Accutron Mspoern

Informace o postavě:
Národ:Accalauriové
Popis:malá bytost s kulovitým trupem, trojicí nohou, dlouhýma rukama a polokulovitou hlavou
Accutron Mspoern
Accutron Mspoern
© VPM kg.

Accutron Mspoern je Accalauri.

Popis

Jako ostatní Accalauriové byl Accutron malou bytostí s kulovitým trupem, zahaleným do stříbřité kombinézy. Měl trojici nohou, přičemž dvě sloužily k pohybu, zatímco třetí byla menší a vypadala zakrněle. Accalauriovy ruce byly dlouhé; na každé bylo pět prstů.

Nejpodivnější na bytosti z antihmoty však byla její hlava. Měla tvar polokoule – podobně jako hlava Haluťana – avšak její plochá základna byla nahoře, zatímco se zakulacená strana z jedné třetiny skrývala v trupu. Zde se nacházela čtveřice zrakových orgánů, rozmístěných ve čtvercové konfiguraci, mezi nimiž se pod pulzující membránou skrýval otvor úst. Na obou stranách hlavy se pod převislou kůží a chrupavkou ukrývaly orgány, které nejspíš sloužily pro zachycení zvuku.

Charakter

Accutron Mspoern se choval poněkud labilně. Jakmile se dostal do nesnází, upadl do hleboké deprese a ztácel naději. Pro takové situace ho doprovázel poloorganický robot jménem Lobbyhuvos, který ho měl za úkol rozveselit a uchránit od nelogických a nebezpečných činů.

Dějiny

Loď Accalauriů se na počátku září 3432 dostala v soustavě Squirepankin do problémů. Accutron se pokusil manévrů neschopnou mateřskou loď, obklopenou kruhem mikromaterie, opravit. Avšak antihmota lodi se dostala do kontaktu s mikromaterií a explodovala. Mspoern unikl na palubě pomocného člunu, spolu s Lobbyhuvosem. Perry Rhodan za použití speciálního kosmického plavidla ROLINu trosečníka zachrání a odveze do Sluneční soustavy (PR 412).

Dne 5. Říjen 3432 rozpozná Mspoern ze Sol vycházející nebezpečí, představované Satelitem smrti.

Po nehodě exploduje dne 19. prosince 3432 Mspoernův příbytek na Kallipsu. Přitom jsou zničeny antikyslíkové zásobníky. Accutronovy zůstanou pouze antikyslíkové rezervy z vesmírného skafandru. Teprve v poslední chvíli se Gucky teleportuje na palubu accalaurijského křižníku a zachránit Mspoerna před smrtí udušením (PR 415).

Accutron Mspoern zůstane na palubě lodi a vrátí se s ní do antihmotového vesmíru.

Aktuální data:
30.7.2021
1566 před NGL
34. Tedar 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459425.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!