Perry Rhodan 374 (Česká obálka) Perry Rhodan 374 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 374
Název:Vliv Sepulvedy
(Die Macht des Sepulveda)
Autor:H.G. Ewers
Cyklus:M-87
Vydáno poprvé:1968
Vydáno v češtině:2002
Čas děje: 2436
Je vyslancem impéria - po patnácté se odvažuje skoku přes propast mezi hvězdnými ostrovy.
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan - Velký administrátor vysílá velvyslance impéria

Kantor Chiarini - starý muž, který se vydává na patnáctou cestu

Plukovník Yulsman Kirkpatrick - velitel lodi RUBICON

Betty Toufry a poručík Ambros Sulihac - společníci Kirkpatrika a spoluobjevitelé »Sepulvedy«

Grek-1, zvaný »kníže vodík« - Chiarinův přítel a vyjednávací partner

Podplukovník Lasca Muroto - velitel terranského kontingentu na Lookout-Station

Donald Duck - služební robot státního ministra Chiariniho

Kantor Chiarini, ministr pro mimogalaktickou politiku, sekce Andromeda, odlétá vyjednávat s Maahky o vojenské pomoci proti Dvojkondičním. Na cestě přes propast, dělící Mléčnou dráhu od Andromedy, jsou dvě přestupní stanice. Když Pozemšťané doryzí na první, dovědí se, že druhá se už šest týdnů neozývá...


23. října 2436Perry Rhodan příkaz Kantorovi Chiarinimu, 112 let starému státnímu ministru pro extragalaktickou zahraniční politiku, sekce Andromeda, aby Maahky ve smyslu smlouvy o vzájemné pomoci z roku 24051) požádal o podporu Solárního impéria proti útokům Dolanů a aby do Mléčné dráhy poslali deset tisíc bojových lodí. V doprovodu telepatky a telekinetky Betty Toufry se Chiarini druhého dne vydá s ultrabitevní lodí RUBICON do Andromedy2).

Maahkové jsou schopni vyzbrojovat své kosmické lodě protipólovými děly, které převzali od bývalých vazalů Mistrů ostrovů3) a dále vylepšili. Velitel maahkské kosmické stanice Lookout-Station4) Grek-1 doprovodí Pozemšťany k Midway-Station4), se kterou se před šesti týdny přerušilo jakékoliv spojení. Když Grek-1 společně s plukovníkem Yulsmanem Kirkpatrickem, velitelem RUBICONU, poručíkem Ambrosem Sulihacem a Betty Toufry se space-jetem přiblíží ke stanici, dostanou se pod vliv stejných vibrací, které dostaly Maahky z Midway-Station. Pocházejí od Sepulvedy, stometrového shluku statisíců rakovitých zvířat, které Tefrodi5) v jedné maahkské lodi propašovali do Midway-Station. Kirkpatrick a jeho společníci zničí Sepulvedu a osvobodí tak Maahky na kosmické stanici. Následně RUBICON pokračuje dál v letu.

Aktuální data:
21.1.2022
1565 před NGL
2. Katany Capitu 18995 da Ark
10022 pzA
JD: 2459600.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál