Menu
Další informace:
Planeta:Terra
Nadmořská výška:mezi 900 a 1200 m
Počet obyvatel v aglomeraci:100 miliónů
Zeměpisná poloha:42°20' s. š., 100°30' v. d.
Známé národy:Pozemšťané
Terrania
Terrania
© VPM kg.
Terrania
Terrania
© 2008 Braingame, Deep Silver, 3d-io

Terrania, nebo také Terrania City, je metropole založená Perrym Rhodanem na území Třetí moci, ze které se vyvinulo hlavní město Solárního impéria a LSP.

Původní jméno Terranie bylo Galakto-City. Překřtěno bylo město 19. června 1980, aby dokumentovalo dokončení spojení lidstva. Na základě zářivě bílých fasád většiny budov v Terranii je město označováno také jako Bílé město.

Struktura města

Terrania pokrývá větší část bývalé pouště Gobi – obrovská metropole se rozkládá hlavně jižně a západně od slaného jezera Gošun. Ve 14. století NGL pokrývá Terrania plochu více než 200 čtverečních kilometrů.

Metropole se skládá z různých městských čtvrtí s vlastními názvy, několika kosmodromů a velkého parku. Od 1297 NGL je – vznášející se v kilometrové výšce nad Rezidenčním parkem – symbolem Terranie a LSP Solární rezidence. Od roku 1331 NGL je druhou největší atrakcí města holograficky vyrobená duha nad Waringerovou akademií a také symbolem pro obnovu po hyperšoku.

Terrania má proměnné a častokrát i pochmurné dějiny. Při útocích cizími mocnostmi bylo město několikrát těžce zničeno, ale poté bylo znovu a znovu nově vybudováno. Stavební sloh uvnitř jednotlivých městských čtvrtí se od sebe velmi liší. Najdou se zde gigantická obytná zařízení, která by sama o sobě mohla tvořit vlastní středně velká města, ale současně zde existují i obvody s »klasickou« nebo pozemskou architekturou.

Terrania je město, které nikdy nespí. V noci je i zdaleka k vidění světelný sloup, který září z Terranie. O přepravu zboží a osob se starají transmitery, dráhy založené na tlumících polích, jezdící pásy, expresní potrubní dráhy a počítačem řízené dopravní kluzáky.

Energetické jezdící pásy se táhnou až ve výši 500 metrů po celém městě. Září jasně šedým světlem – a čím blíže jsou k zemi, tím jsou světlejší. Jsou stavěny jako deseti-proudé, kdy je v každém směru pět drah, přičemž právě prostřední pásy jsou nejrychlejší.

Obloha nad Terranií je ovlivněna až 2000 metrů vysokými stavbami – podle údajů z roku 1333 NGL.

Městské části

Alašan

Městská část Alašan leží jižně od parku Gobi. Ve městě Alašan se nachází komplex Octavian, obytné zařízení sestávající z osmi 220 metrů vysokých obytných věží.

Počátkem října 1289 NGL je velká část městské čtvrti přestěhována do Thorrimu v DaGlauši a vyměněna za hrad Džerrů. Od roku 1300 NGL je čtvrť znovu budována.

Aldebaran City

Aldebaran City leží východně od Spaceportu Aldebaran na severozápadě města.

Altai

Na severu se rozkládá městská čtvrť Atlai, která byla založena již začátkem roku 2500. Slouží všem lidem a mimozemšťanům, kteří přicházejí do Terranie.

Antares City

Solární rezidence
Solární rezidence
© VPM kg.
Antares City je vlastně vnitřním městem Terranie. Při nových úpravách hranic obvodu po útoku Džerrů je všechno vně Městského prstence označováno za satelitní město. To se ale samozřejmě nelíbí všem obyvatelům Gošun City, v jejichž čtvrti přece leží slavné jezero Gošun, které je už od pradávna centrem Terranie.

Ať už je to jak chce, najdeme zde i sídlo Kosmické hanzy a dalších vládních budov, jakož i velvyslanectví – dokonce i Solární rezidence se vznáší nad Antares City – a proto je tato čtvrť opravdu centrem Terranie.

Antares City velice utrpělo, když v roce 1291 NGL obsadila Sluneční soustavu Kosmická továrna kosmokratů WAVE pod velením Sluhy matérie Ramihyna a zničila velení Hanzy a kompletně vládní budovu LSP.

Po velice dlouhou dobu ovlivňoval kráter po explozi obraz Terranie. V něm nechal terranský rezident Perry Rhodan nakonec postavit Solární rezidenci. Při té příležitosti byl kráter přetvořen v Rezidenční park, nad kterým se ve výšce 1000 metrů vznáší Rezidence.

Atlan Village

Atlan Village leží jižně od civilního obchodního kosmodromu Terranie. Tato městská čtvrť je pokládána za čtvrť umělců a studentů, kromě toho zde žije také mnoho příslušníků cizích národů, takže zde panuje pestrý zmatek rozmanitých kultur. V Atlan Village se nacházejí některé slavné a pověstné hospody a restaurace. V rozporu s mnoha dalšími částmi města jsou stavby v Atlan Village podle dohody malé, resp. nízké, najdete zde velké množství malých uliček a malebných zákoutí, ve kterých pulsuje noční život.

