Menu
Díly:500569 (70 dílů)
Čas děje: 3438 - 3443
Autoři:K.H. Scheer, William Voltz, H.G. Ewers, Clark Darlton, Hans Kneifel, Ernst Vlcek, H.G. Francis, Kurt Mahr
Perry Rhodan se po návratu domů setká s Hejnem, mobilní minigalaxií, které v Mléčné dráze vyvolalo kompletní zhloupnutí. Rhodan se vydá do boje proti Bůžkům Hejna a nakonec útvar předá jeho původním vládcům, Cynům.

Na zpátečním letu MARCO POLA z Gruelfinu do Mléčné dráhy mu zničehonic vypadne dimesextový pohon. Zjistí se, že to způsobil jeden z takzvaných Nových lidí, kteří sami sebe označují jako Homo Superior. Když se podaří pohon opravit a loď konečně dorazí domů, zjistí členové posádky, že kvůli časové diletaci ztratily tři roky času, a nyní se píše rok 3441. V Mléčné dráze vládnou chaotické poměry, neboť sedm měsíců před návratem MARCO POLA se objevil tajemný Roj. Jedná malou mobilní galaxii. S pomocí manipulací s galaktickou gravitační kontantou, vyvolávají vládci Roje u většiny galaktických inteligencí ohlupování mysli. Jen nositelé buněčných aktivátorů, mentálně stabilizovaní a několik imunních je proti tomu chráněno. Perry Rhodanovi se s MARCO POLEM podaří přistát v Terranii a s korvetou GOOD HOPE odlétí směrem k Roji. Na planetě Hidden World I jsou lidskými osadníky objeveny fosílie, které inteligentním bytostem zjasňuje mysl.

S pomocí Ansona Argyrise se Roii Dantonovi podaří na Olympu zabránit propuknutí chaosu. Edmond Pontonac vlétne na lodi typu Manip do Roje a dosáhne nitra, kde objeví sochu insektoidního bůžka Roje. Mezitím na Zemi přistane Rhodan a s pomocí Galbraitha Deightona a Roie Dantona se mu podaří vzít věci pod svou kontrolu. Poté sledují stopu boha Roje Y'Xanthymona. Kosmická loď DISCOVERER přiletí k planetě Exota Alfa u které hlídkuje. Dojde tam k bojům s praobyvateli, v jejichž průběhu zahyne manželka barbara Sandala Tolka. Ten se z pomsty přidá k pozemšťanům. O několik týdnů později zpozoruje Rhodan houbovitou kosmickou loď Rojostrůjců, která na planetě Testfall vykonává nějaké tajuplné manipulace.

Aby mohla ohrožené duchovní bytosti ID pomoci, odlétá GOOD HOPE na umělou planetu Poutník-beta. Vládci Roje se pokoušejí díky jemným úpravám 5D konstant zneškodnit ID. Z vděčnosti za pomoc dává ID pozemšťanům radu aby se obrátily na Posbie, kteří by mohli proti Roji zkonstruovat zbraň. Současně Reginald Bull a Julian Tifflor svolají konferenci imunních, aby se dohodli na společném postupu proti Roji. Konference se sice nepodaří, ale objeví se tajuplní humanoidi z 'Tajné říše' a vyzvou Rhodana aby hledal 'stopy v minulosti'. Guckymu se podaří vniknout do Roje a objevit krystalický svět Žlutých dbyvatelů, kteří odtamtud díky hypnoimpulsům kontrolují Roj.

Na planetách Aggres a Diane provedou Rojostrůjci tzv. 'sekundární adaptace'. Ta způsobuje zvyšující se gravitaci a teplotu atmosféry. Planeta se tak má připravit pro Žluté dobyvatele. Ale ne všechny planety jsou pro ně vhodné. Selže-li pokus, přemístí se na jiné místo v Mléčné dráze. Na Diane si mohli lidé všimnout toho, že dobyvatelé díky buněčnému a tělesnému dělení, vnikají z novorozeně po sedmi. Je založeno Komando hledačů inteligence (ISK) pod velením Cheborparczete Faynybreta (krátce CheF), které pátrá po ještě neobjevených inteligentních bytostí v Mléčné dráze. Kromě toho pátrají také po stopách tzv. Tajné říše.

Nakonec pozemšťané dojdou k přesvědčení, že už nastal čas aktivně něco podniknout proti Roji. Pomocí toho, že Ribald Corello odpálí Sextagoniovou bombu, prolomí někteří mutanti na palubě GEVARI ohebný štít a dostanou se do Roje. Nasazené komando tam objeví 'černého démona', který jako bojovník slouží jako bůh Roje. Po vítězství mutantů nad démonem odletí GEVARI k planetě Kokon, která se ukáže jako svět osídlený 'žlutými dobyvateli'. Lidé přijdou na to, že dobyvatelé jsou napadeni nějakou infekční chorobou. Pozemšťané izolují virus v naději, že z něj vyvinou zbraň.

