Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 510
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 510
Název:Vyvrženci
(Die Ausgestoßenen)
Autor:William Voltz
Cyklus:Roj
Vydáno poprvé:1971
Vydáno v češtině:2020, přeloženo (Tower)
Čas děje: 3441
Další akce GOOD HOPE - Pozemšťané potkávají cizince z Roje
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan – Velký administrátor letí na průzkum.

Fellmer Lloyd – Zajatec Labyrintu zrcadel.

Alaska Saedelaere – Zajatec Labyrintu zrcadel.

Juniper Whiilcont – Oportunista.

Quarschotz – Pán hradu Vyděděnců.

Tarquatza – Matka pána pevnosti.

Na palubě GOOD HOPE II nabídne koncem září 3441 plastický chirurg Juniper Whiilcont, který je jako bývalý zaměstnanec SolAbu mentálně stabilizovaný, Alasku Saedelaerovi, že ho ve své ordinaci na Zemi zbaví fragmentu Cappina.

Bezprostředně poté pozoruje posádka GOOD HOPE II, jak z Roje vyrazí dvacet kilometrů měřící kotouč, obklopený půlkulovitým energetickým štítem. Doprovázeni Whiilcontem, jehož důvěryhodnost chce Saedelaere prověřit, přistanou Nositel masky a Fellmer Lloyd se space jetem na obrovské plošině. Umělá krajina kotouče je osvětlena řadou atomových sluncí. Tři Pozemšťané posléze narazí na Siloty, bytosti s předlouhýma rukama a hlavou rozdělenou na dva šikmé válce, kteří v kleci vězní a mučí misionáře bůžka Y'Xanthymona. Když Whiilcont bytost, jejíž jeden a půl metrů vysoké tělo je pokryto purpurovými šupinkami a kostnatá lebka je ozdobena copem, vysvobodí z jejího vězení, je jí zabit.

Siloti svého vězně přemůžou pomocí loutně podobného nástroje, omráčí Saedelaerea a Lloyda a unesou je do pevnosti, pokrývající třicet čtverečních kilometrů ve středu plošiny. Jejich insektoidní pán, Quarschotz – jehož – hlas – drtí, oznámí oběma Pozemšťanům, že Siloti a obyvatelé pevnosti, kteří podle legendy pocházejí z černé mlhoviny, cestují už po dlouhý čas s Rojem. Robotické kosmické lodi pravidelně odvážejí elixír, který připravují bytosti z pevnosti bylin, dovážených Siloty. Purpurový, který byl na základnu dopraven v krychlovité lodi, vyzval obyvatele plošiny, aby nyní, kdy se Roj blíží ke stanovišti Aclars, vzdali hold vznešenému Žlutému bůžkovi, smějícímu se, plačícímu a zároveň zabíjejícímu. Quargie, kulovitý překladač pána pevnosti, označuje bůžka také jako Y'Xanthinora. Protože se Siloti nechtějí nechat obrátit na víru v bůžky a místo toho na každý druh hudby alergického misionáře zajmou, jsou všechny dostupné kontejnery s elixírem odeslány a plošina opustí hvězdný Roj. Dříve než může Quarschotz obnovit provoz zařízení pro absolutní pohyb, oba Pozemšťané se osvobodí a uniknou se space jetem. Lloyd je přitom svědkem toho, jak se Purpurový po své smrti rozpadne v nespočetné kusy.

Krátce poté, co plošina zmizí ve strukturální trhlině, vynoří se z Roje krychlovitá loď a GOOD HOPE zahájí její pronásledování.