Buitenvelder

Buitenvelder je vlastně městská část Terrania Freeport.

Crest Lake City

Tato čtvrť byla vybudována na březích Crestova jezera.

Dadal

Tato městská část sousedí na východě s Garnaru. Dadal byla kdysi vesnička Mongolů, která existovala samostatně až do dob Solárního impéria. Po integraci do správního území Terranie se Dadal stal čtvrtí, která se přímo nepočítá mezi vznešené. Jsou tu hlavně levné byty ve většinou starých budovách.

Erjinaki

Kruhová městská čtvrť je roku 1288 NGL vyměněna za faktorový element domovského světa Nonggů, aby se demonstrovala bezproblémová dislokace. Poté, co zásobovací systémy byly přepnuty na soběstačný provoz, byla čtvrť obklopena faktorovou bariérou a navzdory odporu aktivistů Nové pravdy 1289 přemístěna. Element obsahoval území od Prstence Erjinaki. Tequila Road vede od Erjinaki východním směrem v délce 10 kilometrů do vládní čtvrti.

Fuggerville

Toto předměstí Terranie je složeno hlavně z hotelů, ve kterých se ubytovávají zámožní obchodníci z celé Galaxie.

Jedním z nejvýznamnějších hotelů je tak zvaný Fugger Natsumeh, který je majetkem Skokanů. V tomto hotelu se nachází několik restaurací, konferenčních sálů, bazénů a nespočet barů.

Garbus Distrikt

Okrsek Garbus je od roku 424 NGL uměleckou čtvrtí Terranie. Zde je také Icho Tolot poprvé převzat Seth-Apophisem, právě když otvírá jednu vernisáž.

Obvod se vyznačuje především svými architektonicky překrásnými sídly a malými domečky, ve kterých se nachází většinou jen tři až čtyři byty. Nejsou zde prakticky žádné široké ulice, ale téměř samé klikaté uličky s nespočtem restaurací a malými obchůdky, ve kterých se prodávají hlavně umělecké předměty.

Garnaru

Garnaru leží uvnitř Městského prstence, na jih od Antares City a bulváru Canopus. Osmdesát kilometrů západně leží Malé jezero Gošun. Na konci roku 1289 NGL, během invaze Džerrů, je Garnaru vtaženo přímo do událostí. V roce 1290 NGL se zde usídlí mnoho mimozemských národů, patrně také proto, že je zde otevřena nová, vysoce moderní xenoklinika. V této klinice je ošetřován také Mhogena, pátý posel Thoregonu, když se v červenci 1290 NGL objeví těžce zraněn v hřibovitém dómu na Trokanu.

V Garnaru se nachází takzvaná Siganská čtvrť – středně vysoká, samostatná budova obklopená parkovou krajinou.

Roku 1344 NGL se Garnaru považuje kvůli mnoha velvyslanectvím zde umístěným za diplomatickou čtvrť Terranie.

Happytown

Happytown je zábavní čtvrť na jihu od Crest Lake City.

Jeho pověst je známá na všech světech Westside.

Karakoto

Toto předměstí bylo vystavěno na ruinách bývalého Kara Khoto. Přičemž jsou jeho obyvatelé potomky původních mongolských kmenů. Karakoto také nepatří přímo mezi věhlasné a zámožné části Terranie.

Kunšun

Tato městská čtvrť leží východně od Sirius River a je domovem asi 20000 jedinců, převážně asijského původu. Sestává z asi 100 staveb, které byly postaveny krátce po útoku Dolanů v roce 2437. Roku 3103 musela velká část Kunšunu ustoupit výstavbě západních částí Thora Road. Ačkoli správa města a Homer G. Adams nabídli obyvatelům Kunšunu nové byty v jiné části města a velkorysé odškodnění, vzniklo hnutí MEINLEID, které vyzývalo k odporu a bylo schopno své domovy bránit i násilím. Došlo k nepokojům, které skončily 18. dubna. Potom byla městská čtvrť vybourána a nově postavena.

Monggon City

Monggon City je nazváno podle starého mongolského města Monggon Buta. Městská část se dále dělí na oblasti Monggon-Východ a Monggon-Západ. Obklopuje ho čtvrť Prstenec Monggon. Monggon City se nachází jihovýchodně od Sirius River City a severně od Thora Road. Roku 1301 NGL se v Monggonu-Východ narodil Malcolm S. Deallian (Rezidenční ministr pro vědu a techniku).

Noyon Bogdo

Noyon Bogdo je satelitní městečko severně od Terranie, vně Městského prstence.

