Proht-Meyhet

Proht-Meyhet byl Faktor III Mistrů ostrovů.

Na počátku přebírání moci Agaiou Thetin byl Vysokým Tamratem planety Lemuria. V listopadu 2405 byl velitelem vesmírné stanice Midway-Station. Během jejího dobývání Terranci se zde setkal s Guckym, který mu umožnil utéct na speciální kosmické lodi. Jako dík za to se Faktor III zřekl zničení Midway-Station a zabití Terranců.

Když Terranci zničili Arkonskou bombou planetu Multidon, mocenskou centrálu MdI, vzal Tronara Woolvera a Rase Čubaje jako rukojmí, a pokoušel se uniknout s malou kosmickou lodí. Na útěku se znovu setkal s Guckym. Když se Tronar pokusil osvobodit se s pomocí svého paradaru, loď explodovala.

Proht-Meyhet však uniknul a žil v utajení v Mléčné dráze. Na odlehlém světě Nahk III si zařídil úkryt a s pomocí klonů se jal postupně ovládnout nejdůležitější světy, které patřili k Solárnímu impériu. Kvůli chybě se mu ale dostala na stopu USO. Meyhet, který si nechal říkat Gersher Perenno, zemřel během exploze termobomby, kterou sám odpálil, aby nezemřel rukou vzbouřených se klonů.

Aktuální data:
21.1.2022
1565 před NGL
2. Katany Capitu 18995 da Ark
10022 pzA
JD: 2459600.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál