Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Slovník > Postavy > Balton Wyt
hledat
Informace o postavě:
Narozen:16. ledna 3078
Výška:1,92 metru
Popis:vysoký, narudlé vlasy

Balton Wyt se narodil 16. ledna 3078 na Zemi. Je vysoký 1,92 metru a má červené vlasy, které mu sahají na ramena. Je popisován jako velice nadaný, ale poněkud líný.

Plavidlo Svobodných obchodníků DOLDA, na níž tehdy pracoval, se roku 3117 zřítila na planetu jménem Techma. Wyt byl jediný přeživší. Na Techmě nalezl mocnou, ale opuštěnou, robotickou stanici, zvanou MĚSTO.

MĚSTO dopřeje Wytovi zdraví. Umístí ho do stáze a v nepravidelných intervalech ho budí, aby pomohl při údržbářských pracích na základně. Jeho tělo se během této doby přizpůsobí velice řídké atmosféře planety.

Během stáze podporuje MĚSTO – bez Wytova vědění – jeho dosud zakrnělé telekinetické nadání. Tuto schopnost může poprvé záměrně použít tehdy, když „náhodou“ ztroskotá ve vesmíru a zachránit se může pouze za pomoci této paraschopnosti.

Díky dlouhým fázím kryospánku přečká Wyt na planetě tři sta let.

Když v roce 3438 přistane na Techmě takerská pedosonda, pošle Balton Wyt volání o pomoc Solárnímu loďstvu. Lodě flotily ho najdou a zachrání. Jako člen Sboru mutantů dostane o 20 let později, v roce 3460, buněčný aktivátor Tako Kakuty.

Roku 3587 vejde spolu s dalšími mutanty ID, jeho buněčný aktivátor dostane Irmina Kotčistovová.