Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 538
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 538
Název:Rozsévači paniky
(Die Panikmacher)
Autor:H.G. Francis
Cyklus:Roj
Vydáno poprvé:1971
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3442
Přízračná loď MARCO POLO – přichází nečekána a mizí beze stopy
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan – Velký administrátor velí přízračné lodi.

Atlan - Lord admirál funguje jako velitel křižníku.

Dr. Jacobi – Virolog MARCA POLA.

Major Kainaro Matatsi – Velitel smůlou pronásledované lodi.

Toronar Kasom – Kormidelník space jetu a CMP - 49.

Sandal Tolk – Válečník z Exoty alfa dostane novou příležitost, aby vykonal svou pomstu.

Virolog dr. Jacobi izoluje na palubě MARCA POLA regulační jed, který iniciuje explozivní buněčně dělení Žlutých dobyvatelů. Do několikadenních pokusech Jakobi prokáže, že virus je sice nebezpečný i pro lidi, avšak není pro ně smrtelný. Dne 9. června 3442 přistane MARCO POLO, jenž se doposud ukrýval v zaměřovací ochraně červeného slunce, na Kokonu a naváže kontakt s pátou kolonou a imunními Žlutými dobyvateli.

Aby zvýšil zmatek měli národy Roje, vyvolaný akcí na Trantus –Tona, nechává Perry Rhodan dne 12. června odstartovat tři pomocné křižníky své vlajkové lodi. GOOD HOPE II, CMP – 18 a CMP – 49 mají letět do soustav INFEKT I, INFEKT II a INFEKT III, ležících v přední části Roje, aby zde mezi Žlutými dobyvateli, připravenými k dělení, rozšířili vyvinutou biologickou zbraň. Atlanem vedená GOOD HOPE dosáhne systému INFEKT II a bez problémů zde vypustí osm raket, naplněných viry. Ačkoli je cílová planeta v soustavě INFEKT I střežena mnoha plavidly, podaří se CMP – 49, které velí major Hutyron Erkhet a v níž se krom pilota Toronara Kasoma zdržuje i Sandal Tolk, rovněž odpálit její střely. Při úprku ze systému však narazí na obrovskou válcovou loď se zesílenou zádí. Na jejím povrchu zasazené hypnokrystaly přinutí křižník k přistání na cílové planetě. Tam se musí Kasom a Tolk, kteří překonali hypnosugestivní vliv, postavit Černým démonům. CMP – 49 nakonec opět odstartuje a vrátí se k mateřské lodi.

Major Kainoro Matatsis a jeho CMP – 18 sice dosáhne jediné planety žlutého slunce INFEKT III, ale odpalovací zařízení raket selže. Při novém náletu je křižník napaden Manipy a jejich ohlupovacím zářením. Posléze ho zničí prostorové nálože.