Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 559
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 559
Název:Ostrov šílenství
(Die Insel des Wahnsinns)
Autor:Hans Kneifel
Cyklus:Roj
Vydáno poprvé:1972
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3443
Zkoumají azylový svět nemocných bůžků – dobrodružství se Sandalem Tolkem, Mstitelem
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan – Velký administrátor nechává prozkoumat planetu nemocných bůžků.

Fellmer Lloyd – Šéf expedice YOSTON.

Sandal Tolk – Muž z Exoty Alpha je přivítán.

Tahonka - No – Člen expedice YOSTON.

Merkoš – Člen expedice YOSTON.

Chelifer Argasová – Člen expedice YOSTON.

Mentro Kosum – Člen expedice YOSTON.

Y'Xanomrymer – Odpařovač.

Icho Tolot – Z Haluťana se stává postrach bůžků.

Kurýr informuje MARCA POLA o nové pozici Solárního systému. Sandal Tolk navrhne prozkoumat planetu duševně chorých bůžků. Proto je on a Tahonka – No v rámci přípravy na tuto akci operován a mentálně stabilizován. MARCO POLO se svými doprovodnými křižníky se mezitím pomalu přibližuje k domovské sluneční soustavě.

Se space jetem SJ – MP 456, nazvaným YOSTON, letí Sandal Tolk, Tahonka – No, Fellmer Lloyd, Mentro Kosum, Merkoš, Icho Tolot a robopsycholožka Chelifer Argasová na Yatnokan, jedinou planetu malého červeného slunce Daknoma, jejíž poloha byla zjištěna díky Cynům. Na sto padesáti tisících ostrovů žijí – vzájemně v izolaci – duševně nemocní bůžci a oddávají se vášním v bizarních světech svého šílenství. Zatímco jeden z nich neustále bojuje proti zdánlivým zásahům sousedních bůžků, další tvoří ve svém okolí pomíjející obrazy z černých nerostů. Třetí používá roboty k rozšiřování podzemního labyrintu, a dva další svádějí prostřednictvím vycvičených zvířat bizarní duely. Lloydova skupina nakonec zjistí, že všichni tito bůžci padli za oběť psionickému, uvolněnému při dělení Kartiů.

Mezitím je bůžek Y'Xanomrymer, kterému nervózní vládci Roje chybně diagnostikovali „Ch'asary“, ďábelskou nemoc v mysli, přivezen válcovou lodí Černých démonů na Yatnokan. Bůžkovi, který může jako odpařovač prudce změnit velké množství vody v plyn, se sice povede cizí vetřelci obklíčit Malými purpurovými, avšak Tolot zajatce osvobodí. Zděšení bůžci Haluťana pro jeho schopnost změnit restrukturalizací tělo v jako kámen tvrdý materiál pojmenují „Yamon“, Kamenný. Sandal Tolk v tom vidí asociaci z Cynům, kteří se po smrti mění v obelisky. YOSTON se později vrátí na MARCA POLA.