Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 566
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 566
Název:Planeta v hyperprostoru
(Planet im Hyperraum)
Autor:William Voltz
Cyklus:Roj
Vydáno poprvé:1972
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3443
Tabora unikne – a Cyno odhalí své tajemství
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan – Velký administrátor má pomoci.

Tabora – Klíč k hyperprostoru.

Schmitt – Cyno odhalí svoje tajemství.

Alaska Saedelaere, Ras Čubaj, Ribald Corello a Irmina Kotčistowová – Čtveřice Pozemšťanů v hyperprostoru.

Imago II – Bratr je volán.

Dne 10. dubna přistane KAPELLA s Taborou na Zemi. Před paratronovým štítem Sluneční soustavy se o několik hodin později objeví velká flotila Karduuhlů. Když Pozemšťané v Impérium-Alfa chtějí zkoumat Taboru, vysvětluje Arman Signo varovně, že Tabora je asi energetická bytost, která byla před víc než jedním milionem let umělý vytvořena, a před jedním milionem let ukradena zrádným Cynem a předána Karduuhlům. Přátelství není asi pro Taboru nic víc než touha po kontaktu. Její spojení ke Guckymu zanikne, protože potřebuje kontakt k Moudrým z národu Cynů. Brzy najde svůj samotný vztažný bod. Ve stejném okamžiku zaútočí flotila Roje na Solární paratronový štít. Devadesát tisíc jednotek Solární flotily, deset tisíc fragmentálních lodí Posbiů, pět tisíc lodí USO a dvacet pět velkobojových lodí Maahků opustí své úkryty a připraví se ke kosmické bitvě. Druhého dne sděluje Tabora Guckymu, že musí jít, aby splnila svůj příkaz. Změní se v mocné energetické mračno ze zlatých spirál, prolomí nakonec paratronový štít a zmizí v hyperprostoru.

Tam se vznášet od nepovedenéno průchodu transmiterem Alaska Saedelaere, Ras Čubaj, Ribald Corello, Irmina Kotčistowová a Cyno Schmitt1) v polomateriálním stavu a v telepatickém kontaktu. Schmitt vysvětluje svým druhům, že ze Stato vzal s sebou nádobou2), kterou nazývá Paradimovým klíčemá, a která je asi důvodem pro jejich neúplné odhmotnění asi a že cívka si spletla druh života. Nakonec přijde Schmitt do kontaktu s Taborou a soustředí se, aby vytvořil trojitý cyklus. Když se Tabora do Paradimového klíče vrátí, dostanou Cyno a jeho čtyři pozemští druhové uprostřed hyperprostoru opět svou materiální podobu. Schmitt se dá nyní poznat jako Imago I, jako jeden z obou věčných bratrů, kteří už milion let čekají, až se Cynové opět ke své primární úloze. Přes transmiteru podobné ARYSZO, "Bránu bdělosti", vstoupí Schmitt, Saedelaere, Čubaj, Corello a Irmina Kotčistowová na planetu Stato II, která se nachází v hyperprostoru. V zařízeních druhé justační planety zažijí Pozemšťané v dokonalé iluzi události minulosti:

Před víc než jedním milionem let řídilo Devět imaginárních, vrcholní Cynové, Roj z rozkazu jeho stavitelů3). Zvolili si nadanou hmyzí rasu, jejíž domovský svět byl přijat Rojem, za svůj pomocný národ, ze kterého ve dvacet tisíc let trvajím procesu udělají národ s parapsychickými schopnostmi a vytvoří tak národ Karduuhlů. Zatím co Roj před jedním milionem let prolétá Mléčnou dráhou, dochází ke vzpouře Karduuhlů, kteří jsou podporováni Cynem Hesze Goortem4). Devět imaginárních se dostane do úzkých a stáhne se nakonec do enrgetická hrobky na planetě Stato II, ze kterého stavitelé Roje vybudovali náhradní řídící svět, který se v nouzi může přemístit do hyperprostoru. Imago I a II, dlouhou dobu důvěrníci Devít imaginárních, se zachrání na Zemi. Kvůli zradě Hesze Goorta zbavení svých obranných zařízení, uteče mnoho Cynů z Roje nebo zemřou zkameněním a stanou se obelisky. Svět s miliony zkamenělými Cyny vyrazí noví vládci z Roje, planetu Obelisk v systému Puntorenu-Shin5). Paradimový klíč zůstane na Stato I, zatímco Tabora se dá na útěk6).

Při hledání po mumiích Devíti imaginárních potká Alaska Saedelaere znovu tajemnou Kytomu7), ho zapřísahává, aby pomohl, že Roj bude opět přiveden k jeho dřívějšímu cíli. Kromě toho uvádí, že Pozemšťané budou od ID vedeni, a že Perry Rhodan bude muset pochopit víc z kosmický souvislostí, než teď tuší.

Saedelaere doprovodí Imago I do energetické hrobky, sta dvacet metrů veliteké, létající polokoule. Z mumií v jejím vnitřku vidí Pozemšťan jenom slabé žíhání, které se stále mění. Imago I musí zjistit, že Karduuhlové s černými démony, Lacooni, Skurrily a armádou od robotů na Stato II pronikli a zamýšlejí energetickou hrobku ostřelovat. Ačkoli záření bůžků omezuje jeho teleporterské možnosti, může deponovat Čubaj v oblasti hrobky kapsli Schmitta, která má zabránit každému výbuchu. Nakonec zařídí Imago I, že se justační planeta materializuje uvnitř Roje. Rádiově se Saedelaere spojí s těžkým křižníkem Solární flotily a informuje Perryho Rhodana. Schmitt vyzve Velkého administrátora, aby planetu Stato II chránil celou Solární flotou před Karduuhly. Nakonec přivolá Cyno pomocí Paradimového klíče Imago II na Zemi. Oba Věční bratři přísahají, že Karduuhly zničí, a Schmitt vyndá z průhledné skříně "oblek zmaru", který byl před více než jedním milionem let od neznámých výrobců stvořen pro bytost s humanoidním tělem8).