Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Slovník > Kosmické stanice > Midway-Station
hledat

Midway-Station bylo jedno ze čtyř kosmických nádraží na maahkské staniční cestě z Mléčné dráhy do Andromedy.

Technická data

Stanice je stejně jako Lookout-Station složena ze tří propojených kotoučů, které mají průměr 35 kilometrů a tloušťku 8 kilometry. Všechny tři jsou úzkou stranou připojeny k trojúhelníkové struktuře. V centru kotoučů se nachází kopule s průměrem 6 kilometrů. Ve středu tří kotoučů byl náboj o průměru 6.5 kilometrů a délce 46 kilometrů.

Stanice byla mimo jiného vyzbrojena vrhačem narkotizačních polí a protipólovými děly.

Historie

Když Maahkové před 50000 lety prchali z Andromedy, potřebovali místo v prázdném prostoru, na kterém by se daly vyměňovat lineární pohony. Z tohoto důvodu umístili Lookout-Station 800000 světelných let od Mléčné dráhy.

2405

Protože Mistři ostrovů v roce 2405 po zkáze galaktocentrického šestiúhelníkového transmiteru v Andromedě už nedisponovali slunečním transmiterem, využili prastará kosmická nádraží Maahků, aby pokračovali v invazi do Mléčné dráhy.

Faktor III Proht-Meyhet byl proto vyslán na Midway-Station, kde působil jako velitel až do jejího dobytí v listopadu 2405, kdy jí dobyla Solární flotila. Pozemský útok začal 12. listopadu z CRESTU III. V komandu byli Perry Rhodan, Atlan, major Don Redhorse, mutanti Gucky, John Marshall, André Noir, dvojčata Woolverové a řada dalších důstojníků.

13. listopadu chytil Atlan s lodí GENERÁL HOPKINS tefrodskou nákladní loď ALOSITH. Posádka byla paralyzovaná a velitel Iskaset byl ovlivněn André Noirem. Na palubu přešlo 5000 mužů speciálního vojska a ALOSITH odletěl na Midway-Station, kde se jim podařilo zničit obranná zařízení.

Proht Meyhet měl v úmyslu prchnout a stranici nehledě na ztráty zničit. Během rozhovoru s Guckym, který ho vyslídil v centrále, došlo ale k dohodě. Gucky nechal Mistra jít. Na oplátku umístil trhaviny tak, aby je Pozemšťané mohli snadno najít.

Následně byla Midway stejně jako Lookout-Station předána Maahkům.

3580

V roce 3580 hlídalo stanici 3000 speciálně preparovaných, parapsychicky aktivních, mrtvých Maahků. Zvlášť nadaní Maahkové nového hetosanského typu s nimi mohli komunikovat přes Zekrath. Tímto způsobem fungovali jako systém včasného varování před larskou invazí. V říjnu 3580 navštívil stanici Ronald Tekener, aby s Maahky jednal o podpoře v boji proti Koncilu Sedmi. Flotila Maahků ale vzala Tekenera a posádku jeho korvety do zajetí a odletěla s nimi do Andro-Bety.

493 NGL

Kolem roku 493 NGL byla kosmická stanice během Stoleté války zničena.