Šohaakar

Na západním břehu Malého jezera Gošun vznikla mezi lety 1331 NGL a 1344 NGL vesnička Šohaakar, kde se usídlili Šohaakové. Městská část sestává z osmi válcovitých modulů, které jsou umístěny kolem náměstí. Tyčí se do výšky asi čtyřiceti metrů a mají stejný průměr. V devíti podlažích každé stavby se nachází téměř 600 obytných jednotek, zabírajících přibližně sto čtverečních metrů a v přízemí se nachází kolektivní prostranství. Každou jednotku obývá čtyři až šest Šohaaků. Po příchodu Jádra je válcovitá vesnička i se svými obyvateli během října a listopadu 1344 NGL přesunuta na Isla Bartolomé (Galapágy).

Sirius River City

Tato jižně od jezera Gošun ležící městská část, kterou protéká řeka Sirius, je místem, kde se nachází obytné budovy Kanchenjunga.

Další městské části

 • Taurus Village
 • Gošun City
 • Guzmangrund

Kosmodromy

Academy Port

Academy Port je kosmodrom terranijské Vesmírné akademie.

Aldebaran Spaceport

Malý kosmodrom na severozápadě Aldebaran City.

Point Surfat

Kosmodrom Point Surfat, pojmenovaný podle legendárního seržanta Brazose Surfata, ležící na okraji Terranie, byl ve 20. letech 13. století NGL rozdělovačem pro Obchodní a civilní kosmodrom. V budoucnu se také nazývá Atlan Spaceport.

Terrania Spaceport

Kosmodrom flotily zabírá přistávací plochu o průměru 40 km a je obklopen až 2 kilometry vysokým valem. Ten je z části masivní přírodní horniny, ale byl doplněn také sutí, která vznikla při zničení Terranie – například při útoku Dolanů.

Další známé kosmodromy

 • Crest Lake Spaceport / Crest Spaceport
 • Gošun Spaceport
 • Obchodní a civilní kosmodrom

Znamé ulice

Accutron-Mspoern Street

Ulice ležící v městské části Garnaru.

Admiral Hakhat Drive

Na počest lemurského admirála Hakhata Kakcyra byla pojmenována tato silnice začínající v Happytown a ústící u Waringerovy akademie do Thora Road.

Tečna Aldebaran

Výraz pro velkou ulici, která prochází městskou čtvrtí Aldebaran.

Antares Road

Výraz pro velkou ulici, která prochází městskou čtvrtí Antares City.

Artery Subway

Výraz pro jednosměrnou ulici, která vede pod městem z východních okrajových částí až na západ. Tam se Subway spojuje obrovským rozdělovacím systémem s Vain Subway.

Artist-Queen Street

Ulice vedoucí do Garnaru, nazvaná podle cirkusové kosmické lodi ARTIST QUEEN.

Betelgeuze Road

Pojmenování pro prostřední ze tří tratí pro kluzáky na severovýchodní hranici kosmodromu. Téměř přesně pod ní vede linka potrubní dráhy. Po Betelgeuze Road se dostanete k obrovskému kruhovému náměstí, ze kterého přesně na sever odbočuje dvojitá dráha. Ta ústí na dalším obrovském kruhovém prostranství, kterému se také říká Náměstí kosmonautů. Zde vedle Solar Hall stojí několik správních budov.

Canopus Boulevard

Na této výstavní ulici stojí Waringerova pyramida.

Crest Allee

Pojmenovaná na počest Arkonidana Cresta da Zoltral, vede k Velkoadministrativě.

Cybertown Avenue

Cybertown Avenue leží u Kybernetické věže.

Dolenc Place

Pojmenované na počest starého terranského redaktora a spisovatele.

Prstenec Erjinaki

Prstenec Erjinaki obklopuje stejnojmenné správní území na severozápadě Terranie.

Fomalhaut Freeway

Fomalhaut Freeway obklopuje terranijskou Zoologickou zahradu. Leží zde také Whistler Arena.

Frickway

Frickway spojuje mimo jiné stadión Magellan s Atlan Village.

Prstenec Garnaru

Prstenec Garnaru obklopuje diplomatickou čtvrť Garnaru.

Intersolar Street

Tato ulice leží v městské části Garnaru.

Itsubiši Row

Itsubiši Row je v době kolem roku 3587 ulice ve středu Terranie s mnoha budovami úřadů. V současné době se zde nachází centrála SOLEFT (Zpravodajská služba). Mnoho budov v sousedství je opuštěno.

Kalak Place

Nazvána na počest Paddlera Kalaka.

Kalak Street

Tato silnice se nalézá v městské čtvrti Garnaru.

Prstenec Karakoto / Městský prstenec

Prstenec Karakoto, přejmenovaný roku 1303 NGL na Městský prstenec, protože jako kruh obklopuje celé město Terrania, představuje něco jako oddělovač mezi městem a okolními satelity. Okruh je přerušen pouze na jednom místě – tam, kde Městský prstenec přechází do prstenců Gošun a Sirius. Když člověk přiletí do města od západu přes Gobi, bude se mu prstencová struktura ulic z výšky připomínat hlavu se dvěma obrovskýma a kulatýma – ale nestejně velkýma – ušima.

Roku 1345 NGL je Prstenec Karakoto sídlem mnoha mediálních firem. Své sídlo zde má mimo jiné Albion3D.

