Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 487
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 487
Název:Já, Ganjo
(Ich, der Ganjo)
Autor:William Voltz
Cyklus:Cappinové
Vydáno poprvé:1971
Vydáno v češtině:2018, přeloženo (Tower)
Čas děje: 3438
Výpad do centrály Pramáti – Ovaron bojuje o své dědictví
Hlavní postavy románu:

Ovaron – Ganjo bojuje o své dědictví.

Fenarol – Falešný Ganjo.

Perry Rhodan – Ovaron průvodce a pomocník.

Tetman Tarino – Velitel loďstva soustavy Syveron.

Temný Terton – Ovaronovo negativní dvojče.

Guvalaš – Ovaronův soupeř.

Jamconš – Velitel TARSONU.

Na Zemi a ostatních světech Solárního impéria se píše závěr dubna roku 3438. Pro Perryho Rhodana a jeho hvězdnou expedici není ani po uplynutí devíti měsíců v dohledu žádné rozuzlení.

Velký administrátor a jeho osm tisíc společníků se s MARCEM POLEM stále zdržují v NGC 4594, na území Cappinů. Není jiné cesty, než podpořit Ovarona, zákonného Ganja Ganjasů, který kdysi zabránil zničení systému Sol, v jeho boji proti falešnému Ganjovi a pedovodům. Pomáhají mu i kvůli národům rodné Mléčné dráhy, kde stále hrozí pedoinvaze Takerů.

Co se týče boje proti pedovodům, Terranci nedávno získali cenné body. MARCO POLO se nachází v arrivazóně v Moršaztasu, minigalaxii Ganjasů, ukryté v hyperprostoru. Velitel flotily Ganjasů se postavil na Ovaronovu stranu a stále více obyvatel Moršaztasu se dozvídá o zrádné hře pedovodů.

Půda pro mocenskou změnu je připravena a Ovaron začne bojovat o své dědictví. Protože je GANJO...


Ve Fenarolovi, na příkaz Taškara Mimasbeše genovou manipulací vyrobeném falešném Ganjovi, vzrůstá nenávist vůči Guvalašovi a pedovodům, kteří jím opovrhují a nestydatě ho využívají ke svým plánům. Fenarol se osvobodí a zastřelí pět pedovodů ve chvíli, kdy chtějí použít komudakové přístroje. Přeživší sextovod Guvalaš usmrtí Fenarola a za pomoci komudakového opasku unikne transmiterem.

Mezitím dorazí Ovaron a Perry Rhodan s osm set metrů dlouhým křižníkem TARSON, sesterskou lodí Tarinova vlajkového plavidla na Sikohat a vniknout do Ovaraše, centrálního obelisku, aby konečně nalezli Pramáti. Ovaron se musí probojovat k programovací centrále. Proti němu stojí Terton, Temný, kterého dle jeho dvě stě tisíc let starého rozkazu vytvořila Pramáti. Terton je energetická projekce bez tváře, stvořená ze sumy negativních vlastností Ganja. Při pokusu převzít Tertona pedotransferem splyne Ovaron se svým černým dvojčetem.

Pramáti oznámí, že byla během Mošakenova panování dalekosáhle modifikována vědci generála Farra. Ona sama nařídila stvoření Sběračů, vyslala je do Terrošského rudého mračna a poslala průzkumné oddíly po celém Gruelfinu. S částí Sběračů však bylo přerušeno spojení. Deset tisíc Sběračů se vrátilo, avšak čtyřicet tisíc dalších, umístěných v rudém oblaku, nereaguje na Pramátiny povelové impulzy. Transmiterem se Ovaron a Rhodan vrací na Erysgan, kde byla zlomena moc Gulavašových příznivců. Spolu s Rhodanem a Ganjatory opustí Ganjo Farrobanu a odebere se do Cappinoči. Sumpfhenry zůstává mezi Farrogy.