Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 501
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 501
Název:V betonové pustině
(In der Betonwüste)
Autor:William Voltz
Cyklus:Roj
Vydáno poprvé:březen 1971
Vydáno v češtině:2020, přeloženo (Tower)
Čas děje: začátek července 3441
Žijí v umírajícím městě – jsou to poslední imunní
Hlavní postavy románu:

Polomrtvý Simon – Registrovaný zloděj.

Garrigue Fingal – Bývalý galaktopsycholog ve službách Solární flotily.

Codem Opprus, Janus Pohklym a Gryndheim – Jejich mise je vede mrtvým městem.

Roi Danton a Galbraith Deighton – Velitelé Alfy impéria.

Mrocek Verdere – Muž, který nechce krveprolití.

Je začátek července roku 3441 pozemského kalendáře. Perry Rhodan, který se teprve nedávno vrátil na Zemi z galaxie Gruelfin, stojí nad troskami toho, co po celá staletí lopotně budoval. Zanechal spolehlivého MARCA POLA v terranijském přístavu a se 60 druhy, mezi něž patří i Gucky s Atlanem, vyrazil s GOOD HOPE II, speciálně vybaveným planetárním křižníkem, znovu do nejistoty.

Perry Rhodan nemá na výběr, i když by si náprava chaotických poměrů, vládnoucích na Zemi, vyžadovala obětavou práci každého zhloupnutím nezasaženého člověka. Jenže chaos je od chvíle, kdy se před přibližně sedmi měsíci objevilo tajemné „Hejno“, všudypřítomný. Netýká se jenom Sluneční soustavy, ale zaplavil celou Galaxii. To alespoň tvrdí nouzová volání imunních ostatních národů.

Perry Rhodan chce zjistit, co je Hejno vlastně zač. Vychází z domněnky, že by se dal najít lék proti Hejnem vyvolané manipulaci gravitační konstanty, která způsobila zhloupnutí většiny galaktických národů, nebo přesvědčit vládce Hejna, aby neprolétali Mléčnou drahou.

Perry Rhodan se chce pokusit o takřka nemožné, právě tak jako Michael Rhodan alias Roi Danton a ostatní členové krizové pozemské vlády. Ti chtějí zlepšit úděsné poměry, panující všude na Zemi – i V BETONOVÉ PUSTINĚ...


Zhlouplé lidstvo na Zemi hladoví. Každou hodinu umírají tisíce. Řádí epidemie. Úmrtnost kojenců činí sedmdesát procent. Imunní kolem Roie Dantona a Galbraitha Deightona se pokoušejí odvrátit zánik. Dne 6. července 3441 dojde po sabotáži hlavní stanice kontroly počasí k bouřím a záplavovým vlnám. Zodpovědná za tuto akci je jednadvacetičlenná, dobře zařízená tlupa galaktopsychologa dr. Garrigue Fingala. Ten za svou imunitu vděčí skutečnosti, že je část jeho mozku po těžkém úrazu neustále zelektrizovaná. Doktor se chce pomstít propuštění z vesmírné flotily.

Plukovník Coden Opprus, meteorolog a vyškolený agent Solární rozvědky Janus Pohklym a obézní radista seržant Gryndheim se musí probojovat zpustošenou Terranií k nouzové stanici kontroly počasí.

Ve stejnou dobu vnikne Fingal do Impéria alfa. Chce zničit nenáviděný symbol Solárního impéria pumami, avšak náhle je zasažen ohlupením, když je zdroj energie v jeho mozku poškozen při rvačce s Roiem Dantonem. Opprus a jeho průvodci mezitím aktivují náhradní řídící stanici.