Khooloi Road

Khooloi Road spojuje Aldebaran City na severozápadě přímo s bývalým HQ-Hanzy, resp. od roku 1344 NGL s Rezidenčním parkem.

Prstenec Monggon

Mongoonský prstenec obklopuje městskou čtvrť Monggon.

Praesepe Road

Silnice v Garnaru.

Tequila Road

Tequila Road vede městskou částí Erjinaki ve směru do vládní čtvrti.

Thora Road

Thora Road je v Terranii hlavní osou táhnoucí se z východu na západ. Byla pojmenována po první manželce Perryho Rhodana Thoře da Zoltral. Prochází více než 145 kilometrů napříč jižní Terranií a spojuje Obchodní kosmodrom a Atlan Village na východě s kosmodromem flotily na západě. Vede také kolem Univerzity Terranie. Na Thora Road stojí také EŠERův palác s číslem domu 2216.

Ešerův palác
Ešerův palác
© VPM kg.

Vega Street

Silnice vedoucí do Aldebaran City, lokalita Paláce Indry.

Další známé ulice

 • Arkonid Square
 • Avenida Tengri Lethos
 • Avenue Praesepe
 • Brasilia Road
 • Carantiacum Way
 • Městský prstenec
 • Count Street
 • Crest Plaza
 • Freedom Allee
 • Karakoto Street
 • Monggon Avenue
 • Saturn Way
 • Prstenec Sirius
 • Prstenec Gošun
 • Harno Square

Řeky a jezera

Clearwater Canal

Tato uměle vytvořená vodní cesta je široká 600 metrů a vede napříč skrz město.

Crest Lake

Crestovo jezero leží v severovýchodní části Happytownu a východně od jezera Gošun. Kolem jezera vyrůstá Crest Lake City.

Edsengol

Edsengol protéká na jihozápadě od Sirius River City.

Gošmo Fleet

Říčka Gošmo je malý přítok Sirius River na úrovni Alašanu.

Jezero Gošun

Jezero Gošun je centrem Gošun City. Na břehu jezera stojí bungalovy Nesmrtelných. Leží na 102° východní délky a 38° severní šířky.

Rezidenční jezero

Rezidenční jezero je umělé jezero na dřívějším místě velitelství Hanzy, které zde bylo vybudováno po úplném zničení velitelství Hanzy Kosmickou továrnou WAVE roku 1291 NGL. Nad jezerem se za normálních okolností vznáší Solární rezidence. V nouzových případech se může do jezera ponořit. Pod vodou se k tomuto účelu nachází kovová konstrukce, která slouží k upevnění Solární rezidence. Pod jezerem se nachází Kartágo Alfa (Centrála odporu proti SEELENQUELOVI).

Sirius River

Řeka Sirius pramení z jezera Gošun směrem na jih, protéká Shoonar a tam opouští správní území Terranie. V letech 2114 a 3103 vedla řeka jinou cestou. Původní koryto pod městskou čtvrtí Kunšun ale ještě existuje. Tam byly v dubnu 3103 objeveny artefakty Illochimů.

Další vodní plochy

 • Kalupovo jezero
 • Malé jezero Gošun
 • Lago Juyanze
 • Lake Rhuošui
 • Procyon Creek

Sportoviště

Stadion Magellan

Stadion Magellan
Stadion Magellan
© VPM kg.
Magellan byl domácím stadionem fotbalového klubu Polárka Terrania. Vystavěn byl pro 50000 diváků již v roce 245 NGL a nebyla zde použita nejlepší dostupná technika. Leží na jihovýchodě od Atlan Village, asi šest a půl kilometru východně od Náměstí TOSOMA. Dá se sem dostat z Atlan Village po Frickway. Celé zařízení má průměr pět set metrů a samotný stadión je z poloviny zapuštěn do země. Tribuny a vedlejší budovy mají průměr dvě stě metrů. Nad zem vyčnívá tribuna válcovitě asi 20 metrů do výšky. Okraj válce je z boku pokryt na první pohled neuspořádanými sloupy a pylony, které se tyčí jako antény do výšky až padesáti metrů. Jejich vrcholy jsou zakončeny koulemi, ve kterých jsou umístěny reflektory, jakož i projektory tlumícího pole, které nad stadionem tvoří střechu.

1. srpna 1147 NGL se na stadiónu Magellan konal první oficiální fotbalový zápas po Monově krizi. Roku 1301 NGL mělo být toto tradiční sportoviště zbouráno ve prospěch nové mutantské školy. K tomu však nedošlo, stadión byl využit 35000 monochromními mutanty kolem Falo Gause jako shromažďovací místo.

Od února 1345 NGL slouží stadión jako první TERRANOVA-ČERPADLO.

Hvězdný stadión

Hvězdný stadión je od roku 1301 NGL vysoce moderní sportovní aréna. Je to monumentální stavba na východě Terranie, východně od Happytownu, mezi civilním kosmodromem Crest Lake a obchodním kosmodromem Point Surfat. Stadión je hypermoderní arénou pro třísettisícové publikum s vysoce vyvinutou syntronovou technikou.

