Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Slovník > Postavy (důležité) > Argyris, Anson
hledat

Argyris, Anson

(přesměrováno z: Vario-500)
Informace o postavě:
Datum narození:3430
Úmrtí:1147 NGL
Výška:2.00 m
Popis:ramenatý; atletický; černé vlasy na ramena
Tituly:Robotský císař z Olympu
Argyris, Anson
Argyris, Anson
© VPM kg.
Výskyt postavy v seriálu:
Poprvé v sérii Perry Rhodan:PR 403: Cesta kontejnerů
Naposledy v sérii Perry Rhodan:PR 1371: Projekt Zářijové jitro
Podrobná statistika výskytu postavy v sérii Perry Rhodan
graf výskytu postavy v seriálu

Jeden z celkem 868 tzv. Pseudoproměnných maskovaných robotů, které Perry Rhodan v roce 3430 používá na planetě Olymp jako speciální roboty typu Vario-500. Vzhledem Anson Argyris vypadá jako nezávislý kupec. Měří dva metry a je ramenatý a atletický. Obličej má prostý a přirozeného vzoru. Černé vlasy má až na ramena a uprostřed má pěticentimetrovou lysinu. Hlas má hluboký a zní přátelsky. Argyris má černé kudrnaté vousy, které sahají až k hrudi, spletené ve dvou copech a na ramenech je má pevně svázané velkým obdélníkovým náramkem.

Oblečení je maskováno jako tmavočerné hedvábné kalhoty a přes ně nosí pár vysokých kožených bot. V levé botě nosí normálně Argyris disk vibračního nože. Přes to všechno má temně rudou volně klesající vyšívanou svrchní košili. Na opasku má kulatou 20cm velkou zlatou sponu, ve kterém je siganský mikrogenerátor k výrobě rozvinovacího pole. Vlastní záření generátoru je překryto slabým vlastním zářením energetické stanice Vario-robota a způsobuje jeho zaměření téměř nemožné. Na zaobleném pásku je vyobrazena hlava Roie Dantona. Tento symbol platí jako znak všech Volných jezdců a důkaz příslušnosti k praobyvatelům planety Olymp.

Perry Rhodan tuto kombinaci Ansona Argyrise a Varia-500 vytvořil v průběhu 500 letého tajného plánu, na základě hrozivého galakticko-politického vývoje v přípravě na předvídané zmizení lidstva a Sluneční soustavy, zároveň pro to vytváří předpoklady i přes úsporné a vojenské účasti Sluneční soustavy. V této souvislosti musí někdo nalézt, že uznává staré tradice a má dost silnou osobnost aby se chopil dědictví zastupování lidstva. Žádný člověk by nemohl zastupovat lidstvo v tak komplikovaných technických, hospodářských a tajných služebních úkolech stoprocentně, proto tento úkol musí splnit Vario-500 v masce speciálně pro tento úkol skonstruován. Skvěle zastupoval pozice svobodných obchodníků a zájmy celého lidstva v čase, kdy bylo nutno přemístit Sluneční soustavu do budoucnosti. Také koncem schovávání, asi v době okupace Mléčné dráhy Lary a jejich pomocníky se Argyris osvědčí jako věrný přítel Pozemšťanů.

Na konci Kantarské krize se tento Vario-500 obětuje při boji mezi Perry Rhodanem a Monosem. Vario zemře v Rhodanově masce v boji proti krutovládci Mléčné dráhy. Tím také skončila existence Ansona Argyrise.