Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 435
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 435
Název:Hra tří planet
(Das Drei-Planeten-Spiel)
Autor:Hans Kneifel
Cyklus:Cappinové
Vydáno poprvé:1970
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3434
Začíná operace Křížem krážem – v kosmu čeká loďstvo špiónů
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan – Velký administrátor se nechá zastupovat.

Joaquin Manuel Cascal – Klíčová figura ve hře tří planet.

Dyroff Hypern – Cascalův přítel a zástupce.

Caresca Asayahová – Dívka, která čeká na setkání.

Anson Argyris – Císař planet Olymp.

Ribald Corello – Supermutant se zabývá howalgoniem.

Dave Opyd – Muž se vzácným nákladem.

Koncem ledna roku 3434 se tisíc šest set lodí Impéria Dabrifa, Carsualského spolku a Středogalaktické unie vypraví na původní pozici Sluneční soustavy. Důvodem pro tuto cestu je tísňové volání dabrifanské experimentální lodi, která upozornila na krátkodobé znovuvynoření Solárního systému, který až doposud platil za zničený. Dne 30. ledna se Perry Rhodan a Galbraith Deighton rozhodnou odlákat pozornost nepřátel Země, aby mohl Ribald Corello nepozorovaně opustit Sluneční soustavu a odletět na planetu Last Hope.

V nákladním kontejneru se nejdříve Perry Rhodan, Atlan, Alaska Saedelaere, plukovník Joaquin Manuel Cascal, lord Zwiebus a Ribald Corello přenesou transmiterovou cestou na Olymp. Rhodan a Cascal se poté přesunou do dvou přistávajících kosmických plavidel a zdánlivě samostatně dosednou na Olymp. Cascal se vrátí do své role patriarchy Prospektorů a na palubu OVERLUCKU naloží Corellova transportního robota, maskovaného za průmyslový počítač. Poté odstartuje, zdánlivě proto, aby odvezl náklad na jeden z bezvýznamných obchodních světů. Ve volném vesmíru se však v transmiteru OVERLUCKU materializují Perry Rhodan a Atlan a později spolu s Corellem přesednou do vlajkové lodi Reginalda Bulla. Zatímco se robotický dvojník Perryho Rhodan účastní tisíciletého výročí založení pozemské kolonie na Gaja v systému DeKampovy hvězdy, Bullova loď nerušeně dosáhne Last Hope.

Tam supermutant použije své schopnosti quintadimtvůrce a přemění tisíc gramů howalgonia na stabilní sextagonium, potřebné pro dakkarsnímací rezonátor. Dne 18. února se supermutant vrací zpět na Olymp, aby se odtamtud, následovaný Waringerovým týmem, nepozorovaně dostal do Sluneční soustavy.