Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 525
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 525
Název:Velké umírání
(Das große Sterben)
Autor:William Voltz
Cyklus:Roj
Vydáno poprvé:1971
Vydáno v češtině:2022, přeloženo (Tower)
Čas děje: 3442
Ztratili naději – a čekají na smrt
Hlavní postavy románu:

Roi Danton – Velitel Impéria Alfa.

Galbraith Deighton – Velitel Impéria Alfa.

Edmond V. Pontonac – Velitel záchranného výboru.

Sogmonth – Muž, který nenávidí Homo superior.

Holtogan Loga – Mluvčí Homo superior.

Mon Armig – Logův přítel a důvěrník.

Vanieoh – Přisluhovač Homo superior.

V polovině února roku 3442 začíná polevovat stupidita ohlupených obyvatel Země. Plukovník Edmond Pontonac, který se sto padesáti imunními na vlastní pěst založil záchranný výbor proti techniku ničícím Homo superiorům a během čtyř měsíců zamezil rozebrání sedmnácti průmyslových zařízení a energetických stanic, postřehne, že "noví lidé" upadají do letargie. Ačkoli Holtogan Loga zmobilizuje všechny síly, aby se vzepřel neblahému osudu, tělesné chátrání superiorů pokračuje. Zatímco mnoho imunních odmítá pomoci chřadnoucím nadlidem, jiní se rozhodnout superiory podpořit. Mezi jinými je to Pontonacův bývalý spolupracovník Sogmonth, zpočátku fanatický nepřítel nadlidí. Roi Danton a Galbraith Deighton dají Pontonacově nyní zbytečné skupině nový úkol - mají zásobovat superiory léky. Navzdory všem snahám však nadlidé na Zemi začnou rychle umírat.

Smrtí Holtogana Logy skončí nakonec éra Homo superior. Několik vědců později vysloví teorii (a NATHAN ji potvrdí), že superiorové se objevují každých milion let a je to důsledek činnosti Manipů z Roje. Tím je také akceptován závěr, že první manipulační lodi se v Mléčné dráze objevili již před padesáti lety.

Mezitím přilétne ze Světa sta sluncí dr. Ortschnyk a požádá jménem Geoffry Abela Waringera o dalších sto tisíc imunních. Danton mu však doporučí, aby se vydal do Quintova centra, kde může získat podporu Perry Rhodanem založeného komanda Hledačů inteligence.