Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 471
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 471
Název:Poslední zkouška
(Der letzte Test)
Autor:William Voltz
Cyklus:Cappinové
Vydáno poprvé:1970
Vydáno v češtině:2016, přeloženo (Tower)
Čas děje: 3438
Taškar opustí svůj svět – a Stařec odhalí svou pravdivou identitu
Hlavní postavy románu:

Taškar – Vládce Gruelfinu opouští svůj palác.

VASA 81‘103 – Stařec vydá napospas své tajemství.

Perry Rhodan – Velký administrátor a Ganjo absolvují zkoušku.

Ovaron – Velký administrátor a Ganjo absolvují zkoušku.

Atlan – Lord admirál udeří ženu.

Paršol – Starcův přítel.

Merkoš – Skleněný nasadí svůj ďábelský hlas.

Po jednom dni Stařec znovu opustí svou kopuli a pozdraví Ovarona jako zavčas se navrátivšího Ganja. Vysvětlí, že Ganjasové musí opět převzít vládu nad celým Gruelfinem a slibuje dodání podkladů, s jejichž pomocí bude možno zlomit moc Takerů. Když však Ganjo zdůrazní, že musí respektovat zájmy svých pozemských přátel. Alaska Saedelaere a lord Zwiebus během rozhovoru poznají, že Stařec není v žádném případě Cappin.

O dvacet hodin později vyzve Stařec Ovarona, aby se spolu s Perry Rhodanem podrobil poslední zkoušce. Atlan, Gucky, Ras Čubaj, Merkoš, Takvorian a Paladin doprovodí Rhodana a Ganja do Starcovy kopule. Zkouška spočívá v tom, že je u Ovarona a Rhodana vyvolán duševní otřes. Oba musí prožívat události na Zemi, které proběhly před dvěma sty tisíci lety. Jsou svědky bitvy mezi Kentaury, Pseudoneandrtálci a Kyklopy a v takerské biostanici zjistí, že na Zemi žije již šest miliard Prabiosů. Rhodan a Ovaron společnými silami zničí výrobní zařízení Takerů, aby tak zabezpečili přežití budoucího lidstva. Ačkoli zkouška nepřinesla jednoznačný výsledek, nechá se Stařec poznat pod jménem VASA 811‘032, jenže Ovaronovi toto označení nic neříká. Rhodan se rozhodne, že bude v budoucnu bezvýhradně podporovat Ovarona při hledání po jeho lidu. Doufá ve spojenectví s Ganjasy a jejich pomoc proti Takerům. Zmatený Stařec chce vyhodit do vzduchu celou základnu, ale je zničen Merkošovým hlasem zla. Po jeho likvidaci vyjde najevo, že šlo o robota. Zahyne také Paršol, podivný ztroskotanec, jehož měl Stařec u sebe.

Mezitím zachytí Taškar, sto osmdesát let starý ukrutný diktátor takerské říše, sídlící v Purpurovém paláci na Takeře v soustavě v Deep Purple, šestidimenzionální impulzy ze systému Feynčes. Ukvapeně opustí VALOSAR, svůj palácový ostrov, a vyrazí s deseti tisíci kosmickými plavidly, aby odstranil Ganja, svého nebezpečného protivníka, z cesty. Když se Taškarova flotila vřítí do Feynčestské soustavy, MARCO POLO uprchne a skryje se v blízkosti jednoho obřího slunce. Rhodan, Ovaron, Atlan, Čubaj, Gucky, Merkoš, Takvorian a Paladin, kteří zůstali na First Love, padnou do rukou Takerů.