Od března 1345 NGL slouží stadión jako TERRANOVA-ČERPADLO. 5. srpna 1945 NGL je zde provedena první úspěšná zkouška salkritového rezornátoru.

Whistler Aréna

Koloseum umožňující přijmout až 65000 diváků u Fomalhaut Freeway je od března 1345 NGL využíváno jako TERRANOVA-ČERPADLO.

Pamětihodnosti

Central Park

Tento park pokrývá plochu asi 270 hektarů.

Crest Memorial Park

Crest Memorial Park leží na konci Orion Allee, severně od ochranného valu kosmodromu, ale ještě vně Městského prstence.

V centru Crestova parku se nachází památník věnovaný Arkonidanu Crestovi. Tam také stojí Arkonidanova socha ze světlého kamene. Pod Crestovou podobiznou stojí jednoduchý nápis: »Přítel lidstva«. Pomník je obklopen třemi starými duby, které byly nahrazeny novými stromky teprve v roce 427 NGL.

Památník Dolanů

Památník Dolanů je kruhové, rozsáhlé náměstí o průměru pěti kilometrů. Tam stojí černý, v kvadrantech kmitající monolit z umělého bazaltu, 50 metrů vysoký a 700 dlouhý, na kterém je zlatými písmeny v interkosmu napsáno přes dvě miliardy jmen Terranek a Terranců, kteří přišli o život při útoku Dolanů.

Náměstí Douce Lanura

Náměstí patřící k městské části Alašan.

Dust Hill

Dust Hill je nejdražší vilová čtvrť v Terranii, vystavěná na plochém pahorku, který byl navršen z trosek po válce s Uleby.

Mauzoleum Ernsta Ellerta

Ellertovo mauzoleum je místem posledního odpočinku Ernsta Ellerta. Nachází se asi 30 km jihozápadně od Aldebaran City. Malá pyramida má připomínat mutanta, který svůj život položil za Terru. Hrobka je stále ještě navštěvována turisty.

Frohner Square

Frohner Square je jedno z náměstí v Terranii.

Gobi Park

Gobi Park je park, rozkládající se na ploše 13 km. V centru parku se nachází Památník STARDUSTU. Severně od něj se nachází Památník Dolanů. Také Chrám Degrese (sekta kolem boha Gon-Orbhona) se původně nacházel v Gobi Parku.

Kybernetická věž

Kybernetická věž byla postavena u příležitosti Galaktické výstavy roku 2400. Jedná se o 500 metrů vysokou konstrukci z terkonitových nosníků, která v základech měří 50 krát 50 metrů. U věže září od setmění přesně tři tisíce pohyblivých světlometů – dolů na město, nahoru do oblohy i do všech světových stran. Během dvanácti hodin vytvoří 2500 záblesků. 450 konkávních broušených zrcadel se stále pohybuje a potápí celou věž i s okolím do tajemných měnících se obrazů. Vše je naprogramováno tak, že se stejná konstelace barev, záření a výbojů opakuje jen jednou za 590 let. Na devíti platformách může společně jíst až 20000 hostů, kteří si užívají výhled a pozorují přemísťování lodí na civilním kosmodromu. V případě, že věž někdy září jen jednou barvou, je z toho možné usuzovat, jaké bude zrovna počasí: Zelená znamená slunečné počasí, zatímco červená oznamuje, že brzy bude pršet.

Park Laury Martenové

Park v Garnaru byl založen na počest 12. října 2436 zavražděné telepatky a paradezintegrátorky.

Muzeum Lemurie

Muzeum lemurské kultury leží v blízkosti Happytownu.

Nablusovo náměstí

Nablusovo náměstí bylo pojmenováno podle Eikera Nabluse, hudebníka z 25. století.

Papageorgiu Circle

Papageorgiův kruh se nachází v Atlan Village a je to malé, oblíbené a živé místo, na kterém se setkávají všichni nadaní tvorové, aby zde předvedli své umělecké nebo sportovní nadání, nebo zde rádi přihlíží ostatním. Je pravděpodobně pojmenován po Pozemšťanovi Lastafandemenreaosi Papageorgiovi.

Památník STARDUSTU

Památník STARDUSTU je přesná kopie původního Stardustu. Soše byla po nasazení Skupiny klidných rebelů přidána stylizovaná bílá smyčka z perleťového mramoru, která má připomínat hrdinský odpor Skupiny klidných rebelů proti obsazení Terry Arkonidany.

Chrám Degrese

Roku 1332 byl sektou Gon-Orbhon postaven v Parku Gobi Chrám Degrese. Základy chrámu, který byl později přemístěn k Vesuvu, zůstávají stále na místě a slouží jako památník i poté, co bylo nebezpečí Gon-Orbhona zažehnáno.

Zoo Terrania

Zoologická zahrada v Terranii leží na vrcholu Crestova parku na západě a Gobi Parku na východě.

