Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 413
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 413
Název:Sluneční badatelé
(Die Sonnenforscher)
Autor:H.G. Ewers
Cyklus:Cappinové
Vydáno poprvé:1969
Vydáno v češtině:přeloženo (Jomo a Irena)
Čas děje: 3432
Hledají Satelit smrti – jejich cesta vede do nitra Slunce
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan – Zakladatel a Velký administrátor Solárního impéria lidstva.

Atlan – Lord admirál se přimlouvá za evakuaci lidstva.

Lord Zwiebus – Neandrtálec si vzpomíná na své únosce.

Accutron MspoernAccalauri nalezne Smrtící satelit.

Geoffry Abel Waringer – Šéfvědec Solárního impéria.

Anson Argyris – Robot s mnoha maskami.

Podplukovník Gertsa Hamesener – Velitel výzkumné lodi SUN DRAGON.

Lord Zwiebus požádá o další vyšetření své paměti. V paramechanicky vytvořených halucinacích jsou objeveny nejasné vzpomínky na přílet kosmické lodi, na nukleární výbuch, na vivisekci členů neandrtálcovy tlupy a na obrovské tvory s rudým kyklopským okem.

Na Olympu osvobodí vario 500 v masce obchodníka s lidmi Pahula Jinza agenty Říše Dabrifa uneseného astrofyzika profesora Floyda Jussowa. Jussow je odvezen do Soustavy duchů. Společně s profesorem Geoffry Abel Waringerem, lordem Zwiebem a Accutronem Mspoernem přijde Jussow na palubu tisíc pět set metrů měřící speciální lodi SUN DRAGON, které velí podplukovník Gertsa Hamesener. Plavidlo disponuje zdvojeným HD štítem, strukturálně zahuštěným paratronem a velice silným impulzním pohonem. SUN DRAGON pronikne dne 18. listopadu 3432 hluboko do chromosféry Slunce a ve svrchní vrstvě fotosféry nalezne hledaný Satelit smrti, skrývající se v hyperfyzikální dutině. Dva tisíce metrů dlouhý útvar, skládající se ze dvou částí rozříznutého kuželu, v centrálním zúžení široký pět set a na zaoblených koncích tisíc metrů, odpoví na bombardování SUN DRAGONU zářením, které sníží inteligenci posádky pozemské lodi. Jediní, kdo na vyzařování satelitu nereagují, jsou Accutron Mspoern a Lobbyhuvos. Accalauri nakonec vyvede SUN DRAGON z nebezpečného pásma.

Perry Rhodan se rozhodne urychlit konstrukci deformátoru nulového času, s jehož pomocí hodlá proniknout do minulosti a tam zabránit instalaci Satelitu smrti.