Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 423
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 423
Název:Zvláštní komando Atlan
(Sonderkommando Atlan)
Autor:Clark Darlton
Cyklus:Cappinové
Vydáno poprvé:1969
Vydáno v češtině:přeloženo (Laco, Irenka)
Čas děje: 3433
Nevědí, co činí – jsou z nich loutky Cappinů
Hlavní postavy románu:

Atlan – Lord admirál začíná lov Cappinů.

Alaska Saedelaere – Příslušník zvláštního komanda Atlan.

Fellmer Lloyd – Příslušník zvláštního komanda Atlan.

Ras Čubaj – Příslušník zvláštního komanda Atlan.

Gucky – Příslušník zvláštního komanda Atlan.

Lord Zwiebus – Příslušník zvláštního komanda Atlan.

Poručík Habas Beruda – Ovládnutý, který se vzepřel svému osudu.

Galbraith Deighton – Solární maršál a šéf obrany.

Raymond Brandner – Rebelantský šlechtitel rajských jablíček.

Dne 19. června 3433 rozpozná lord Zwiebus, že byl poručík Habas Beruda, důstojník INTERSOLARU, převzat při výzkumu válcové lodi Cappiny a že chce zastřelit Perryho Rhodana. Galbraith Deighton Berudu v poslední chvíli zabije, Cappin však může uniknout a najde si novou oběť. Atlan založí spolu s Guckym, Alaskou Saedelaerem, Fellmerem Lloydem, Rasem Čubajem a lordem Zwiebem „Zvláštní komando Atlan“, které má za úkol pátrat po Cappinovi, avšak ten vyčkává a nijak se neprojevuje.

Mladý Michael Brandner zjišťuje, že jeho dědeček Raymond Brandner, jeden z nejvýznamnějších pozemských šlechtitelů rajských jablíček, chce se svou soukromou kosmickou lodí GLORY OF MOTHER EARTH bombardovat hlavní slapový měnič na Merkuru, a zalarmuje Solární rozvědku. Gucky útok překazí. Nakonec se však ukáže, že Brandner nebyl převzat Cappinem, je to pouze politický vzbouřenec. Dne 29. června nechává Galbraith Deighton zatknout Juliana Tifflora, poněvadž Solární maršál připravoval k nečekanému startu svou vlajkovou loď. Konfrontace s Alaskou Saedelaerem, vnímajícím přítomnost Cappinů, prokáže, že Tifflor a stejně tak i Rhodan jsou sami sebou a nejsou kontrolováni nepřítelem. Teprve když 11. července odstartuje v rámci akce Sluneční pád speciální loď s deseti tisíci čtyřteratunovými bombami, které mají být nasazeny proti Satelitu smrti, se Cappin – ukrytý v Deightonově těle – prozradí, když změní kurz plavidla s výbušninami. Atlan šéfa rozvědky ohrožuje termopaprskometem, načež se Cappin vrátí do pedozaměřovací stanice.

Zcela nezraněný Deighton informuje, že Cappinové používají individuální šestrozměrnou energetickou konstantu, která u inteligentních tvorů představuje jakousi podmínku pro existenci rozumu a duše, jako pedoreferenční bod. Toto hypersexta modulované záření představuje nadřazenou šestidimenzionální vztažnou frekvenci (NASEF konstantu). Při pedotransferu, probíhajícím na neomezenou vzdálenost v nulovém čase), opustí Cappin své vlastní tělo, zůstávající bez šestidimenzionální komponenty na původním místě ve ztuhlém stavu.