Další pamětihodnosti

 • Anson Argyris Place
 • Dalai Park
 • Halutský monument
 • Kalupův park
 • Náměstí kosmonautů
 • Náměstí TOSOMA

Další známá místa v Terranii

Braydenova síň

Braydenova síň byla roku 2407 sídlem Nejvyššího Solárního soudního dvora. Síň disponovala třemi vstupy a pojala tři tisíce přihlížejících, kteří se přelíčení účastnili částečně ve vznášejících se lóžích. Odehrával se zde mimo jiné také proces proti Ronaldu Tekenerovi a Rabalu Tradinovi alias Sinclairovi Maroutu Kennonovi. Braydenova síň byla vždy považována za jednu z nejošklivějších budov města.

Hřbitovy

Na základě vysokého počtu obyvatel Terranie a faktu, že se mnoho obyvatel z náboženských nebo jiných důvodů nerozhodlo pro pohřbení ve Slunci či recyklaci svého tělo v kovertoru, bylo potřeba zhotovit velký počet veřejných hrobek. Z části byla tato místa k dispozici v povrchových hřbitovech, které se nacházely maximálně na okraji vlastního samosprávného území města. Například 100 kilometrů východně od Happytownu leží Public Cemetary West. Dalšími místy odpočinku jsou katakomby pod Terrania Spaceport.

Známé hřbitovy:

 • Centrální hřbitov
 • Katakomby Terrania Spaceport (TSP katakomby, patřící hlavně příslušníkům flotily).
 • Public Cemetary West (PCW)
 • Osuším všechny slzy zemí
 • Věž mrtvých (v Crest Hills)

Velkoadministrativa

Obchodní misie Patriarchů

V této obrovské věžovité stavbě se usídlila obchodní misie Skokanů.

Heng Heng

Heng Heng je slavná čínská restaurace s velkolepým výhledem na Terranii. Nachází se na desce o průměru 100 metrů ze zeleného jadeitu a je zastřešena glassitovou kupolí. Deska leží na nejvyšším místě prstencově stavěného bytového komplexu Čistá prázdnota, takže vyvolává dojem prstenu s kamenem.

Kublaj Chánova klinika

Kublaj Chánova klinika je proslulá nemocnice v Terrania-Sever. Byl zde několikrát léčen Myles Kantor kvůli záchvatům takvorianismu.

Palác Indry

Palác Indry je mrakodrap na Vega Street směrem do Aldebaran City. Jeho přesná výška je neznámá. Ve výšce 120. patra je umístěn vzdušný přístav, kde mohou přistávat kluzáky. Na konci přístavu je zřízena vyhlídková plošina zastřešená glassitovou kupolí. Palác sám připomíná, díky speciálním efektům na fasádě, proti gravitaci nahoru plynoucí vodní sloupec.

Čistá prázdnota

Bytový komplex Čistá prázdnota se podobá svislému kruhu o výšce 600 metrů a o síle stěny 70 metrů. Vnitřní kruh je vyplněn hologramy, které zobrazují jen čistou, nedůležitou prázdnotu. V budově jsou umístěny kanceláře, apartmány a buddhistický chrám. Navrchu budovy sedí stometrová deska s restaurací Heng Heng. Deska leží na nejvyšším místě prstencově stavěného bytového komplexu Čistá prázdnota, takže vyvolává dojem prstenu s kamenem.

Saturn Hills

Saturn Hill v Saturn Hills je známá vyhlídková kavárna, ležící v severovýchodní části ochranného valu kosmodromu flotily. Je tam také rozhledna s výhledem přes celé území města (podle údajů z roku 1200 NGL).

Roku 1311 NGL zde vzniká Komplex Saturn Hills s bary, restauracemi, sportovními zařízeními, venkovními agravárii a bungalovy pro obyvatele extrémních světů – dýchače metanu a vodní obyvatele. Ten se nachází na severovýchodě 40 km měřícího kruhového valu, který obklopuje Terrania Spaceport – v přímé linii mezi muzejní kopií CRESTu IV na jihu, a ve směru pohoří Altai vznášející se Solární rezidence, v centru Městského prstence.

Solar Hall

Solar Hall byla za dob Solárního impéria politické zasedací centrum. Solar Hall se nachází ve středu Náměstí kosmonautů. Prostor pro valnou hromadu byl kupolovitý. Pořádaly se zde schůze Rady Administrátora, galaktické konference a zasedal zde i terranský parlament.

Waringerova akademie

1. června 1330 NGL založená Waringerova akademie se nalézá v areálu o průměru 8 kilometrů severně od Univerzity Terranie a rozšiřuje tak západně od Atlan Village univerzitní půdu. Areál se nachází přímo na křižovatce Admiral Hakhat Drive a Thora Road.

Waringerova akademie
Waringerova akademie
© 2008 Braingame, Deep Silver, 3d-io

Další známé stavby

 • Hilton Extraterrestrial
 • Opera Terrania
 • Outer Space Hall
 • Terrania Space Academy
 • The Colonies
 • Waringerova pyramida
 • Xenoklinika

Dějiny města

1971

Perry Rhodan přistává 26. 6. 1971 se STARDUSTem u jezera Gošun v poušti Gobi (102° východní délky a 38° severní šířky) a vybudoval s pomocí arkonidské techniky nedobytnou pevnost pod energetickým zvonem. Zakládá Třetí moc a kupuje od Asijské federace zemi v okruhu 50 kilometrů kolem energetického zvonu za 7 miliard dolarů.

1972

Rhodan kupuje další území od Asijské federace, které Třetí moc rozšíří na plochu 200 krát 200 kilometrů. Ve městě Galakto-City je prostřednictvím arkonské techniky a 10.000 speciálních robotů vybudována moderní infrastruktura »hlavního města státu«

1975

Galakto-City má 230.000 obyvatel, centrem je 10 kilometrová energetická kopule s vládním centrem. Založení prvního astroportu s průměrem 20 kilometrů, kosmické loděnice a Arkonské kliniky.

1980

Při příležitosti ustavení mezinárodního soudního dvoru dne 19. 6. 1980 změní Perry Rhodan jméno města na Terrania, která má mezitím již 800.000 obyvatel

1982

Terrania, která má mezitím 1.5 milionu obyvatel, se stává sídlem Terranské světovlády

1984

Založení vědecké univerzity spojeného lidstva

1991

Založení Terrania Space Academy

1993

Zavedení dopravního systému E-102-Mk 2, předchůdce Terrania Traffic Control

2000

Na přelomu tisíciletí má Terrania 4 miliony obyvatel

2025

Založení civilního astroportu, dnešního Atlan Space Port; 12 milionů obyvatel

2026

Dne 1. 1. 2026 je podle vzoru Massachusetts Institute of Technology založen Terrania Institute of Technology (TIT) na okraji dnešní Atlan Village

2040

14 milionů obyvatel na ploše více než 200 kilometrů. Dnešní, prstencovitá struktura Terranie, se pomalu začíná rýsovat po založení Crestova prstence, Městského prstence a Antareského prstence

2043

Atlan a Crest zakládají Arkonskou univerzitu Gonozalů (AUG)

2045

Po Crestově smrti 25. 1. 2045 je v Crest Memorial Park uložena Crestova socha; založení Terranijské univerzity.

2050

Předměstí kolem civilního astroportu dostane jméno Atlan Village

2055

Zvětšení kosmické akademie na 45.000 studijních míst a vybudování jejího vlastního astroportu

2076

Separace astroportu na civilní a vojenskou část

2102

Průměr nyní čistě flotilního astroportu je rozšířen na 40 kilometrů

2114

Invaze Akonského energetického komanda, velká část metropole je zničena

2300

Při příležitosti galaktické výstavy je postavena Kybernetická věž

2330

Zahájení stavby City Center Terrania, pozdějšího Impérium Alfa a HQ-Hanzy, podzemní koule o průměru 9000 metrů

2370

Přemístění většiny vojenských křižníků na astroport Gobi II (nynější velký flotilní astroport) a na Měsíc, a obchodních křižníků na Mars Port

2437

Hromadný útok Dolanů zpustoší Terranii a město, které mezitím mělo 60 milionů obyvatel, se musí zcela znovu vybudovat.

2500

Při velké oslavě je znovu vybudovaná »nová Terrania« předána svým obyvatelům: prstencovitá struktura je nyní mnohem silněji zvýrazněna, mnoho zařízení, mezi nimi Park STARDUST, Crest Memorial Park a Terranijská Zoo, byly přemístěny, Terrania Space Port (flotilní astroport) má nyní v průměru 40 km a je obklopen srpem náspů, řízení dopravy podléhá Terrania Traffic Control, podsystému NATHANA, dalšími jsou památník Dolanů, Lemurijské muzeum Terranie, Thora Road, Aldebaran-Tangenta a mnoho dnes ještě existujících prstencových okruhů, jakož i nová Univerzita Terranie se sjednoceným areálem pro sto tisíc studentů na ploše 35 krát 15 kilometrů.

2503

Založení Altaj-Západ, Altaj-Střed a Altaj-Východ, tří obvodových okruhů o průměru 40 km pro více než 30 milionů obyvatel.

2600

Na Dust Hill sestávajícího se z trosek po dolanském útoku je založen Garbus, nejdražší vilová čtvrť Terranie

2935

Sestavení sítě »malých transmiterů«, které umožňují rychlé cestování uvnitř Terranie

2950

City Center Tower (CiCeT) je přejmenována na Alfa-Tower, kompletní zařízení Impérium Alfa

3580

Po pádu do Mahlstömu je Země a tím i Terranie vylidněná a vědomí Terranců jsou zachyceny ID. Země je vylidněna zcela

1 NGL

Kosmická Hanza přebírá Impérium Alfa a udělá z něj HQ-Hanzy

30 NGL

340 km jihozápadně od Terranie, na okraji horského pásma Nan-Schan, poblíž Humboldtského řetězce, je založeno Výletní pohoří z Shoonaru, obrovská krajina pro dobrodružství

56 NGL

Založena městská část Garnaru, speciálně přizpůsobena mimozemšťanům, a jihovýchodně od následně Crest-Park se sochou Cresta

413 NGL

Terrania čítá 75 milionů obyvatel

427 NGL

Jižní část Crest Lake City se vyvinula na »Off-Terrania«, neboli Sklep City nebo krátce Underground, v současnosti Happytown

1160 NGL

Zahájení výstavby Monggon City v zeleném pásu mezi Thora Road a samotným městem

1168 NGL

Happytown se stává zábavní čtvrtí města.

