Perry Rhodan 409 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 409
Název:Muž, který zemřel dvakrát
(Der Mann, der doppelt starb)
Autor:Clark Darlton
Cyklus:Cappinové
Vydáno poprvé:1969
Vydáno v češtině:přeloženo (.:MMM:.)
Čas děje: 3432
Chce nalézt Zemi – nezastaví se před ničím
Hlavní postavy románu:

Gucky – Myšob je oklamán.

Ivan Ivanovič Gorašin – Mutant bojuje proti armádě.

Galbraith Deighton – Nástupce Allana D. Mercanta.

Ribald Corello – Metla lidstva.

Kapitán Steral Skopins – Bezpečnostní důstojník na planetě Anchorot.

Sacon Hashey – Oddaný sluha Ribalda Corella.

Ranchold – Lovec twieselů na planetě Anchorot.

Z Anchorotu, druhé planety slunce Tay-Labo, vzdálené jenom dva světelné roky od soustavy Al-Tontu, hlásí tamější šéf Solární rozvědky, kapitán Streal Skopins, první příznaky hypnosugestivního ovlivnění. Dvojhlavý mutant Ivan Ivanovič Gorašin proto opustí INTERSOLAR a na palubě space jetu se vypraví k sotva desetiletí osídlenému světu, náležejícímu k Rossově koalici. Dne 16. června 3432 vysadí osmdesát metrů měřící kulovitá loď Ribalda Corella bojové roboty, kterým se podaří Gorašina zastřelit. Supermutant, který chaos na planetách Vinzsa a Anchorot vyvolal pouze z toho důvodu, aby nalezl stopu k zmizelé Sluneční soustavě, nahradí Gorašinovu mrtvola imitací, v níž se ukrývá duševně zotročený Anti Sacon Hashey.

Zdánlivě těžce zraněný Gorašin je kapitánem Skopinsem transportován na Olymp, a dne 18. června ho nic netušící Gucky proveze temporální propustí k přebudovanému flotilovému tendru, umístěnému nedaleko Merkuru. Hashey prchne na první planetu, aby zde sabotoval hlavní slapový měnič a splnil tak Corellovy rozkazy. Gucky, Ras Čubaj a Galbraith Deighton ho zastaví až poté, když se mu podaří zničit časový variátor a tak dočasně vyřadit temporální propusť. Hypnosugestivní bariéra v antimutantově mozku způsobí po jeho zatčení explozi, který zničí antiův mozek. Pozemšťané však alespoň zajistí buněčný aktivátor mrtvého dvojhlavého mutanta.

Zárovně odkryje Perry Rhodan s INTERSOLAREM u bývalé pozice Slunce stojící korvetě podobnou loď Ribalda Corella, která čeká na zprávu od Hasheye. Když major Max Carraldo, supermutantův důvěrník, zaútočí na vlajkovou loď paramechanickými sugestivními impulzy, je zničen i se svým plavidlem.

Aktuální data:
17.5.2022
1565 před NGL
23. Tarman 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459716.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál