Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 412
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 412
Název:Hrozba ze Slunce
(Gefahr von Sol)
Autor:H.G. Ewers
Cyklus:Cappinové
Vydáno poprvé:1969
Vydáno v češtině:přeloženo (Luděk S)
Čas děje: 3432
Lidstvo ohrožuje děsivé nebezpečí – rozpozná ho pouze cizinec
Hlavní postavy románu:

Plukovník Tepper Sockmann – Velitel základny si stěžuje na nudu.

Accutron Mspoern – Návštěvník z antihmotového vesmíru.

Lobbyhuvos – Mspoernův robotický společník.

Perry Rhodan – Velký administrátor přivede do Sluneční soustavy cizince.

Lord Zwiebus – Pravý neandrtálec.

Kapitán Naien D.Chasara – Velitel experimentální lodi ROLIN.

Dr. Meng - tse – Kosmolog na ROLINU.

Počátkem září 3432 odkryjí pozemské městské křižníky KÖNIGSBERG, HALIFAX a WARSAW, umístěné na pouštním světě Kroveru, druhé planetě červeného slunce Squirepankinu, patnáct metrů dlouhý a osm metrů vysoký diskovitý vesmírný člun, který se zachránil z vybuchující lodi Accalauriů. Ke člunu přilétne pětisetmetrová experimentální loď ROLIN, jejíž povrch je potažen ynkeloniem, takzvaným maverickým pláštěm, a zachrání ho. Když je člun pokryt vrstvou ynkelonia, setká se Perry Rhodan s Accalauriem Accutronem Mspoernem a jeho sedmdesáticentimetrovým zábavným robotem Lobbyhuvosem. Na Jupiterově měsíci Kalistu založí Pozemšťané pro Accalaurie, který svůj lid označuje jako Listy květu, ynkeloniem zahalenou stanici.

V prvních říjnových dnech zjistí Mspoern poruchy energetického hospodaření Slunce, které budou v dohledné době vést k jeho přeměně v novu. Za tyto události je zřejmě odpovědný Satelit smrti, ukrytý ve sluneční atmosféře. Dne 5. října podnikne ROLIN let ke Slunci, který však bude bezvýsledný, neboť speciální plavidlo nedokáže proniknout dostatečně hluboko do chromosféry.

Protože lidé vytuší, že mezi Satelitem smrti a roku 3430 odkrytou, dvě stě tisíc let starou stanicí v příkopu Tonga existuje nějaké spojení, přikáže Rhodan, aby byla paramechanicky prozkoumána paměť lorda Zwieba. Pokus, který nepřinese zhola nic nového, však musí být přerušen, protože hrozí poškození neandrtálcova mozku.