Perry Rhodan 556 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 556
Název:Sluneční obr
(Der Sonnengigant)
Autor:William Voltz
Cyklus:Roj
Vydáno poprvé:1972
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3442
Se space jetem NOME TŠATO na nebezpečné misi – pět Pozemšťanů a Cyno na cestě k obří hvězdě
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan – Velký administrátor vysílá space jet na cestu do těžiště Roje.

Schmitt – Černý pasažér na palubě MARCA POLA.

Mentro Kosum – Emonaut převezme NOME TŠATA.

Alaska Saedelaere – Velitel nebezpečného podniku.

Ras Čubaj – Průvodce Alasky Saedelaera.

Ribald Corello – Průvodce Alasky Saedelaera.

Irmina Kotčistowová – Průvodkyně Alasky Saedelaera.

Po zkáze šesti stanic dráždivých impulzů vypukne v Roji povstání, a krystalový svět zvýší intenzitu svého hypersugestivního vysílání. Perry Rhodan se s pěti tisíci plavidly své flotily stáhne daleko od napadených TE hvězd.

Znenadání se koncem prosince 3442 na MARCU POLOVI vynoří Cyno, který si říká Schmitt. Zjeví se ve skromném vzezření generálního ředitele Randul Company, významného pozemského chemického koncernu, ve skutečnosti však patří k sedmi vypovězeným, kteří už tisíciletí ovlivňují úděl lidstva. Schmitt přiznává, že Cynové lidstvu nepřinášeli vždy jen štěstí. Jak ale zdůrazňuje, je v neposlední řadě zásluhou jeho lidu, že Země ještě existuje. Když i s omezeným úspěchem, podnikali Cynové vše pro to, aby národy Mléčné dráhy připravili na příchod Roje. Schmitt se ovšem zdráhá prozradit cokoli o skutečné úloze Roje a okolnostech jeho vzniku.

Cyno je rozhodnut přidat se ke komandu, které má za úkol zničit centrální svět Roje, a tak definitivně zažehnat nebezpečí dalších tranzicí mobilní minigalaxie. S NOME TŠATEM, space jetem SJ-MP-78 z MARCA POLA, letí Alaska Saedelaere, Ras Čubaj, Ribald Corello, Irmina Kotčistowová, emonaut Mentro Kosum a Schmitt k NATHANEM vypočítanému parafyzikálnímu statickému těžišti Roje. Tady stojí čtyři světelné roky měřící modrý ultraobr, jemuž dá Rhodan jméno Central static. Úlohou giganta je vysílat vázané hyperzáření, s jehož pomocí je řízena a stabilizována Skořápka Roje, projektující ohebný štít. Protože je soustava Central static obklopena vlastním ohebným štítem, teleportuje Čubaj Schmitta, Saedelaera, Corella a Irminu Kotčistowovou do Manipu, který právě prolétá skrze pole. Když se objeví matoucí projekce, vysvětluje Schmitt, že jde o bezpečnostní systém, který má zmást případné vetřelce na průzkumných plavidlech Roje. Saedelaere a jeho průvodci bez potíží dosáhnou kontrolní planety Stato. Ubrání se útokům Černých démonů, Lacoonů a bůžků. Jak vyjde najevo, bůžci nalezli způsob, jak realizovat tranzice Roje pouze prostřednictvím slunce Static. Když posléze Pozemšťané připraví zničení Stata arkonskými pumami, Schmitt s bombami zmizí.

Cyno je však zrádce jen zdánlivě. Zjistil, že bůžci vytvořili téměř věrnou kopii původního řídícího světa Stato. Schmitt se zmocní kovové cívky, bez níž by jeho lid neměl žádnou naději, a nakonec sám iniciuje arkonské pumy. Cyno se vrátí k Pozemšťanům a nařídí jeden z transmiterů Stata na přijímač v NOME TŠATU. Když však komando přístroj použije, dojde k poruše. Protože se Schmitt, Čubaj, Saedelaere, Čubaj, Corello a Irmina Kotčistowová nezhmotní v transmiteru NOME TŠATA, který vzápětí exploduje, vrací se Kosum na MARCA POLA.

Současně sdělují Cynové MARCU POLU vysílačkou, že Kartiům, jak se Žlutí dobyvatelé nazývají v jazyce bůžků, a jejich plástvovým lodím znemožnili průnik ohebným štítem Roje.

Aktuální data:
3.7.2022
1565 před NGL
27. Dryhan 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459763.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál