Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 523
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 523
Název:Uloupená planeta
(Der Planetenräuber)
Autor:Clark Darlton
Cyklus:Roj
Vydáno poprvé:1971
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3442
Všichni mají strach o Guckyho – myšob začal s nebezpečným pokusem
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan – Velký administrátor si dělá starosti o Guckyho.

Gucky – Myšob se odváží parapsychického pokusu.

Ribald Corello – Guckyho pomocník.

Ras Čubaj – Guckyho kamarád.

Toronar Kasom – Guckyho kamarád.

Alaska Saedelaere – Guckyho kamarád.

Harno – Bytost z prostoru, času a energie.

Lovec – Obyvatel ledové planety.

Stařec – Obyvatel ledové planety.

V nepřítomnosti Perryho Rhodana zůstanou GOOD HOPE II a INTERSOLAR blízko Roje, který i nadále rychlostí světla proniká do Mléčné dráhy. Gucky se rozhodne, že bude pátrat po svém příteli Harnovi, kterého tuší uvnitř cestující minigalaxie. Aniž by informoval Reginalda Bulla, Juliana Tifflora, Alasku Saedelaera nebo Rase Čubaje, oddělí myšob s pomocí absolutní meditace a supermutanta Ribalda Corella, jenž se zdržuje v INTERSOLARU, dne 1. ledna 3442 své vědomí od těla. Na palubě GOOD HOPE II pak následně po celé týdny visí v nehybné strnulosti v energetickém poli. Dne 28. lena se Perry Rhodan s Fellmerem Lloydem a Atlanem vrací do křižníku.

Guckyho duše se konečně dne 3. února vrátí zpět do svého těla. Jeho výrok, že Y'Xanthomrier sídlí na stanovišti Aclars, kam též směřují jeho uctívači, připomíná hyperrádiové poselství, které bylo dne 6. srpna 3441 zachyceno na INTERSOLARU. V této zprávě, připisované Powee Froud-Croftonovi, se říkalo: Buďte opatrní a nevstupujte do Roje. V jeho nitru je ukryto strašlivé světlo všech univerz. Brzy bude dosaženo stanoviště Aclars, kde bude provedeno přezkoušení... Po definitivním procitnutí informuje myšob, že se setkal s Harnem, který se jako zajatec zdržuje v Roji, a spojil se s ním v jednu mysl. Díky tomu viděl Y'Xanthomriera a dozvěděl se o jeho plánu obnovit pomocí sluncí a planet Galaxie surovinové zásoby Roje.

Se space jetem přistanou Gucky, Alaska Saedelaere, Ras Čubaj a Toronar Kasom dne 8. února na ledovém světě, který má být uloupen hvězdným Rojem, a proto nese jméno Rojozásobitel. Planeta krouží jako druhá v pořadí kolem malého tmavočerveného slunce Import A. Zatímco se Gucky setká Vosgy, medvědům podobnými domorodci planety, otevře Roj dne 13. února svůj obrovský ochranný štít a vtáhne celý systém do svého vnitřku. Space jet opustí soustavu Import A. Ještě předtím Gucky telekineticky svrhne doslunce třicet metrů dlouhou, robotickou průzkumnou loď.

INTERSOLAR zůstane u čela Roje, zatímco GOOD HOPE II zaujme pozici na jeho konci.