Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Slovník > Kosmické stanice > Quintovo centrum
hledat
Technická data:
Posádka:10000 až 360000 osob
Struktura:dutý planetoid o průměru 62 km
Pohon:impulzní, metagrav
Ofenzivní výzbroj:10290 transformačních děl (4000 gigatun), několik tisíc MVH-děl
Defenzivní vyzbroj:stupňovaný paratronový štít, HD-štíty, ASP, Stínící štít (od srpna 1345 NGL)
Zásabování energií:velkoelekrárny (HHe-konvertory), později Nug-Schwarzschildovy reaktory
Pomocné čluny:kulovité lodě všech možných tříd

Quintovo centrum (známé také jako USO-1) je hlavním stanem USO a později také Nového USO. Stanice byla pojmenovaná po Nike Quintovi, šéfovi legendárního Oddělení III.

Centrum se nachází v asteroidu o průměru 62 km. Až na šestikilometrovou vrstvu byl celý asteroid vydlabán. Vzpěry z terkonitu udržují stabilitu vnitřku. Stanice je rozdělena na 500 hlavních palub, každá je vysoká 100 metrů.

Centrála se nachází přesně v centru. Koule o průměru 800 metrů tvoří samotné řídící centrum a má tři tucty velkoelektráren. Přístup je umožněn přes 12 zajištěných a opancéřovaných přístupů. Neautorizovaní vetřelci jsou zlikvidování automatickými obrannými zařízeními bez výstrahy. Z centrály je koordinována většina akcí a registrovány, spravovány a archivovány podrobné informace. Vedle několika ubytoven pro technickou posádku jsou zde umístěny příbytky vůdčích osobností. Zvláštním místem odpočinku je japonská zahrada, kterou založil dlouholetý velitel USO Atlan. Jako poslední možností útěku slouží velkotransmiter.

Kolem centrální oblasti se v poloměru 10 kilometrů nachází samotné Quintovo centrum. Vedle vzdělávacích středisek, výzkumných laboratoří, výrobních hal, transmiterů a dalších elektráren jsou umístěny ubytovny mužstva a rekreační střediska.

Zbývající sektory slouží jako depa, přístavy a loděnice. Další elektrárny zásobují agregáty na povrchu asteroidu. Jeden velký sektor tvoří Monkeyho peklo. Je to více než kilometr velký areál pro výcvik agentů Nového USO. V tomto areálu se dají simulovat různá prostředí a nebezpečí.

Skalní vrstva planety je pokrytá různými technickými zařízeními, propustmi a zbraněmi. Skrz propust může dovnitř asteroidu vletět kosmická loď, a to dokonce i ultrabitevní loď. Centrum je chráněno několika tisíci děly. Těžké transformační děla s kalibrem 4000 gigatun a supertěžká MVH děla dokáží centrum ubránit proti většině útočníků. Planetoid je chráněn několikanásobně stupňovaným paratronovým štítem a HD-štíty.

Proti velkým bojovým flotilám toto opatření ale není účinné. Největší obrana Quintova centra je tedy v utajení jeho galaktické pozice. Jen velitelé lodí USO znají přesnou polohu. Aby se minimalizovalo nebezpečí náhodného objevení, nachází se centrum v prázdnotě mezi Sluneční soustavou a Arkonem. Pozice se v pravidelných intervalech mění. Pro menší přesuny jsou zodpovědné impulzní pohony na povrchu. Metagravový pohon umožňuje krátké nadsvětelné etapy.

Po převzetí centra Novým USO je zabudováno Antitemporální slapové pole. Po zvýšení hyperimpedance byl metagrav demontován. Existující impulzní pohon byl modifikován a zabudováno pět gigantických kalupových konvertorů. V této době se zde nachází biopozitronika jménem MAJESTÁT a stanoviště HWG 02.

Posádka

Posádka se stává z několika tisíc osob. Dělí se na QuinTechy a akční specialisty. QuinTechové jsou vědci a technici. Starají se o technické agregáty základny. Kromě toho vyvíjejí technické prostředky pro akční síly.

Významné osobnosti

Historie

USO

Quintovo centrum bylo vydouváno v první polovině 24. století. Od roku 2326 sloužilo jako hlavní stan USO. Přes tisíc let bylo stanoviště centra utajeno, do roku 3442 stálo Quintovo centrum téměř na stejné pozici.

