Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 550
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 550
Název:Návrat do roku 2000
(Rückkehr ins Jahr 2000)
Autor:H.G. Ewers
Cyklus:Roj
Vydáno poprvé:1972
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3442
Kosmická past je připravena – návnadou se stává Sluneční soustava
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan – Velký administrátor připravuje obrovský bluf.

Cuno Promax – Pašerák lidí.

Orana Sestore – Krásná žena z Albermarlu.

Dalaimoc Rorvic – Šéf komanda CYD.

Tatcher a Hainu – Rorvicův přítel.

Atlan – Lord admirál honí gangstery.

Protože k obsazení lodí domovské Solární flotily imunní posádkou je zapotřebí sto tisíc GrIko sítěk, vyšle Atlan koncem září roku 3442 z koloniálního světa Dux pocházejícího Cuno Promaxe jako kurýra ke Světu sta sluncí. Duxan, který je jako metaboumělec schopen po duševní koncentraci měnit svůj zevnějšek, byl před třemi lety oprávněně odsouzen, neboť z galaktické Eastside převáděl do oblasti Solárního impéria Tefrody. Po nástupu ohlupení opustil jako imunní trestaneckou planetu Carlotta a přihlásil se u velení flotily. S plně automatickým lehkým křižníkem LOVELY LUCIFER je kurýr poblíž svého cíle přepaden starou arkonidskou robotickou lodí. Následně narazí na dvacet pět dva tisíce pět set metrů dlouhých a šestsetpadesát metrů širokých válcovitých křižníků Maahků. Když průzkumné komando Dýchačů metanu po náhlém přerušení kontaktu s Mléčnou dráhou zjistilo katastrofální situaci v sousední galaxii Andromedy, bylo vysláno loďstvo se sto dvaceti pěti tisíci imunními, aby podpořilo Pozemšťany v boji proti hvězdnému Roji.

GOOD HOPE II, jíž velí plukovník Edmond Pontonac, je povolána k čelu Roje, aby pozorovala další nadcházejí tranzici. Při prvním skoku absolvuje Roj čtyři tisíce světelných let a nabere přitom kurz na Sluneční soustavu. Už o několik dnů později dojde k další tranzici a minigalaxie se přiblíží ke Slunci o dalších pět tisíc světelných roků. GOOD HOPE a deset space jetů, ke kterým náleží i BUTTERFLY s Dalaimocem Rorvicem, Tatcherem a Hainu, Rievem Kalowontem, Peltrowem Batriaschwilim a Bescrilo Nonderverem, následuje kočovnou galaxii. NATHAN a hlavní pozitronika Impéria alfa vysvětlují nyní stále častější skoky tím, že bůžci Roje nemají po vyčerpávající cestě mezi hvězdnými ostrovy dostatek elixíru prodlužujícího život, a tak jsou nuceni urychlit rozmnožování Žlutých dobyvatelů. Perry Rhodan potají doufá, že Roj donutí přijmout Sluneční soustavu, čímž by do jeho nitra propašoval pátou kolonu pětadvaceti miliard lidí. Nejprve proto nařídí, aby bylo ukryto padesát tisíc jednotek Solární domovské flotily. Když Roj dne 4. října poskočí o další čtyři tisíce světelných let a tím se dostane do vzdálenosti pouhých sedmi tisíc světelných let od domovského systému lidstva, stáhne se dvacet tisíc bojových lodí flotily vnitřních sektorů do kulovité oblasti o průměru padesáti LY, jejímž středem je Sluneční soustava.

Průzkumným lodím Roje, objevivším se ve Sluneční soustavě, je odpojením všech na hyperbázi pracujících přístrojů a použitím LUNY IX, prastaré, kapitánem Cuno Promaxem a poručíky Levusem Hinzemanem a Goshe Marunem obsluhované ferronské kosmické lodi, představen falešný obraz civilizace na počátku období vesmírných letů. Že primitivní rakety dne 7. října zlikvidují houbovité plavidlo Rojostrůjců, má prokázat způsobilost lidstva jako válečnického pomocného lidu bůžků Roje.

V průběhu přemisťování dvaceti tisíc lodí flotily vnějších sektorů do Sluneční soustavy dorazí Gucky, Rorvic, A Hainu, Batriaschwili, Nonderver a Promax transmiterem k výzkumné základně na planetě Albemarl v souhvězdí Plejád. Velitelka stanice, sličná hyperdimmechanička a kosmonautka Orana Sestore, která v průběhu ohlupovací krize ztratila svého muže a dceru, doprovázejí později Guckyho a jeho druhy, když jsou odvezeni lehkým křižníkem ULAN BATOR.

Dne 12. října podnikne Roj novou tranzici a překoná přitom tři tisíce světelných let. Kontejnerovou linkou jsou z Olympu dodány agregáty, důležité pro stavbu zařízení paratronového štítu. Škody způsobené činností Homo superior totiž prozatím znemožnily vybudování tohoto ochranného pole.

Dne 21. října se Roj materializuje těsně před Sluneční soustavou. Orana Sestore je Rhodanem přijata do stočlenného výkonného výboru. Většina členů tohoto výboru nyní souhlasí s nebezpečným záměrem Velkého administrátora. Malá skupina kolem vědce a politika profesora dr. Ostricha však požaduje ústup. Roj, pohybující se téměř rychlostí světla, pohltí Solární systém. Tím do nitra putující minigalaxie nepozorovaně vniklo dvacet pět miliard lidí, deset miliard mimozemšťanů, devadesát tisíc jednotek domovské, vnitřní a vnější Solární flotily, deset tisíc fragmentárních kosmických gigantů Posbiů, pět tisíc bojových plavidel USO a dvacet pět velkých lodí Maahků. Když se přiblíží osmnáct různých plavidel Roje, zinscenují Atlan, kapitán Alus Komo a poručíci Shenko Trestow a Goshe Marun na pozemském Měsíci boj s Tatcherem a Hainu, Cuno Promaxem a profesorem Bernardem Trukem, aby tak znovu potvrdili značnou bojovnost lidí. Dne 1. listopadu jsou „zatčení zločinci“ A Hainu, Promax a Truk dopraveni do Terranie.