Perry Rhodan 516 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 516
Název:Mstitel Sandal
(Sandal, der Rächer)
Autor:Hans Kneifel
Cyklus:Roj
Vydáno poprvé:1971
Vydáno v češtině:2021, přeloženo (Tower)
Čas děje: 3441
Barbar čeká na cizince – jeho ocelové vojsko je připraveno k boji
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan – Velký administrátor čeká na barbarův návrat.

Sandal Tolk – Jeho cílem je pomsta.

Chelifer Argasová – Pozemšťanka se zajímá o barbara.

Atlan – Arkonidan znovu letí k planetě Rorvicův pokus.

Icho Tolot – Haluťan znovu letí k planetě Rorvicův pokus.

Nymphon – Několik nových přátel Sandala Tolka.

Psophys – Několik nových přátel Sandala Tolka.

Psyllida – Několik nových přátel Sandala Tolka.

Maikostraker – Několik nových přátel Sandala Tolka.

Na naléhání mladé kyberpsycholožky Chelifery Argasové letí Atlan a Icho Tolot dne 11. listopadu 3441 se space jetem na svět Rorvicův pokus, aby Sandala Tolka, který navázal přátelské kontakty s roboty planety, přivedli zpět na GOOD HOPE. Válečník však nadále odmítá opustit planetu. Když přistane pět tisíc metrů vysoká loď z Roje, jejíž houbovitý klobouk má šířku sedm tisíc metrů, stáhnou se Arkonidan a Haluťan do bezpečí.

Dva a půl metru vysoké, jehlovité hnědočerné bytosti s osmi fasetovýma očima na půlkulové hlavě, které mají osm větvím podobných pahýlovitých paží a osm kořenovitých nohou, opustí po tisících houbovitou loď. Stvoření, které Tolk nazve Rojostrůjci, zajistí svou loď podle rozkazu bůžka Y'Xanthomonary, "Plačícího červené slzy a zároveň se smějícího", pomocí přibližně padesáti lan a nainstalují věžovité anténní soustavy. Spolu s roboty z planety zaútočí Tolk na cizince, zabije mnoho z nich šípy a pozoruje, jak se po smrti zmenší na osminu své velikosti. Nakonec pronikne do houbovité kosmické lodi a hypervysílačkou oznámí Atlanovi, že hodlá proniknout do Roje. Společně s Rojostrůjci, kteří se zmenšili, aby se vešli do svého pouze stometrového měřícího plavidla, letí nakonec Tolk ve směru Roje.

Otvory a výstupky houbovitého křižníku se v závěru změní v hlavu bůžka se čtveřicí hrozivých tváří, jejichž oči, ústa a nosy planou červenou září.

Aktuální data:
16.1.2022
1565 před NGL
34. Tartor 18995 da Ark
10022 pzA
JD: 2459595.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál