Solar Hall

Solar Hall byla původně postavena jako nové sídlo terranského parlamentu na Náměstí Kosmonautů v Terranii – krátce před dokončením se ale poslanci tehdejšího Soláního impéria rozhodli, že zůstanou ve staré a »útulné« budově parlamentu.

Hala byla poté přebudována na veletržní palác a sloužila mnoho různým výstavám – především v celogalaktické výstavě v roce 2300, při které byla slavnostně otevřena.

1. prosince 2404 zde proběhla konference následovaná Perry Rhodanovým vládním prohlášením a projednáváním dalších opatření ke stabilizaci solárního hospodářství kvůli aktivitám Mistrů ostrovů.

3. dubna 2405 zde Miras-Etrin, Faktor IV Mistrů ostrovů chtěl během celogalaktického vrcholové konference chtěl spáchat atentát pomocí fragmentální zbraně, pokus byl ale zmařen. V této době se už Solar Hall používala jako sídlo parlamentu.

V říjnu 2437 byla Solar Hall při útoku Dolanů na Terru zcela zničena, později byla ale znovu postavena. Dá se předpokládat, že po zániku Solárního impéria se znovu používala jako veletržní hala.

Po zřízení Kosmické Hanzy, která tehdejší vládní centrum přejmenovalo na HQ-hanzy a udělalo z něj své sídlo, byla Solar Hall za rozsáhlých stavebních prací přebudována a přestavěna na nové sídlo vlády.

Teprve po návratu vlády do HQ-Hanzy zažila Solar Hall renesanci jako veletržní palác, i když vláda tohoto kroku již po několika desetiletích litovala, například poté co Džerrové napadli Terranii a zdevastovali HQ-Hanzy.

Následně se s veletržní halou prakticky nic nedělo, pouze okolí, velkoryse pojmenované »Náměstí kosmokratů« bylo po útoku kosmokratické továrny WAVE přejmenováno na Náměstí Thoregonu. Ve stejném století byla hala znovu renovována a přizpůsobována nejnovějším technologickým standardům. Konal se v ní například veletrh syntronické techniky pod jménem SyBIT.

Aktuální data:
6.7.2022
1565 před NGL
30. Dryhan 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459766.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál