Menu
Díly:400499 (100 dílů)
Čas děje: 3430 - 3438
Autoři:K.H. Scheer, William Voltz, Clark Darlton, H.G. Ewers, Hans Kneifel
Uplynulo téměř 1000 let. Perry Rhodan se musí vypořádat s hvězdnými říšemi, založenými bývalími pozemskými kolonisty. Následně čelí Satelitu smrti a jeho stavitelům, Takerům. V boji proti nim v Mléčné dráze i galaxii Grulfin ho podporuje Ganjo, vládce Ganjasů, dalšího kmene Cappinů.

Od vítězství nad Uleby uplynulo už 993 let, píše se rok 3430. Choť Perry Rhodana Mory Abro-Rhodanová i její dcera Susan Rhodan-Waringerová přišly v průběhu tzv. Panitherského povstání roku 2931 na Plophosu o život. Už dávno předtím, v roce 2909 přišla většina mutantů za krize Druhá genesis o život.

V Mléčné dráze panuje zcela nové rozložení sil. Potomci pozemských kolonistů se sjednotili, aby zničily Zemi a Perryho Rhodana. Mezi těmito novými hvězdnými říšemi vynikají tři: Carsualský svazek, Impérium Dabrifa a Středogalaktická unie. Když dojde k útoku na Sluneční soustavu, přijde v platnost 'případ Laurin', který celou sluneční soustavu díky Antitemporálnímu slapovému poli (ASP) přesune na pět minut do relativní budoucnosti. Současně vybuchnou tisíce přepravních plošin a předstírá se tak zničení celého planetárního systému. Ve skutečnosti je ale Sluneční soustava transmiterovou trasou na Olymp spojena se zbytkem galaxie. Vládcem Olympu je Anson Argyris, na Size vyrobený robot typu Vario-500.

Znenadání se v Mléčné dráze vynoří lodi Accalauriů, bytostí z antimateriálního vesmíru. Po počátečních neúspěších se je podaří kontaktovat. Pomocí své pokročilé techniky zaměří Accalauriané doposud neobjevený satelit smrti v koróně Slunce.

Také se objeví energetická bytost Harno a objasní některé souvislosti: Harno, Accalaurieové a také i Suprahet vznikly z explodujícího energetického mračna z antimateriálního vesmíru, do kterého se i s Harnem zase brzy vrátí. Tipa Riordanová, velitelka vesmírných pirátů, se vydává hledat Ribalda Corella, syna Gevoreny Tatstun a Kitaje Išibašiho, který díky Antiům dostal hypnosugestivní blok a stal se nepřítelem lidstva. Teprve úderný oddíl pod Atlanovým vedením ho osvobodí a zbaví bloku. Corello se stane důležitým členem sboru mutantů, ke kterému v této době přísluší už jen Gucky, Ras Čubaj a Fellmer Lloyd.

Dalším členem nového sboru mutantů je lord Zwiebus, pseudo-neandrtálec, který spal ve stanici v hlubokém spánku přes 200.000 let. Po nepovedené akci proti satelitu smrti se Zwiebus musí odebrat na léčení na Tahun, kde si konečně vzpomene na minulost: za časů neandrtálců a kromaňónců přistáli na Zemi Cappinové, humanoidi, kteří díky pedotransferu mohou převzít jiné bytosti. To oni nainstalovali sluneční satelit, který měl díky silným radioaktivním fluktuacím vyvolávat dědičné změny. Zabezpečili ho tak, aby družice při svém 'objevení' pomalu udělal ze Slunce novu.

Když se Slunce začne měnit na novu, znenadání se ve Sluneční soustavě objeví Cappinové a postarají se o paniku mezi obyvateli. Perry Rhodanovi se po tvrdých diskusích podaří donutit Cappiny, aby smrtící zapojení deaktivovaly a samy se tak zachránily.

Aby se nebezpečí kompletně zažehnalo, vyšlou Pozemšťané, po počátečních obtížích, expedici, která zapomoci deformátoru nulového času pronikne 200.000 let do minulosti. Tam se setkají jak s Cappiny Ovaronem a Merceile, tak i s koňským mutantem Takvorianem, movatorem, který dokáže ovlivňovat rychlost plynutí času. Rhodan se s Ovaronem dohodne. Aniž by expedice dosáhla cíle, vrátí se expedice s novými spojenci do reálného času.

Na návrh Ovarona odstartuje expedice k Saturnově měsíci Titanu, odkud se pomocí tajně uloženého stabilního sextagonia má satelit smrti definitivně zničit. V minulosti potká Ovaron sám sebe a dozví se svůj osud: byl Ganjo, vůdce Ganjasenů, části národa Cappinů. Kromě toho dojde k nečekanému setkání s Roiem Dantonem, o kterém se věřilo, že zemřel, a s jeho průvodcem Merkošem, frekvenčním měničem.

