Goshmo-Khan

Informace o postavě:
Datum narození:3359
Místo narození:Mongolsko, Země
Úmrtí:3460, Goshmos Castle
Výška:1.62 m
Národ:Pozemšťané
Popis:černé vlasy, dlouhý knír
Tituly:profesor, doktor
Výskyt postavy v seriálu:
Poprvé v sérii Perry Rhodan:PR 614: Let do Andromedy
Naposledy v sérii Perry Rhodan:PR 699: Terra pod cizím sluncem
Podrobná statistika výskytu postavy v sérii Perry Rhodan
graf výskytu postavy v seriálu

Profesor doktor Goshmo-Khan byl hyperdimový biolog a abstraktní mathlogik. Ve 35. století byl jedním z nejvýraznějších vědců v týmu Geoffry Abela Waringera.

Goshmo-Khan byl vysoký 1.62 metru a měl asijský vzhled. Nápadný byl vedle svého velice ramenatého vzrůstu a lesklých, černočerných vlasů, které nosil spletené do copu sahajícímu až na ramena, také až k pasu dlouhým knírem, na jehož konci byly upevněny dva do zlata zasazené howalgoniové krystaly.

Goshmo-Khan byl v podstatě dobromyslný člověk, zastíral toto ale rád důrazným, hrubým vystupováním. Kdo ho blíže znal, ten mu na jeho předstírané chování nenaletěl.

Historie

Goshmo-Khan se narodil v roce 3359 v Mongolsku na Zemi.

Když v roce 3456 propukla PAD-nákaza, patřil Goshmo-Khan k Waringerovu týmu. Ukázalo se, že Goshmo-Khan je imunní vůči nákaze. Společně s dalšími imunními, ke kterým patřil i Alaska Saedelaere, podnikl Goshmo-Khan cestu v čase s pomocí deformátoru nulového času do minulosti, aby vyvolali časový paradox a zabránili vzniku PAD-nákazy. Perry Rhodan měl být varován před PAD-nákazou a zabránit aby vůbec nevznikla. Při této akci potkal Goshmo-Khan své časové dvojče, které ale potom zmizelo.

V průběhu operace Případ harmonie se Goshmo-Khan v roce 3459 vloudil mezi Vědce na Kopernikusu.

Poznámka: pravděpodobně tam podporoval Pontela Lavonyho při vývoji KPL-přístroje.

Goshmo-Khan se nacházel na palubě DORO, když došlo k první akci této lodi se zabudovaným KPL-přístrojem. DORO byl přitom navzdory dokonalé funkčnosti nové zbraně téměř zničený. Goshmo-Khan a zbytek posádky vděčí přežití jen srdnatému zákroku MARCA POLA pod vedením Perryho Rhodana.

V návaznosti na tyto události se Perry Rhodan setkal s Goshmo-Khanem. Velký administrátor byl ze shledání potěšen, protože do té doby nevěděl, co se s vědcem stalo. V průběhu následujícího vyjednávání mezi Perry Rhodanem a Pontel Lavonym byl Goshmo-Khan společně s Veronem Motcherem pověřen, aby udržoval spojení mezi Impérium-Alfa a Kopernikusem. (PR 657)

Goshmo-Khan zažil dislokaci Terry a Luny do Maelstromu hvězd. Zemřel v roce 3460 na planetě Goshmos Castle, když se pokoušel opravit stroj, se kterým chtěl Zeus dostat Terru na orbitu kolem Medaillonu.

Aktuální data:
4.8.2021
1566 před NGL
2. Ansoor 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459430.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!