Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 667
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 667
Název:Strážce věčnosti
(Wächter des Ewigen)
Autor:William Voltz
Cyklus:Koncil
Vydáno poprvé:1974
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3459
Akce u Archi-Tritrans - muž s maskou zasahuje
Hlavní postavy románu:

Callibso - zvěd z věčnosti

Skopein - vyvrženec svého kmene

Atlan - velitel operace "Archi-Tritrans"

Mentro Kosum - emocionaut CAGLIOSTRO

Alaska Saedelaere - majitel "obleku zmaru"

Leticron - nový První Hetran Mléčné dráhy

Perry Rhodan, který ví, že antitemporální slapové pole nemůže poskytnout trvalou ochranu proti Larům, schválí, aby trpasličí hvězda Kobold byla přesunuta do Sluneční soustavy, aby se z ní a Slunce vytvořil sluneční transmiter, pomocí kterého by Lidstvo mohlo v nouzi uprchnout. 1. srpna 3459 proto ultrabitevní loď CAGLIOSTRO pod velením emocionauta Mentro Kosuma s posádkou, kterou tvoří Atlan, Fellmer Lloyd, Ras Čubaj, Ribald Corello, Takvorian, Merkoš, Alaska Saedelaere, Toronar Kasom, Geoffry Abel Waringer, Goshmo-Khan, Mart Hung-Chuin, Icho Tolot a Paladin, opustí Sluneční soustavu přes temporální propust. Podporováni dalšími deseti křižníky, které slouží k odvedení pozornosti, se obří loď probojuje blokádou Supertěžkých a dorazí do systému Archi-Tritrans, aby Kobolda prozkoumala.

Ras Čubaj se teleportuje do řídící stanice PP-III, disku o průměru 450 metrů a tloušťce 120 metrů, který je umístěn nad ohniskem tří sluncí systému. Teleporter tam objeví pozůstalost Kamichen Skopeina. Barbaři, kmenoví zvědi, Callibsa1) v minulosti přivezli na stanici z jiné galaxie. Skopein, který disponoval psí-orgánem, který ho spojoval s jeho rodným sluncem, byl osmnáctým strážce, Loutkářem z Derogwanienu nasazen jako jeden ze sedmi pátračů v Mléčné dráze, aby se dostal na stopu »Obleku Zmaru«2). Skopeinovo tělo bylo ale napadeno spóry Cruun, které Lemurové vyvinuli za války s Haluťany jako zbraň, které jeho tělo pokryly jako plíseň. Když spóry kontaminují také skafandr Čubaje, spěchá mu Waringer na pomoc, nenajde ale žádný způsob jak agresivní houby odstranit.

Ve stejné době vyvolá Kobold energetickou bouři. Krátce na to se v oblasti slunečního transmiteru materializuje EX-8977. Brzy ho následuje také EX-1819. Atlan, Fellmer Lloyd, Merkoš a Takvorian odlétají s pomocným člunem k exploreru a setkají se tam v lodi naplněné rostlinami se členy posádky, kteří vstoupili do symbiózy s Yjancsy. Na výzvu Praehla symbionti zaútočí a přinutí Arkonidana a mutanty k ústupu. Ve vzniklém zmatku je spuštěno chybné zapojení a EX-1819 padá směrem do slunce Archi-Tritrans Gamma.

Nakonec odletí k řídící stanici také Alaska Saedelaere s Toronarem Kasomem, aby Čubajovi pomohli. Z neurčitého pocitu si přitom Transmiterem poškozený nasadí Oblek zmaru, který ho od jeho druhů odcizuje ještě víc, než jeho plastiková maska. Když se Saedelaere se svým Oblekem zmaru v PP-III ukáže, plíseň se prudce rozpadne.

Na Derogwanien věří Callibso, že krátkodobě vnímal impuls strážce, nedává tomuto pozorování žádný význam. Loutkář se znovu vydá pátrat po Obleku zmaru3).