Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Slovník > Postavy (důležité) > Ellert, Ernst
hledat

Ellert, Ernst

(přesměrováno z: Ernst Ellert)
Informace o postavě:
Datum narození:07.08.1940
Místo narození:Mnichov, Německo ( Evropa ), Země
Úmrtí:-
Národ:Pozemšťané
Tituly:Člen starého Sboru mutantů, Koncept, Mutant - teletemporarier
Ellert, Ernst
Ellert, Ernst
© VPM kg.
Výskyt postavy v seriálu:
Poprvé v sérii Perry Rhodan:PR 4: Soumrak bohů
Naposledy v sérii Perry Rhodan:PR 1978: Bitva o Poutníka
Podrobná statistika výskytu postavy v sérii Perry Rhodan
graf výskytu postavy v seriálu

7.8.1940 narozený pozitivní mutant, který po založení Třetí moci patří k Perry Rhodanově mladému Sboru mutantů. Ellertova zvláštní schopnost spočívá především v předtuchách nebo předvídání vývoje, který v době jeho parapsychické vize a současných podmínek má největší stupeň pravděpodobnosti, že se stane. Je tedy schopen podívat se do blízké i daleké budoucnosti a předpovídat nastávající věci. Na základě tohoto daru je Ellert označen za teletemporariera.

Ellertův fyzický život dlouho netrvá. Zemře krátce po přijetí do Sboru mutantů, když se obětuje, aby zabránil jedné předpovězené katastrofě. Při tom se objeví jeho druhá schopnost: jeho duch opustí klinicky mrtvé tělo ještě v okamžiku smrti a bloudí po mnoho let prostorem a časem, mezitím co jeho tělo spočívá ve strnulosti. Ellert se učí nový dar, parapolaci, ovládnout a vyměňuje během svého cestování "od počátku do konce časů" často svého "hostitelské tělo". Ovládne vědomí nejrůznějších živých tvorů, aby se od nich učil a pokud možno jim pomáhal. Opět se s pozemšťany setká v roce 2043 v těle druufského vědce Onota, přičemž podstatně pomáhá upoutat nebezpečí Druufů. Potom je schopen své vlastní tělo, odpočívající v udržovací komoře na Terře, libovolně navštěvovat a oduševnit, až se po Ellertově převzetí biopozitronického mozku posbijské lodě pro příliš velké duševní vyčerpání rozpadne. Zetlelé tělo bude zmraženo a pohřbeno v hrobce.

Ernst Ellert opět putuje, přičemž v následujících stoletích neustále potkává po Mléčné dráze rozšířené Pozemšťany. Skutečně se vrátí ale až v roce 3583, kdy ID Ellertovi opatří tělo a společně tak s Gorstym Ashdonem vytvoří dvojkoncept. Má provést pro superinteligenci sérii zakázek, ztratí však při spojování se s Ashdonem vědomí o svých parapsychických schopnostech. Také tentokrát nemá Ellertovo beztělesné putování dlouhé trvání.

V roce 3587 patří ke skupině mutantů, kteří vešli do vědomí ID, aby superinteligenci přinesli pozitivní síly.

V roce 426 NGL začíná další kapitola v životě teletemporariera, bohatého na změny. Aby mohl pomoci Vishnou ohrožovanému lidstvu, propustí ho ID na Terru, aby tam uskutečnil projekt "Projekce Země". Ernstu Ellertovi k tomu slouží tělo Merga Coolafe. Začátkem roku 427 NGL se Ellert podstatně zasluhuje o to, aby se ubránil Sedmi pohromám. Přitom dojde po pobytu na EDENU II ke splynutí Ellertova podvědomí s Ellertovým originálním tělem, uschovaným ještě stále v mauzoleu v Terranii, které se nalézá v pokročilém rozkladu, což se v následujících měsících ještě urychlí. Ernstovi Ellertovi hrozí fyzická smrt ve věku 2100 let. Může ale ještě proniknout do virotronické sítě a přimět bouřojezdce k povstání proti Vishně.

Když je Vishna Taurekem očištěna, vytvoří oba kosmokraté syntetické virotělo pro Ellerta, štíhlé, bezvlasé, 1,80 m vysoké s namodralou, zevnitř světélkující kůží. Ernst Ellert může konzistenci tohoto nového těla měnit od krystalicky tvrdé do organicky měkké, především se ale může v případě potřeby rozpustit ve virooblak. Podle této schopnosti se Ellert bude nazývat metamorfer.

V prosinci 428 NGL opustí Ellert s první ze substance Viroimpéria vytvořenou viroloďí Zemi, aby EDEN II připravil jako chronofosílii. Nikdo nepředvídá, že je prvním Pozemšťanem, který se stane Vironautem. Po tomto období ztrácí Ernst Ellert opět své virotělo a dostane proto na Místě splnění tělo jednoho do té doby bezduchého a spícího Barkonidana. Ztrácí při tom své paranormální schopnosti a je "normálním smrtelníkem", kterého ID vyšle pátrat po chronologické tabulce z Amringharu. Když dorazí, vejde podruhé do ID. Vystoupí teprve v souvislosti nového rozdělování aktivačních čipů jako posel ID. Když zapůjčí poslední dva exempláře zrcadlově narozeným, následuje ID s neznámým cílem, který se ukáže krátce před koncem vypořádání s Abrusem v arresu, tedy na druhé straně našeho vesmíru. Zde má Ellert rozhodující zásluhu na konečném vyřazení Abruse pomocí Nocturnské hole. Kromě toho odstranil velitele BÁZE, který pobláznil Hamillerovu trubici.