Na Zemi zatím lidé získají z větší části svou původní inteligenci, posádka MARCO POLA se vrátí na palubu a podaří se jí konečně proniknout do Roje. Cynové, jak si vládci 'tajné říše' říkají, začínají být stále více aktivní. Pozemšťané se dozvědí, že Cynové mohou díky paradaru přijmout parafyzikální formou věrný obraz jakékoliv bytosti. Kromě toho se objeví Polocyno Dalaimoc Rorvic dokáže, že je velice schopný. Společně se svým psychopartnerem, Marťanem třídy A, Tatcherem a Hainuem jsou krátce na to přijati do sboru mutantů.

Uvnitř Roje zatím na planetách GEPLA-I a GEPLA-II dojde k bitvě mezi pozemšťany a bůžky Roje. Bůh Y'Xantramon je posádkou MARCO POLA zabit. Alaska Saedelaere se mezitím znovu setká s divkou Kytomou.

Mezitím vědci na Světě sta sluncí hlásí první úspěchy. Vyvinuli přístroj, který způsobuje imunitu nosiče proti síle Roje. Gucky krátce na to přijde na tajemství Karduuhlů, také známých jako bozi. Ze žláz novorozených dobyvatelů získávají bohové sekret, který jim prodlužuje život. Protože jsou bohové na elixíru závislí, musí se o Dobyvatele starat. Dělení Kartieů, jak se dobyvatelé také nazývají, způsobuje záření, které bohové využívají k nastolení ohlupování. Proto se dělení odehrává jen mino ohebný štít. Všechny lodě křižující Mléčnou dráhu, slouží jen k hledání vhodné planety pro mláďata. V roce 3442 se stane to, čeho se všichni obávají: Roj pohltí Sluneční soustavu. Slunce se stane jednou z 800000 hvězd této mobilní minigalaxie. Když se poté přibliíží flotila Roje, stačí pozemšťané aktivovat paratronový štít a odvrátit tak útok. Pozemšťané pomocí Cynů zničí jeden ze zásobovacích světů Roje. Obrovská soustava se pak už nemůže transitovat a propukne v ní chaos, protože jeho obyvatelé nemohou Roj opustit.

Když se pod vedením 'žlutých dobyvatelů' chce od Roje oddělit jeden interní svět, jsou napadeni domorodými Tubbody. Konečně se Cynosové rozhodnou prolomit své mlčení a ukážou pozemšťanům cestu k planetě Tronko y Artefo. Bohužel klíč k moci nad Rojem se tam už nedá nalézt, protože takzvaná Tabora byal mezitím od Pai'uhn K'asaltic, mistrovských zlodějů, ukradena. Gucky ale z domovského světa mistrovských zlodějů Taboru přiveze. Krátce nato prchne ale na planetu Stato II, která se nachází v hyperprostoru. Tu tam Cynové přesunuli, kdyby došlo k výpadku Stato I.

Cyno Schmitt odhalí pozemšťanům další tajemství: Roj byl před několika milióny lety postaven neznámými, aby ve vesmíru šířil a podporoval inteligenci. Teprve mnohem později se Cynové stali místodržiteli Roje. Na své dlouhé cestě narazily na Karduuhly, přijali je do Roje a parafyzikálně s nimi manipulovali. Následovalo povstání Karduuhlů, které bylo podporováno zrádcem Cynem Heszem Goortem. Pomohl dostat rebelům do rukou Taboru a umělou líheň bytostí, a pomohl jim tedy převzít moc. Brzy poté byly Cynové vyhnáni z Roje a usídlili se tam, kudy Roj právě prolétal - v Mléčné dráze. Vládci Cynosů, Devět imaginárních, se proměnilo v energetické bytosti a přestálo tak na Stato II dobu potřebnou k zpětnému dobytí Roje. Cynové Schmitt a Nostradamus, kteří sami sebe nazývají IMAGO I a IMAGO II, byli jedinými důvěrnými služebníky Devíti imaginárních.

Schmitt s pomocí Tabory zničí energeticky zakonzervovaných Devět imaginárních. Zničením energetických mumií se uvolní psimodifikovaná hyperenergetická hradba, která vede ke zničení Karduuhlů. Nostradamus přijme kontrolu nad Stato II a nadále vede Roj. Když Pozemšťané požádají propuštění Země z Roje, dojde k napětí mezi dvěma rozštěpenými tábory Cynů. Zničehonic se objeví Ovaron a vyjasní se, proč se Pozemšťané po odchodu z Gruelfinu neohlásili. Země se vrátí na svou původní dráhu v Mléčné dráze a Roj veden Cyny opustí Mléčnou dráhu a vydá se plnit svůj původní úkol. Přesto po odchodu Roje zůstane nevyřešeno mnoho otázek, například to, kdo Roj postavil a kdo ho cíleně vyslal ve vesmíru šířit inteligenci.


