Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 615
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 615
Název:Hrozba pro Andromedu
(Gefahr für Andromeda)
Autor:William Voltz
Cyklus:Kosmické šachy
Vydáno poprvé:1973
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3457
8000 Maahků a 40 Pozemšťanů – na ocelovému ostrově v nicotě
Hlavní postavy románu:

Tartyps – Carnivor.

Kapitán Tathome – Člen pozemské posádky stanice Lookout.

Gossen – Člen pozemské posádky stanice Lookout.

Julian Tifflor – Solární maršál dosáhne vesmírného nádraží do Andromedy.

Alaska Saedelaere – Průvodce Juliana Tifflora.

Lord Zwiebus – Průvodce Juliana Tifflora.

Goshmo–Khan – Průvodce Juliana Tifflora.

Plock – Průvodce Juliana Tifflora.

Grek–1 – Velitel maahkské kosmické lodi.

Na Lookout-Station bojují příslušníci malé pozemské posádky proti převaze útočících Maahků, kteří je nakazili PADem, když vstoupili do vesmírného nádraží a nahradili své předchůdce. Mezi frontami stojící Carnivore Tartyps, který se navzdory svému nebezpečnému chrupu podobá obrovské skákající myši a jeho lidé žijí na kosmických lodích a stanicích z odpadků, se přidá na stranu Pozemšťanů. Boje ochabnou, když se Maahkové dostanou v pokročilém stadiu PADu do letargie.

Kosmická loď, ve které Julian Tifflor, Alaska Saedelaere, Lord Zwiebus, Goshmo-Khan a Plock dorazí na Lookout-Station, je při přibližovací fázi napadena Pozemšťany. 2. dubna 3457 se Tifflorovi a ostatním Pozemšťanům podaří poškodit také předtím přistanuvší loď Maahků tak, že žádný další let na nádraží Midway-Station1) není možný. Při hledání pozemské kosmické lodi MESACION zútočí na Plocka skupina Maahků a je zastřelen.

Tifflor varuje přes normální rádio Maahkské plavidlo ATHKOR, které se od Midway-Station přibližuje k vesmírnému nádraží, před PADem. Grek-1, velitel lodi, obětuje jednoho ze svých mužů, aby Tifflorova data o situaci na Lookout-Station přešetřil, a poté se se svou lodí stáhne. Protože Pozemšťané jsou připraveni vesmírné nádraží opustit na palubě lodi MESACION, vrátí se Tartyps opět do hnízda svých soukmenovců2).