Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 482
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 482
Název:Ganjovi nepřátelé
(Die Feinde des Ganjos)
Autor:Hans Kneifel
Cyklus:Cappinové
Vydáno poprvé:1970
Vydáno v češtině:2018, přeloženo (Tower)
Čas děje: 3438
Bitva v kontrolní stanici – pramáti zasahuje
Hlavní postavy románu:

Roi Danton – Zastupující velitel expedice MARCO POLO.

Florymonth II – Dvojče Shromažďovače přináší pozvání.

Heperyn – Nepřítel Ganjs a Pozemšťanů.

Naskalay – Nepřítel Ganjs a Pozemšťanů.

Fenateryn – Nepřítel Ganjs a Pozemšťanů.

Joaquin Manuel Cascal – Velitel nového komanda.

Gucky – Jeden z Cascalových průvodců.

Ras Čubaj – Jeden z Cascalových průvodců.

Paladin – Jeden z Cascalových průvodců.

LaGrange Tuscalosa – Jeden z Cascalových průvodců.

Pramáti – Pramáti stojí na obou stranách konfliktu.

V MARCU POLOVI poznají Roi Danton a Joaquin Manuel Cascal v trhání Ovaronova pseudotěla písmena Morseovy abecedy. Zpráva v předem dohodnutém kódu naznačuje, že nebezpečí pro Rhodana a Atlana bylo prozatím zažehnáno. Ganjo se však bojí pasti a chce zabránit ohrožení pozemské lodi.

Kvůli likvidaci Ovaronova pseudotěla se mezitím tři pedovodi v kontrolní stanici ve středu Terrošského rudého mračna, politik Naskalay, šéfmatlogik Fenateryn a Heperyn, velící důstojník ganjaské flotily, pokoušejí přimět tajemnou Pramáti, aby zničila MARCA POLA. Když na pozemskou loď zaútočí vojsko Sběračů, Danton informuje hypervysílače Pramáti, že se na palubě shledává pseudotělo a že Ganjo je přítelem Pozemšťanů, načež je bitva přerušena.

Nyní požádají Naskalay, Fenateryn a Heperyn Pramáti o stažení tří tisíc Sběračů, energeticky poutajících MARCA POLA. Kromě toho chtějí ověřit funkci Sběračů jejich spojením do nadřazené struktury.

Robot Florymonth II, kterého Pramáti vyslala do MARCA POLA, zavede space jet s Cascalem, Alaskou Saedelaerem, Rasem Čubajem, dr. Claudií Chabrolovou, velitelem LaGrangem Tuscalosou, kybernetikem Tiogou Hillcrestem, lordem Zwiebem, Icho Tolotem, Guckym a Paladinem na palubě ke kontrolní stanici. Všech dva tisíce osm set padesát Sběračů na základě se podle Naskalayových, Fenaterynových a Heperynových instrukcí spojuje do kulovitého komplexu, který má následně napadnout pozemskou nosnou loď. Pozemšťané pochopí záměry tří pedovodů. Když Cascal předloží Florymonthovi důkazy zrady, přeruší Pramáti proces spojení Sběračů. Dojde k bitce, a Tuscalosa, Cascal a Gucky usmrtí tři pedovody. Pramátiny Sběrače přinesou pozemské komando zpět na MARCA POLA.