Seznam dílů

čísloautorněmecký názevčeský název
500. K.H. ScheerSie kamen aus dem NichtsPřišli z nicoty
501. William VoltzIn der BetonwüsteV betonové pustině
502. H.G. EwersDer Ritter mit dem FlammenschwertRytíř s plamenným mečem
503. Clark DarltonPlanet der DiggerPlaneta kopáčů
504. Hans KneifelDas Raumschiff der gelben GötzenLoď žlutých bůžků
505. William VoltzIm Schwarm gefangenZajati v Hejnu
506. H.G. EwersDie Göttin der SymbiontenBohyně symbiontů
507. Clark DarltonZwischenspiel auf TahunMezihra na Tahunu
508. Hans KneifelTreffpunkt zwischen den SternenSetkání mezi hvězdami
509. Ernst VlcekDie Banditen von TerraniaBandité z Terranie
510. William VoltzDie AusgestoßenenVyvrženci
511. Hans KneifelDas Volk der SklavenNárod otroků
512. Clark DarltonDer Flug der GATOS BAYLet GATOS BAY
513. Ernst VlcekEin Platz für VerdammteV útočišti zatracených
514. H.G. EwersDer WeltraumkurierHvězdný posel
515. William VoltzDie Wächter der EinsamkeitStrážce samoty
516. Hans KneifelSandal, der RächerMstitel Sandal
517. Clark DarltonNotruf des UnsterblichenNesmrtelný volá o pomoc
518. H.G. FrancisSturmlauf in den TodÚtokem do smrti
519. William VoltzDas heimliche ImperiumTajná říše
520. H.G. EwersUnter ParazwangPod paravlivem
521. Ernst VlcekKampf um die SonnenstadtBitva o Sluneční město
522. Hans KneifelDie Spur des RächersMstitelova cesta
523. Clark DarltonDer PlanetenräuberUloupená planeta
524. Clark DarltonDie Gelben ErobererŽlutí dobyvatelé
525. William VoltzDas große SterbenVelké umírání
526. H.G. EwersSöldner der GalaxisGalaktičtí žoldnéři
527. Hans KneifelDie Insel der GlücklichenOstrov blažených
528. Hans KneifelDie Diener der gelben GötzenSluha Žlutých bůžků
529. Ernst VlcekDie letzten Tage der AmazonenPoslední dny amazonek
530. H.G. FrancisDie SternenflutHvězdná záplava
531. H.G. EwersDie Macht der SiebenMoc sedmi
532. Kurt MahrDie Alte von USTRACStařena z USTRACU
533. William VoltzDer DurchbruchPrůnik
534. William VoltzDer Schwarze DämonČerný démon
535. Clark DarltonTransport ins UngewisseTransport do neznáma
536. Ernst VlcekGötzendämmerungSoumrak bůžků
537. Hans KneifelAn Bord der MARCO POLONa palubě MARCA POLA
538. H.G. FrancisDie PanikmacherRozsévači paniky
539. H.G. EwersDas Experimente der CynosExperiment Cynů
540. William VoltzDie Attacke der CynosÚtok Cynů
541. Clark DarltonIm Banne des PanikfeldesV poutech pole paniky
542. H.G. EwersDie Stunde der ZentaurenKentaurova velká hodina
543. Ernst VlcekDas letzte Aufgebot der MARCO POLPoslední kontingent MARCA POLA
544. Hans KneifelDie Späher der GEVARIŠpióni z GEVARI
545. William VoltzDer MaskenträgerMaskonoš
546. H.G. EwersMenschen unter CynosLidé mezi Cyny
547. Kurt MahrDie Sonne warf keinen SchattenSlunce nevrhá stín
548. H.G. FrancisTestflug zur ErdeZkušební let k Zemi
549. Clark DarltonDas Elixier der GötterElixír bohů
550. H.G. EwersRückkehr ins Jahr 2000Návrat do roku 2000
551. William VoltzMenschheit im TestZkouška lidstva
552. Ernst VlcekSchlachtfeld ErdeBojiště Země
553. Hans KneifelDie Gladiatoren von TerraGladiátoři z Terry
554. Clark DarltonKidnapper im WeltraumÚnosci ve vesmíru
555. H.G. EwersJenseits der EnergiemauerZa energetickou zdí
556. William VoltzDer SonnengigantSluneční obr
557. H.G. FrancisDas Gesetz der GötzenZákon bůžků
558. Ernst VlcekDie Erde im HypersturmZemě v hyperbouři
559. Hans KneifelDie Insel des WahnsinnsOstrov šílenství
560. Clark DarltonGucky, der Tambu-GottGucky, bůh Tambu
561. William VoltzVerstoßen ins NichtsVyhnanci do nicoty
562. Kurt MahrKurier nach SolHledači Slunce
563. H.G. EwersGespensterjagdNa lovu přízraku
564. Ernst VlcekDie Zeit mutiertV proměnlivém čase
565. Clark DarltonGucky, der MeisterdiebGucky, mistr zlodějů
566. William VoltzPlanet im HyperraumPlaneta v hyperprostoru
567. William VoltzDer Mann aus dem EisMuž z ledu
568. H.G. EwersRebellion der CynosPovstání Cynů
569. H.G. EwersDas Korps der CappinsSbor Cappinů