Perry Rhodan 426 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 426
Název:Věc na Měsíci
(Das Ding auf dem Mond)
Autor:H.G. Ewers
Cyklus:Cappinové
Vydáno poprvé:1969
Vydáno v češtině:přeloženo (Tower)
Čas děje: 3433 / 51.988 př.n.l.
Závoj času jim stojí v cestě – ztroskotali v minulosti
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan – Velký administrátor a jeho lidé ztroskotali v dávnověku.

Atlan – Rhodanův přítel a průvodce při velkém časovém dobrodružství.

Tajiri Kase – Matlogik z povolání – a vášnivý sběratel trofejí.

Joaquin Manuel Cascal – Space jet pod jeho vedením objeví Časový závoj.

Dr.Claudia Chabrol – Jediná ženská účastnice časové expedice.

Lord Zwiebus – Neandrtálec má zvláštní instinkt pro nebezpečí.

Lavas Rasony – Lemurský průzkumník a důstojník.

Uprostřed srpna roku 3433 odkryje majora Enketh Chabrol, mladší bratr dr. Claudie Chabrolové, že Cappinové ze Satelitu smrti opouštějí fotosféru Slunce s dvojicí stometrových válcovitých lodí a míří k Merkuru. Oba válce jsou zničeny transformačními bombami.

V roce 51 988 před Kristem objeví Atlan, Joaquin Manuel Cascal, Alaska Saedelaere, Fellmer Lloyd a dr. Kenosa Bashra během průzkumného letu se space jetem MOBY Časový závoj Cappinů. Tento na Měsíci stojící, svítící objekt, připomínající třicetimetrové miniaturní vydání Satelitu smrti, je pravděpodobně zodpovědný za potíže s cestováním v čase. Po novém startu space jetu dojde k poruše jeho energetického rozvodu. MOBY se zřítí a roztříští. Protože jsou všechny přístroje, pracující na principu hyperprostorové, šestidimenzionální a poloprostorové techniky ochromeny neznámým polem, vydá se záchranné komando se shiftem a bojovými roboty typu TARA – III – Uh k šest set kilometrů vzdálenému lemurskému pevnostnímu městu Olegaris. Dr. Voigt Gosling a zraněný dr. Tajiri Kase zůstávají u deformátoru nulového času. Během putování močálem se cestovatelé času musí opět potýkat s Kentaury a pseudoneandrtálci, tentokrát posílené o deset metrů vysoké Kyklopy, porostlé tmavým kožichem, jejichž obličejům dominuje tmavočervené oko. Expedici také stále znovu ohrožují nebezpeční prehistoričtí ještěři.

Dne 21. srpna 3433 palubního času deformátoru jsou u řeky Nipus oba shifty naloženy na lemurskou nákladní loď. V Olegarisu se Perry Rhodan od Thamarona Asthrone Dopoulise dozví, že zvěd Časového závoje, jemuž Lemurové říkají Zlaté vřeteno, byl zpozorován v na východě ležící zemi Thoronis.

Aktuální data:
3.7.2022
1565 před NGL
27. Dryhan 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459763.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál