Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 460
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 460
Název:Okamžik X
(Zeitpunkt X)
Autor:Hans Kneifel
Cyklus:Cappinové
Vydáno poprvé:1970
Vydáno v češtině:2016, přeloženo (GPS)
Čas děje: 3437
Zachytí depeši – a budou svědky zkázy planety
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan – Velký administrátor odstartuje nebezpečnou záchrannou akci.

Atlan – Lord admirál sleduje atentátníka a únosce.

Ybsanow – Patriarcha Moritatů z Molakeše.

Misyen – Taker se pedotransferuje.

Ovaron – Ganjo je identifikován.

Joaquin Manuel Cascal – Plukovník má zlou předtuchu.

Meneš Kuruzin – Velitel CMP-1.

Podporováni Atlanem a vědeckým týmem MARCA POLA, pokračují Perry Rhodan a jeho průvodci ve zkoumání archivů Molakeše. Taker Misyen, který tajně zůstal na archivní planetě, převezme pedotransferem patriarchu Ybsanowa a iniciuje robotský útok na CMP-1. Když Pozemšťané naoko zahrozí, že patriarchu usmrtí, se ovšem Taker stáhne.

Dne 25. listopadu 3437 objeví výzkumná skupina v nebezpečnými pastmi zajištěném archivu informace o dlouhodobých záměrech Takerů na dobytí Gruelfinu. Pro Takery nastává čas X, kdy se má Ganjo vrátit do své domovské galaxie – a podle předpovědí admirála Mošakena se nemá jevit starší než před dvěma sty tisíci lety. Mošakenova zpráva je také důvodem pro to, že Moritati očekávají blízký příchod Ganja Ovarona. Takeři chtějí skrze odstranění Ovarona při současném nasazení falešného Ganja spojit soupeřící národy Gruelfinu pod své velení a ovládnout na neznámém místě skryté Ganjasy. Kromě toho plánují dobytí Mléčné dráhy. S tím souvisí i objevení pedotransferovaných v galaxii lidstva a nedávno podniknutý cappinský časový experiment.

Takerské lodi zaútočí na moritatskou loď, s níž na Molakeš přilétá Vševědoucí. Pozemšťané nemohou zabránit zničení pyramidovité lodi a únosu Vševědoucího. Atlan, plukovník Joaquin Manuel Cascal a tým z MARCA POLA se skrze transmiter okamžitě vrátí do nosné lodi, která se svými pomocnými čluny zahájí pronásledování. O něco později identifikuje prastarý paměťový blok archivní planety Ovarona jako pravého Ganja. Současně jsou odpáleny takerské bomby, které na Molakeši vyvolají neuhasitelný jaderný požár. CMP-1 vezme na palubu šest tisíc osmdesát tři obyvatel planety a večer 29. listopadu opustí záhubě zasvěcený archivní svět. K prasknutí přeplněný křižník čeká na oběžné dráze kolem čtvrté planety systému na pomoc.