Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 646
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 646
Název:Kontakt s věčností
(Kontakte mit der Ewigkeit)
Autor:William Voltz
Cyklus:Kosmické šachy
Vydáno poprvé:1974
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3458
Dobrodružství v Catronu – historie příšerného střetnutí
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan – Pozemšťan se vrací do Catronu.

Heltamosch – Raytša v nouzi.

Gayt–Coor – Dva rozdílní přátelé.

Zeno – Dva rozdílní přátelé.

Callibso – Zvláštní loutkář.

Pynkschton – Velitel druhé expedice do Catronu.

Sledován robotskými loděmi pozitroniky Payntecu, zachrání se Heltamosch se čtyřmi pomocnými čluny na druhé planetě systému Poc, který bezprostředně sousedí s Gromo-Moth. Poikto se ukáže být zakázaným světem Pehrtů, a Raytanové jsou sestřeleny armádou Goliášů1).

Gayt-Coor a Zeno objeví mezitím časovou studnu, kruhový, černý otvor o průměru jedné míle, jejíž vnitřek odpovídá jiné časové rovině. Studna byla stvořena Staviteli Roje2), od kterých Pehrtové převzali několik jejich technických vynálezů. V časové studně se vynoří Callibso, humanoidní trpaslík s jako rak červenou kůží, pomačkanou tváří a bílou kozí bradkou. Nosí válcovitý klobouk, označuje se za tlumočníka a loutkář z Derogwanienu a přišel kvůli pehrtskému androidovi na Poikto. Gayt-Coor a Zeno ho doprovodí časovou studnou na planetu Derogwanien3), na které existuje jenom civilizace bizarních panenek.

Petraczer plánuje, Zenův mozek na Payntecu osvobodit z yaanztronského těla, aby se s pomocí loutkáře časovou studnou mohl vrátit do svého domova. S tvrzením, že tam najde zvlášť hezkou panenku, přiměje Gayt-Coor proto Callibsa, aby s ním a Accalauriem odletěl v raytaniském pomocném člunu k druhé planetě Gromo-Moth. Když Callibso v systému Gromo-Moth podvod odhalí, změní se krátkodobě v objemného humanoida s až na ramena dlouhými, černými vlasy3), a vysvětluje, že hledá ztracený »oblek zmaru«4), jehož oprávněným dědicem je a musí ho najít, aby se mohl vrátit ke svému národu. Potom zmizí5).

Zeno a Gayt-Coor narazí na NAPOSCH a devadesát šest dalších raytanských kosmických lodí, s kterými Rhodan-Toraschtyn, Torytrae a Pynkschton 8. dubna 3458 přiletí do systému Gromo-Moth. Podaří se přesvědčit robotský mozek na Payntecu, že se jedná o odvetnou flotilu, která má flotilu Heltamosche a jeho muže pohnat k zodpovědnosti, a skupina Raytschy se tak může bez problémů dostat z Poikto do bezpečí.