Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 375
hledat
Česká obálka Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 375
Název:Spiknutí v Andromedě
(Verschwörung in Andromeda)
Autor:H.G. Ewers
Cyklus:M-87
Vydáno poprvé:1968
Vydáno v češtině:2002
Čas děje: 2436
Nosí mnoho jmen a mnoho masek - je agentem míru
Hlavní postavy románu:

Kantor Chiarini - státní ministr Solárního impéria

Robis R. Spaaktrin - šéf kontrarozvědky v Andromedě

Generál Tan Čubaik - velitel základnové planety Gleam

Betty Toufry - členka Sboru mutantů

Lodum - starý přítel Terry, který má mnoho jmen a masek

Nashed Plant - guvernér na Sepulu

Tonga Lee - agent impéria

Grek-1 - Maahk prožije zajímavé uvítání

Solární ministr Kantor Chiarini přilétá do Andromedy, kde hrozí povstání Tetrodů proti Maahkům. Najde planetu s tefrodskou tajnou zbraní a válce s vynaložením veškerého svého diplomatického umění na poslední chvíli zabrání.


3. listopadu 2436 dorazí RUBICON k terranské základnové planetě Gleam1) v Andro-Betě, kde jsou vyslýcháni Kanat Trato a Kronz Apertu, dva špičkoví důstojníci tefrodské podzemní organizace Spoctara, jejíž členové se rekrutují z bývalých elitních jednotek Mistrů ostrovů, a zamýšlení zničení Maahků a spolupracují s Akonany. Betty Toufry zjistí z myšlenek vězňů, že Spoctara je zodpovědná z útoku na Midway-Station. Byli při tom ale podporováni Maahky, kteří věří, že tefrodská organizace Akonanům dodala protipólová děla. Kdyby se zapletli do vážného konfliktu s Akonany, nemohlo by Solární impérium Maahkům bránit, aby zničili tefrodské světy v Andromedě. Aby zabránil otevřenému konfliktu mezi Tefrody a Maahky, nabídne Kantor Chiarini velvyslanectví Maahků terranskou akci proti Spoctaře ve spojení s požadavkem na dvacet tisíc kosmických lodí pro Mléčnou dráhu.

RUBICON odlétá se 49 loděmi terranské flotily Andro-Bety k planetě Sepul, domovskému světu Sepulvedy. Na druhé planetě tohoto modrého slunce v sektoru AnAb-6613 mlhoviny Andromeda pracují Tefrodi pod velením scpoctarského guvernéra Nasheda Planta na umělém napodobení záření Sepulvedy. Modulan Baar Lun2), který terranské tajné službě v Andromedě dosud získával informace v masce Tefrodů Baaru, Lukola, Nullbara a Loduma, jakož i v masce Maahka Greka-4, naváže s Chiarinim spojení. S vyspělými technickými možnostmi Strážců světla3) podporuje také na Sepulu operujícího agenta majora Tonga Lee, který pronikl k Tefrodům, kteří přísluší ke Kitsunům, elitnímu vojsku, které se v posledních dnech vlády Mistrů ostrovů sestavovalo pod vedením Zlatého Talossy4) na tajné planetě Gord. Sepul je obsazen terranskými loděmi a Maahky, kteří planetu zničí5).

Následně se dýchači metanu vysloví kladně k požadavku dát Pozemšťanům k dispozici deset tisíc kosmických bojových lodí6).