1170 NGL

V severní oblasti nad Altaj-Západ, Altaj-Střed a Altaj-Východ byla odstraněna většina škod ze století temna Monosovy vlády

1176 NGL

Založení Center Terrasport se stadiónem Spaceportarena jako centrem, jakož i astroportu POINT SURFAT, který je s průměrem 16 kilometrů velký jako civilní astroport; výstavbou jsou ruiny Khara-Khoto po Antares City odstraněny a oblast je pojmenována Karakoto

1183 NGL

Výstavba nové vládní čtvrti.

1188 NGL

Založení Guzmanova údolí a přesunutí Crestova parku z Garnaru k Terranijské zoo.

1203 NGL

Založeno sídliště Small Gošun jako ovál kolem nově vytvořené Small Gošun Lake

1220 NGL

Imprint-zboží z galaxie Hirdobaan spustí celogalaktickou závislost, které propadne také šéf Kosmické Hanzy, nositel buněčného aktivátoru Homer G. Adams, který společně s dalšími závislými zanedbává svou práci a vydá se do Hirdobaanu; LSP poté zabere Kosmickou Hanzu, která byla dříve zcela nezávislá, a udělá z ní čistě vládní orgán, a její hlavní stan HQ-Hanzy se stane novým sídlem vlády LSP.

1222 NGL

Založení satelitního města Alašan (200.000 obyvatel kolem roku 1290 NGL) a v něm Věže Služby Pozemské Ligy (SPL)

1250 NGL

Počet obyvatel Terranie dosahuje skoro 100 milionů, s rozšířenými předměstími dokonce 120 milionů

1283 NGL

Výstavba Kanchenjunga, obrovského osmistěnného obytného zařízení v Sirius River City s průměrem tří kilometrů, výšce do 1000 metrů a počtem obyvatel 30.000 lidí a mimozemšťanů

1290 NGL

Kvůli selhání Heliotské Tvrze je městská část Alašan s Věží SPL zahalena do faktorové bariéry, která je později nazvaná »Terrania-Jih«, a je přemístěna do galaxie DaGlauš. V protikladu přistane na stejném místě Hrad GOUŠARAN a v něm žijící Džerrové zpustoší během velké invaze velkou část Terranie, samotné HQ-Hanzy je dobyto s prostřednictvím rukojmích

1291 NGL

Vláda se stahuje do STALHOF v NATHANově obvodu na Měsíci a několik oblastí přesune do Kanchenjunga; kosmická továrna WAVE pod velením Ramihyna, tisíciletého Sluhy Matérie, obsadí na rozkaz Kosmokratů Sluneční soustavu a zničí HQ-Hanzy společně s celou terranskou vládou, která se tam shromáždila; při volbách 16.12.1291 NGL je Plophosan Maurenzi Curtiz zvolen Prvním Pozemšťanem, Perry Rhodan se stává Terranským Rezidentem

1292 NGL

Zahájení stavby Solární Rezidence a Rezidenčního parku v kráteru po explozi HQ-Hanzy, se kterým zmizelo i Antares City

1293 NGL

Kvůli vzrůstajícímu výskytu KorraViru jsou všechny důležité systémy předělány na pozitroniký provoz nebo na syntronicko-pozitronické spojení

1294 NGL

Jako reakce na monochrom-mutanty vznikají mutantské školy pod vedením Moharion Mawrey, nové Rezidenční ministryně pro otázky mutantů, mezi nimi škola Fellmera Lloyda, která je největší a nejvýznamnější

1297 NGL

Dokončení Solární Rezidence a pod ní ležícího Rezidenčního parku; tím Terrania získá nový symbol, který je vidět z každého místa města, a který je novým sídlem vlády LSP; Solar Hall se nyní stává kongresovým centrem, budovu parlamentu dále používá LSP.

1300 NGL

Do NATHANa je nainstalovaná K-Hráz, která má velkosyntroniku ochránit před KorraVirem, kromě toho začíná výstavba Aagenfeltovy bariéry kolem Sluneční soustavy

1303 NGL

Dokončení a první nasazení Aagenfeltovy bariéry kvůli zesilující hrozbě Křišťálového impéria; dochází k obrovskému zhoršení hospodářské situace ve Sluneční soustavě a velkému stahovaná obchodních partnerů z Civilního astroportu a POINT SURFATu.

1304 NGL

Obsazení Terry Arkonidany ovlivněnými SEELENQUELLEM. Solární Rezidence s vládou LSP odlétá pryč

1331 NGL

V důsledku hyperimpendačního šoku v noci z 10. na 11. září 1331 NGL dochází k totálnímu výpadku všech syntronů a tím k absolutnímu chaosu; začíná se s obtížnou rekonstrukcí, která je narušována přívrženci Carloše Imberlocka.