Menu

Plán Laurin představuje vrchol pětisetletého plánu Solární administrativy. Cílem plánu bylo zamezit bratrovražedné válce mezi lidskými říšemi.

K této válce se schylovalo v roce 3430, kdy byla Sluneční soustava napadena Protipozemskou koalicí. Ta se vyvinula ze světů, které se v průběhu staletí odtrhly od Solární říše. V říjnu roku 3430 napětí eskalovalo, a koalice (tedy Carsualský spolek, Impérium Dabrifa a Středogalaktická unie) provedla dlouho připravovaný úder proti Solárnímu systému.

Byl inicializován plán Laurin a celá Sluneční soustava byla pomocí antitemporálního slapového pole (ASP pole) přemístěna pět minut do budoucnosti. Zároveň se předstíralo zničení systému. Nepřátelské loďstvo 80 000 lodí, letících proti Sol, udeřilo do prázdna (PR 400).

Plán měl několik dalších fází: bylo to vytvoření temporální propusti, decentralizace Solární flotily, vytvoření cesty kontejnerů na Olymp a ustanovení císaře Ansona Argyrise jako dědice lidstva.

Když se v roce 3434 Solární systém kvůli odpálení Satelitu smrti vrátil do normálního prostoru, byl proveden plán Laurin II, a Sluneční soustava byla zahalena do paratronového štítu.