Perry Rhodan 517 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 517
Název:Nesmrtelný volá o pomoc
(Notruf des Unsterblichen)
Autor:Clark Darlton
Cyklus:Roj
Vydáno poprvé:1971
Vydáno v češtině:2022, přeloženo (Tower)
Čas děje: 3441
Všebytost z Poutníku ve velkém nebezpečí – pomoci má Perry Rhodan
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan – Velký administrátor následuje tísňové volání zvláštního druhu.

ID – Superinteligence z Poutníku má nové sídlo.

Homunk – Služebník Nesmrtelného.

Gucky – Myšob potká staré přátele.

Lord Zwiebus - Pseudoneandrtálec se seznámí s Indiány.

Seržant Plafond – Legionář ze starých časů.

Dne 14. listopadu 3441 se díky měření Geoffry Abel Waringera zjistí, že aktivity Rojostrůjců a jejich houbovitých kosmických plavidel má za následek jemné vyladění galaktické gravitační konstanty o zhruba 132, 6583 milikalupů.

Gucky a Fellmer Lloyd krátce nato zachytí telepatické volání o pomoc, přicházející od superinteligence ID, která je očividně zcela zmatená. Všebytost byla těžce zasažena sekundárními adaptacemi gravitační konstanty. Nakonec svého volání jmenuje Nesmrtelný jméno zeleného slunce Eyry – Ganaty, vzdáleného zhruba tři tisíce pět set světelných let od Roje. V uvedeném systému narazí GOOD HOPE II na dvanáct tisíc kilometrů dlouhý a dva tisíce pět set metrů tlustý kotoučovitý umělý svět Poutník Beta. Když pozemská loď prolétne půlkulovitým, rudomodře zářícím a neprůhledným energetickým štítem planety, přistane dle instrukcí ID třicet kilometrů od přesné kopie Cheopsovy pyramidy. Povrch umělého světa, osvětlovaný atomovým sluncem, je utvářen po vzoru Země. Na cestě k pyramidě potkají Perry Rhodan, Atlan, Geoffry Abel Waringer, Alaska Saedelaere, Joaquin Manuel Cascal, Mentro Kosum, Ras Čubaj, Fellmer Lloyd, Gucky a lord Zwiebus indiány a francouzskou cizineckou legii z epochy devatenáctého století. Homunk, který má podobu obrovské kovové housenky, opatří nakonec návštěvníkům Poutníku přístup k pyramidě, a Waringer zde musí opravit tři sta metrů hluboko uloženou hlavní pohonnou jednotku umělé planety, podobné pozemskému lineárnímu pohonu.

V lineárním vesmíru, zbaven ohlupujícího efektu, oznámí ID svým hostům, že Roj a nikoliv Suprahet byl důvodem jeho útěku v roce 2326. Jenom díky chybě ve výpočtu přišel úprk z Mléčné dráhy o tisíciletí dřív. Nesmrtelný dále vysvětluje, že změna gravitační konstanty platila pouze jemu samotnému. Dříve než GOOD HOPE opět opustí Poutník Beta, poradí ID Perrymu Rhodanovi, aby nezapomínal na Svět sta sluncí, který leží mimo oblast z manipulované gravitační konstanty.

Aktuální data:
20.1.2022
1565 před NGL
1. Katany Capitu 18995 da Ark
10022 pzA
JD: 2459599.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál