Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 484
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 484
Název:Konec ODIKONU
(Das Ende der Odikon)
Autor:William Voltz
Cyklus:Cappinové
Vydáno poprvé:1970
Vydáno v češtině:2019, přeloženo (Tower)
Čas děje: 3438
Už tisíciletí žijí v bezpečí – pod ochranou galaktické bariéry
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan – Pozemšťan mezi Perdalisty.

Atlan – Arkonidan mezi Perdalisty.

Ovaron – Host v Pozemšťanově vědomí.

Merceile – Host v Arkonidanově vědomí.

Recimoran – Velitel ODIKONU.

Fentorš – Člen posádky ODIKONU.

Vandrocan – Člen posádky ODIKONU.

Cotučan – Člen posádky ODIKONU.

Guvalaš – Sextavod bojuje o absolutní moc.

Remotlas – Velitel Perdalistů z Erysganu.

Perdalistická loď ODIKON letí ke kulové minigalaxii Moršaztas, vzdálené osmdesát čtyři tisíce pět set šedesát dva světelných let od Gruelfinu. Moršaztas má průměr šest set devadesát šest světelných roků a již před Ovaronovým zmizením sloužila vládcům Ganjasů jako tajné sídlo. Fentorš, fungující během letu jako lodní svědomí ODIKONU (jako psionický zesilovač interpretuje emocionální reakce posádky), předpoví katastrofu. A skutečně – Ovaron naráží při pokusu o návrat do svého pseudotěla na MARCU POLOVI na bariéru, obklopující Moršaztas a způsobí tím na ODIKONU těžké škody.

Když Perry Rhodan oznámí, že v sobě on a Atlan nesou obsahy vědomí Ovarona a Merceile, informuje je velitel Recimoran o událostech po Ganjově odchodu. Šest měsíců po Ovaronově cestě se do Gruelfinu vrátil Mošaken a ohlásil, že se Ganjo znovu objeví až za dvě stě tisíc roků, a tím založil kult Ganja. Díky velikým chybám klanu Nandor, který po Ganjově zmizení získal vládu nad Ganjasy, začaly války s Takery. Pramáti, Ovaronem vybudovaný robotický mozek, následně převzal politickou, vojenskou a hospodářskou moc, a většinu Ganjasů ve shodě s Ganjovým příkazem evakuoval na světy Moršaztasu. Sto roků po Ovaronově zmizení byla minigalaxie Moršaztas vytržena z normálního vesmíru a přesunuta do hyperprostoru. Zatímco byla sestavením a zážehem několika stovek obřích sluncí vytvořena obří nova, skryli se Ganjasové i se svou minigalaxií. Skrz přechodový konvulzátor, strukturální skulinu v časoprostorové struktuře, jehož polohu znají jenom Ganjatoři a pedovodi, je Moršaztas ve spojení s vnějším kosmem. Tajná propusť může být zapojena jen Ganjem a Pramáti.

ODIKON nakonec dosáhne soustavu bílomodrého slunce Syveronu, jehož šestá planeta, Erysgan, je centrálním světem Ganjasů. Tam mezitím Guvalaš a pět pedovodů zbaví moci jedenadvacet Ganjatorů, vylosovaných každých několik set let z padesáti tisíc Pramátí zvolených Ganjasů a představujících ganjaskou vládu. Krátce poté, co Rhodan/Ovaron, Atlan/Merceile a krokodýlu a zároveň klokanu podobný Clooser Sumpfhenry opustí s pomocným člunem loď Perdalistů, je ODIKON zničen planetární obranou. Rhodan/Ovaron a Atlan/Merceile se rozejdou se Sumpfhenrym, dosáhnou dne 12. dubna 3438 metropoli Cappinoša na kontinentu Mirago a navážou kontakt s dimenzionálním fyzikem Remotlasem, vůdcem Perdalistů na Erysganu.