Krátce po vraždě imperátora Dabrify zničí pozemšťané satelit, ASP se zhroutí a Sluneční soustava se ocitne v reálném čase. Současně pozemšťané zachytí neznámé impulsy, Ovaron tvrdí že to jsou signály pro budoucí invazi Takerů, další části národa Cappinů. V roce 3437 startuje Perry Rhodan s lodí MARCO POLO do Gruelfinu, domovské galaxie Cappinů. Vládnou tam ale chaotické poměry. Ovaronovi se podaří s pomocí 'vazalů' dokázat svou identitu Ganja. Takerové se postaví proti němu a Pozemšťanům. Perry Rhodan zabije v souboji ministerského předsedu Takerské říše Taškara.

V Mléčné dráze působí Takererané především v blízkosti Techmy. Na této planetě spal přes 300 let v hlubokém spánku Balton Wyt. Během této doby se u něj vyvinuly telekinetické schopnosti. Podaří se mu zavolat na pomoc solární flotilu. Také útok na Olymp, hospodářské centrum Mléčné dráhy, je s pomocí mutantů odvrácen, protože Ribald Corello zničí pedozaměřovače.

Mezitím MARCO POLO v Gruelfinu pozoruje Sběrače a na palbě se objeví Florymonth, který, jak vyjde najevo, je hlavní naprogramované bytí jednoho obrovského robota kterého před 200.000 lety, krátce před startem do Mléčné dráhy, pověřil Ovaron. Jeho jediným úkolem bylo bezchybně identifikovat Ovarona.

Rhodan a Atlan s pedotransferovaným Ovaronem a Merceile ve svých tělech padnou do zajetí pedovodů, z kterého se dostanou teprve s pomocí Perdalistů. Na útěku se dostanou do malé galaxie Morschaztas, ukryté v hyperprostoru. Také se zde konečně setkají s MARCO POLEM. Ten vnikne do Arriva-zóny galaxie Morschaztas a podaří se mu zlomit moc falešného Ganja a pedovodů. Ovaron se stane zákonně uznávaným Ganjem a přijme i moc nad Ganjaseny.

Při útoku na hlavní stan Takerů jsou Paladin a Roi Danton zajati a dostanou se mocnou flotilou Sběračů do systému Vega, kde se připravuje invaze do Sluneční soustavy. Paladin a Roi Danton se osvobodí a společně s Reginaldem Bullem, Tifflorem a Deightonem začínají plánovat obranu Sluneční soustavy. Velká invaze je odražena v neposlední řadě kvůli tomu, že Pozemšťané v Gruelfinu zničí měsíc v soustavě Mory-Moryma, ze kterého se provádí pedotransfer do Mléčné dráhy. Při velkém střetnutí obrovských flotil v blízkosti Pluta zasáhne Pramáti ve prospěch Pozemšťanů a vytvoří ze všech Sběračů velkou ocelovou konstrukci, která zevnitř exploduje. Při tom je zničeno také Pluto.

Nebezpečí je zažehnáno a MARCO POLO se 27. července 3438 vydává směrem k Mléčné dráze. Takvorian s Ovaronem a Merceile se rozhodnou zůstat v Gruelfinu.


Seznam dílů

čísloautorněmecký názevčeský název
400. K.H. ScheerMenschheit im ZwielichtLidstvo v přítmí
401. William VoltzAufbruch ins AllPrůlom do vesmíru
402. Clark DarltonUfos in der GalaxisUFO v Galaxii
403. H.G. EwersDie Straße der ContainerCesta kontejnerů
404. William VoltzDie Piraten-LadyVládkyně pirátů
405. Hans KneifelDie Marionetten von AsteraLoutky z Astery
406. Clark DarltonNachricht aus der ZukunftZpráva z budoucnosti
407. H.G. EwersDas neue ElementNový prvek
408. William VoltzAmoklauf der MutantenZkáza mutantů
409. Clark DarltonDer Mann, der doppelt starbMuž, který zemřel dvakrát
410. Hans KneifelDas Geheimnis von OlympTajemství Olympu
411. Hans KneifelBrennpunkt MimasOhnisko Mimas
412. H.G. EwersGefahr von SolHrozba ze Slunce
413. H.G. EwersDie SonnenforscherSluneční badatelé
414. William VoltzDer Weltraum-ZirkusVesmírný cirkus
415. Clark DarltonFreunde aus einem fremden UniversPřátelé z cizího vesmíru
416. H.G. EwersDer SupermutantSupermutant
417. William VoltzAttentat auf die INTERSOLARAtentát na INTERSOLAR
418. Hans KneifelKurier der GalaxisGalaktický kurýr
419. William VoltzKonferenz der VerräterKonference zrádců
420. Clark DarltonRätsel der VergangenheitZáhady minulosti
421. H.G. EwersReport eines NeandertalersNeandrtálcovo vyprávění
422. Hans KneifelDie ZeitpendlerPoutníci časem
423. Clark DarltonSonderkommando AtlanZvláštní komando Atlan
424. William VoltzIm Zeitstrom verschollenZtraceni v proudu času
425. Hans KneifelDie Attacke der ZentaurenÚtok Kentaurů
426. H.G. EwersDas Ding auf dem MondVěc na Měsíci
427. Clark DarltonAm See der GötterU jezera bohů
428. William VoltzDie Stunde der ThunderboltsHodina Thunderboltu
429. Hans KneifelIm Land der blauen TürmeZemě modrých věží
430. Clark DarltonDas Ultimatum der CappinsUltimátum Cappinů
431. H.G. EwersEnergie aus dem JenseitsEnergie z onoho světa
432. William VoltzDie Welt der MutantenSvět mutantů
433. William VoltzDie Stadt der tausend FallenMěsto tisíce pastí
434. H.G. EwersDas Erbe des ErtrusersErtrusanův odkaz
435. Hans KneifelDas Drei-Planeten-SpielHra tří planet
436. Clark DarltonTestflug nach AtlantisZkušební let do Atlantidy
437. H.G. EwersSchirmherr der ZeitOchránce času
438. William VoltzIm Jahr der CappinsV časech Cappinů
439. Clark DarltonSchaltzentrale OVARONŘídící centrála OVARON
440. Hans KneifelDer Ring des VerderbensKruh zkázy
441. H.G. EwersZwischen Mars und JupiterMezi Marsem a Jupiterem
442. William VoltzDie Bestien von ZeutBestie ze Zeutu
443. Clark DarltonÜberfall auf ExilotPřepadení na Exilotu
444. Hans KneifelWelten in AngstSvěty ve strachu
445. H.G. EwersDas KommandogehirnŘidicí mozek
446. H.G. EwersDie ZeitbrüderČasoví bratři
447. William VoltzDer Terraner und der GläsernePozemšťan a Skleněný
448. Hans KneifelDer alte AdmiralStarý admirál
449. Clark DarltonDas Ende des DiktatorsKonec diktátora
450. K.H. ScheerAufbruch der MARCO POLOOdlet MARCA POLA
451. H.G. EwersDie falschen GötterFalešní bohové
452. William VoltzPlanet der PazifistenPlaneta pacifistů
453. Hans KneifelVorsicht - radioaktiv!Pozor, radioaktivita!
454. Clark DarltonPlünderer der SternePlenitelé hvězd
455. William VoltzAuf der ArenaweltNa světě arén
456. William VoltzDer SchaukampfBojové hry
457. H.G. EwersDie OperationsbasisOperační základna
458. H.G. EwersIm Arsenal der AndroidenV arzenálu androidů
459. Hans KneifelDer ArchivplanetPlanetární archiv
460. Hans KneifelZeitpunkt XOkamžik X
461. Clark DarltonFlucht ins UngewissenÚtěk do nejistoty
462. Clark DarltonDer WissendeVševědoucí
463. William VoltzDie Spione von SigaŠpioni ze Sigy
464. William VoltzDer falsche GanjoFalešný Ganjo
465. Hans KneifelSteckbrief für die MARCO POLOZatykač na MARCA POLA
466. Hans KneifelDie Stadt und das RaumschiffMěsto a kosmická loď
467. Clark DarltonDer letzte Mann der DOLDAPoslední muž z DOLDY
468. Clark DarltonDer TelekinetTelekinet
469. H.G. EwersDer Tod fliegt mitSmrt letí též
470. H.G. EwersTestfall MARCO POLOTest MARCO POLO
471. William VoltzDer letzte TestPoslední zkouška
472. Clark DarltonDas violette FeuerFialový oheň
473. H.G. EwersDie verrückten RoboterRobotičtí šílenci
474. Hans KneifelDas Duell der MächtigenDuel mocných
475. William VoltzDer große VasallVelký vazal
476. Hans KneifelDer Schrecken von TakeraPostrach Takery
477. H.G. EwersInvasion der SchattenVpád stínů
478. H.G. EwersDie Schlacht um OlympBoj o Olymp
479. Clark DarltonGanjo-AlarmGanjo poplach
480. William VoltzDer Dieb von GruelfinZloděj z Gruelfinu
481. William VoltzDie Clique der VerräterKlika zrádců
482. Hans KneifelDie Feinde des GanjosGanjovi nepřátelé
483. H.G. EwersIm Zeichen des GanjosGanjovo znamení
484. William VoltzDas Ende der OdikonKonec ODIKONU
485. H.G. EwersDie Mutanten von ErysganMutanti z Erysganu
486. William VoltzZwischen Weltraum und UntergrundMezi vesmírem a podsvětím
487. William VoltzIch, der GanjoJá, Ganjo
488. Hans KneifelPlan der VernichtungZkázonosný plán
489. Clark DarltonGucky und der VerräterGucky a zrádce
490. H.G. EwersSystem der tausend FallenSoustava tisíce pastí
491. H.G. EwersTransmitter nach TakeraTransmiter na Takeru
492. William VoltzDas stählerne GefängnisOcelové vězení
493. Hans KneifelPanik auf TitanPanika na Titanu
494. Clark DarltonDer Mond der GefahrenNebezpečný měsíc
495. Hans KneifelDer Botschafter von SolVyslanec Sol
496. William VoltzDie Flotte der ClansFlotila klanů
497. H.G. EwersDie Armee der KriegsdienerVojsko válečníků
498. Clark DarltonDie Rückkehr des TakerersTakerův návrat
499. Hans KneifelEntscheidung in der PlutobahnRozhodnutí u Pluta