Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 414
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 414
Název:Vesmírný cirkus
(Der Weltraum-Zirkus)
Autor:William Voltz
Cyklus:Cappinové
Vydáno poprvé:1969
Vydáno v češtině:přeloženo (Irena, Kastan)
Čas děje: 3432
Na Olymp přicházejí kosmičtí nomádi – a s nimi supermutantovi agenti
Hlavní postavy románu:

Mathilda Grobwitz – Stoletá žena hledá svého 24. manžela.

Burlow Gideon – Finančník cirkusu.

Hal Garnish – Šéf cirkusu.

Big Vip Poster – Mimozemský žonglér.

Galbraith Deighton – Solárního maršála rozčílí opilec.

Lord Zwiebus – Neandrtálec se dá na útěk.

Prottor, Juvhien a Sillock – Agenti supermutanta Ribalda Corella.

Ve Sluneční soustavě, ode „Dne Laurin“ posunuté o pět minut do budoucnosti a tím pro zbytek univerza neviditelné a zdánlivě zničené, se píše konec listopadu roku 3432.

Uvnitř Solárního systému opět vládne klid, a obchod s planetou Olymp, realizovaný skrze temporární propusť, probíhá dle plánu. Terranci si však musí dávat zatraceně dobrý pozor, aby tajemství přežití jejich domovské soustavy zůstalo zachováno – nejen před velmocemi Protipozemské koalice a dalšími mocnostmi Mléčné dráhy, ale zejména před Ribaldem Corellem, supermutantem, které hluboce nenávidí lidstvo.

Speciální agent Joak Cascal, jednající z pověření Solární rozvědky, se již pokusil zrušit celou Corellovu existenci. Avšak časový agent dorazil příliš pozdě a nemohl splnit své poslání v jeho celém rozsahu. Ribald Corello, který se patrně hodlá stát diktátorem Galaxie, tak nadále znamená smrtelné ohrožení pro všechny národy Mléčné dráhy.

Solární rozvědka se kromě toho musí zabývat i dalšími problémy: Je tu například lord Zwiebus, neandrtálec, který během nebezpečné cesty lodi slunečních badatelů utrpěl těžké psychické trauma.

Lord Zwiebus je ze Sluneční soustavy odeslán na planetu Tahun, medocentrum USO, aby byl podroben léčení. Avšak hned při první zastávce na obchodní planetě Olymp se zmatený neandrtálec dává na útěk.

Cílem jeho útěku je VESMÍRNÝ CIRKUS...


Aby kryli neustálou vojenskou aktivitu na planetě Olymp, postarají se Perry Rhodan a Galbraith Deighton o to, aby byl na svět Svobodných obchodníků pozván Vesmírný cirkus. Nomádi jsou společností lidských vesmírných vyvrženců, žijících nezávisle na státních útvarech Galaxie. Jejich kmeny, specializující se na krádeže, žebrání, obchody s nezákonnými komoditami či kosmické cirkusy, jsou ovládanými ženskými Mistryněmi výběru. Dne 27. listopadu 3432, tři týdny po pozvání, přistane na Olympu ARTIST QUEEN. Loď cirkusu GGG, vedeného Mathildou Grobwitzovou, Burlowem Gideonem a Halem Garnishem, je tvořena pětisetmetrovou kulovitou centrální částí a válcovitým zvěřincem s hernami, dlouhým čtyř sta metrů a třísetmetrovým průměrem. Na tento válec navazuje čtyřistametrový trychtýř, který se rozšiřuje až na osm set metrů a po přistání tvoří cirkusový stan.

Ve stejnou dobu přicestuje transmiterem ze Soustavy duchů neandrtálec lord Zwiebus. Neandrtálec se má na lodi USO MATAMAROS vydat do medocentra na Tahunu, kde má být vyléčeno těžké duševní poškození, utrpěné během akce SUN DRAGONU. Zwiebus uprchne a je polapen Nomády. Agent Solární rozvědky, bývalý Nomád Big Vip Poster, který se jako žonglér propašuje do ARTIST QUEEN, aby zde nalezl předpokládané špiony cizí mocnosti, osvobodí lorda Zwieba a přemůže Prottora, Juvhiena a Sillocka, tři agenty Ribalda Corella, které předtím identifikoval Fellmer Lloyd. Neandrtálce a tři zvědi jsou transmiterem vyzářeni do MATAMARU, kde Prottor, Juvhien a Sillock okamžitě zemřou na následky detonací v jejich mozcích. V zájmu záchrany svého přestrojení zůstává Big Vip Poster v ARTIST QUEEN u stoleté Mathildy Grobwitzové, která z něho hodlá udělat svého dvacátého čtvrtého manžela.