Skurrilové

Další informace o národu:
Domovská galaxie:Lokální Roj
Domovská planeta:Vrátný
Známé obydlené planety:
Vrátný
Skurrilové
Skurrilové
© VPM kg.

Skurrilové jsou služebnickým národem Lokálního Roje.

Vzhled

Velmi se podobají pozemským kachnám, Skurrilové jsou však asi 3,50 metru vysocí. Jejich trup je pórovitý a pokrývá ho rudimentární opeření, rozpoznat se dají i zakrnělé zbytky křídel. Peří má bledě zelenou barvu. Skurrilové běhají na čtyřech nohách, přičemž zadní jsou krátké a zavalité, a přibližně pětkrát delší přední končetiny poměrně štíhlé. Všechny čtyři nohy mají mezi třemi prsty plovací blány. Hlavy Skurrilů jsou přibližně třicet centimetrů vysoké a padesát centimetrů dlouhé. Vpředu ční tupý rohovitý zobák. Po stranách hlavy sedí oči, podobné rajským jablkům. Těsně pod krkem začínají svalnaté paže s čtyřprstými dlaněmi. Služebníci vládců Roje se oblékají se do černých neforemných přehozů.

Charakter

Skurrilové dovedou podle svého přání brzdit průběh času jak pro sebe, tak i pro své okolí. Pakliže se semknou do bloku, může zpomalení dosáhnout faktoru 600. Denní stranu asteroidu Vrátný, na němž žijí, udržují 60 krát zpomalenou.

Vládci Roje je pro jejich schopnosti nasazují jako žalářníky. Své vězně zdrží ve zpomaleném čase, takže je jednodušší je živit a úspěchem zakončený pokus o útěk je prakticky vyloučen.

Zdroj

PR 542

V tomto článku je použit překlad textu z článku »Skurrils« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)
Aktuální data:
7.7.2022
1565 před NGL
30. Dryhan 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459767.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál