Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Slovník > Technologie > Paratronový konvertor
hledat

Paratronový konvertor

(přesměrováno z: Paratron)

Paratronový konvertor (nebo paratronový generátor (PR 1309), paratronový projektor) je základem a srdcem každé aplikace paratronové technologie.

Funkční princip

Paratronové konvertory fungují na principu dimenzionálních transmiterů. Vytváří hyperenergetickou spojnici mezi čtyřrozměrným Einsteinovým kontinuem a nadřazenou dimenzí hyperprostoru, kterou lze využít mnoha různými způsoby.

Historie

Při vývoji paratronové technologie se Pozemšťané opírali o výsledky lemurské práce ze soustavy Scimor a o podklady, ukořistěné v soustavě Enemy na Ulebech. Významné průkopnická práce v tomto oboru vědy vykonali zejména Arno Kalup a Geoffry Abel Waringer. Solární impérium a USO se podařilo po 1000 let – pokud se tedy odhlédne od Haluťanů – udržet galaktický monopol na paratronovou techniku.

Poznámka: S největší pravděpodobností disponovali také Posbiové (jako věrní spojenci lidstva) již v této době paratronovou technologií.

Aplikace

Paratronová technologie nachází uplatnění v útočných a obranných prostředcích, lze ji použít i v oblasti nadsvětelných pohonů kosmických plavidel.

a) ofenzivní zbraně:

b) defenzivní zbraně:

c) Pohonná technika: