Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Slovník > Kosmické stanice > Lookout-Station
hledat

Lookout-Station bylo jedno ze čtyř kosmických nádraží na maahkské staniční cestě z Mléčné dráhy do Andromedy.

Technická data

Stanice je stejně jako Midway-Station složena ze tří propojených kotoučů, které mají průměr 35 kilometrů a tloušťku 3 kilometry. Všechny tři jsou úzkou stranou připojeny k trojúhelníkové struktuře. V centru kotoučů se nachází kopule s průměrem 6 kilometrů.

Historie

Když Maahkové před 50000 lety prchali z Andromedy, potřebovali místo v prázdném prostoru, na kterém by se daly vyměňovat lineární pohony. Z tohoto důvodu umístili Lookout-Station 400000 světelných let od Mléčné dráhy.

2405

Protože Mistři ostrovů v roce 2405 po zkáze galaktocentrického šestiúhelníkového transmiteru v Andromedě už nedisponovali slunečním transmiterem, využili prastará kosmická nádraží Maahků, aby pokračovali v invazi do Mléčné dráhy.

Velká akce Solární flotily pod vedením Reginalda Bulla dobyla Lookout-Station, aby tento plán překazila. Akce začala 13. listopadu 2405 s přesvědčovací akcí, zatímco vlastní útok následoval 14. listopadu. Tako Kakuta a Tama Jokida propašují do klimatizace omamný plyn. Posádka, kterou až na velitele tvořili duplikanti, se tak dala lehce překonat. Velitel stanice Tefrod Montra Matite se vzdal, ale byl následně jako zrádce zabit bezpečnostním zapojením. Pozemšťané se od něj dozvěděli o planetě Multidon, kde se nacházelo jedno mocenské centrum Mistrů ostrovů.

2436

Po konci Mistrů ostrovů přešla stanice opět do rukou Maahků. Pozemšťanům byla dána k dispozici část stanice, aby mohli mít v Lookoutu trvalou posádku. Zdržoval se tam kontingent 500 mužů, kteří se každých 6 měsíců střídali. Jednalo se především o logistiky, diplomaty, lékaře a specialisty. Když státní ministr pro extragalaktickou politiku Kantor Chiarini koncem října 2436 s RUBICONEM na diplomatické misi prolétal kolem Lookoutu na Gleam, velel stanici podplukovník Lasca Muroto.

Chiarini byl krátce po příletu konfrontován se starostmi maahkského velitele Greka-1. Ten mu oznámil, že se přerušil kontakt s Midway-Station. Diplomat Maahkovi nabídl pomoc a okamžitě se vydal k Midwayi. Tam aktivní vzbouřené Tefrody se podařilo Chiarinimu, mutantce Betty Toufry a mužům z RUBICONU porazit.

3580

V roce 3580 hlídalo stanici 3000 speciálně preparovaných, parapsychicky aktivních, mrtvých Maahků. Zvlášť nadaní Maahkové nového hetosanského typu s nimi mohli komunikovat přes Zekrath. Tímto způsobem fungovali jako systém včasného varování před larskou invazí. V říjnu 3580 navštívil stanici Ronald Tekener, aby s Maahky jednal o podpoře v boji proti Koncilu Sedmi. Protože Tekener na stanici nenašel žádného živého Maahka, pokračoval dál k Midway-Station.