Po invazi Hetosu Sedmi do Mléčné dráhy v roce 3459 se USO vzdává všech tajných stanic a i svého hlavního stanu. Nový hlavní stan se nachází v Provconově pěsti.

Po likvidaci USO v roce 3499 je Quintovo centrum několik století nevyužito.

Teprve ve 13. století NGL je centrum reaktivováno tajnou organizací IPRASA a používá se jako tajná základna pro boj proti Křišťálovému impériu.

Organizace Taxit

Organizace Taxit využívala Quintovo centrum už od roku 1270 NGL jako základnu.

Po likvidaci Camelotu v roce 1292 NGL na rozkaz Perryho Rhodana přesvědčil Homer G. Adams a Monkey 260000 z 500000 Cameloťanů aby Projekt Camelot pokračoval v modifikované formě. Obchodní lodě Organizace Taxit je převezla na Quintovo centrum. Zde založí Nové USO.

Nové USO

Adams se stará o finanční zaopatření Organizace Taxit, která operuje z Centra. Yart Fulgen pracuje v pozadí jako organizátor.

V roce 1293 NGL je Quintovo centrum přemístěno do hraniční oblasti mezi LSP a Křišťálovým impériem. Od roku 1295 NGL začínají loděnice v planetoidu opět stavět lodě (zpočátku jednomístné mini space-jety a neokorvety). Od roku 1299 NGL je Centrum s podporou Posbiů chráněno antitemporálním slapovým polem.

Vlajková loď Nového USO TRAJAN opustí loděnici v roce 1300 NGL. Jako základna slouží v Quintově centru uložená kulová buňka nikdy nedokončené vlajkové lodi USO IMPERÁTOR VIII. TRAJAN má slouží také jako létající centrála, když Quintovo centrum selže.

29. června 1318 NGL je spáchán atentát na Quintovo centrum. Darius Fynn, do té doby zástupce Roie Dantona, vydírá specialistu USO Markuse Fall kvůli jeho kriminální minulosti a postará se tak o uvolnění smrtícího viru. Jedná se o upravenou hypernákazu Bestií, kterou Danton roku 3434 sám předal tehdejšímu USO. Nákaza se rychle rozšíří po celém měsíci. Kromě několika imunních není ohrožen Roi Danton jako nositel buněčného aktivátoru. Přivede do Quintova centra Arase Zheobitta, který vyrobí vakcínu z krve imunních QuinTechů a z krve Fynna, který si předtím injektoval protijed. Do té doby ale zemře celkem 100000 příslušníků Nového USO.

Po nastoupení hyperimpedance pracují QuinTechové horečnatě na přizpůsobení Quintova centra. Kromě toho pracují na vývoji nových zbraňových systémů. Roku 1333 NGL je poprvé použito Disonanční dělo.

V listopadu 1344 NGL prolétává Quintovo centrum poloviční rychlostí světla skrze hvězdokupu Hayok. V Quintově centru je zřízena HWG-02, druhá experimentální továrna k produkci HS-Howalgonia. LSP dá Novému USO 200 gramů Salkritu z pokladu Seecharanů.

Quintovo centrum přejde prostřednictvím 5 kalupů, které jsou vybavené HS-howalgoniem a salkritem, do lineárního prostoru a po 24 hodinách a 201 světelných letech spadne zpět do normálního prostoru poblíž systému Portier. Quintovo centrum tam má jako 6. měsíc přejít na oběžnou dráhu kolem plynného obra Portier IX.

Síly Terminační kolony hlavní stan Nového USO horečnatě hledají. Objevení planetoidu během přípravy lineárního manévru je ale zabráněno díky rizikovému plánu Charlie. Terminační koloně jsou přihráty souřadnice malého planetoidu Charlie, který se nachází 8 světelných let od původního stanoviště Quintova centra.

Po zajetí Roie Dantona v únoru 1345 NGL Terminační kolonou a jeho transformaci v duální bytost Dantyrena je LSP 22. května téhož roku varována Temným vyšetřovatelem. Reginald Bull výstrahu okamžitě předává Novému USO, načež je Quintovo centrum zavčas přesunuto na nové stanoviště v Lagunové mlhovině. Algorriani z Devolteru II, kteří tam byli evakuováni uprostřed července 1345, odcestují ale v srpnu s Malcolmem S. Daellianem k Charonově mračnu. Curcaryen Varantir do té doby podporuje QuinTechy při aktivaci Stínového štítu.