Perry Rhodan 377 (Česká obálka) Perry Rhodan 377 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 377
Název:Poušť zářících kamenů
(Wüste der strahlenden Steine)
Autor:William Voltz
Cyklus:M-87
Vydáno poprvé:1968
Vydáno v češtině:2002
Čas děje: 2436
Planeta Urthů je tabu - pouze jediný Pozemšťan smí vstoupit na planetu nesmírné tíže.
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan - Velký administrátor je jediný Pozemšťan, který smí navštívit těžký svět

Paladin - obří robot s trpasličí posádkou

Professor doktor Sergej Chuzijew - hašteřivý antropolog

Atlan - Lordadmirál musí kapitulovat před zemětřesením

Riyollon - mladý a dobrodružný Urth

Broynlaar a Jynx - dva Riyollonovi druhové

Pyramida na OLD MANOVI prozradila polohu prastaré základny Lemurů, kde lidstvo může získat tolik potřebné poznatky. Ale na planetu smí vstoupit jediný muž – Rhodan. Podaří se mu najít dokonale zamaskovanou základnu, když musí čelit gravitaci sedmkrát vyšší než na Zemi, která mu bere dech a nesnesitelně tíží? Jeho boj o život je ale i bojem o záchranu lidstva...


Protože existence protipolového zářiče OLD MANA vojenskou situaci rozhodujícím způsobem změnila, pošle Perry Rhodan plukovníka Yulsmana Kirkpatricka1) s RUBICONEM zpět do Andromedy, aby Maahkům oznámil, že jejich pomoc1) už není potřeba2).

Rhodan je rozhodnut sehnat plány zbraně, se kterou Lemurové před padesáti tisíci lety dokázali zvítězit nad Haluťany po dvaadevadesáti letech války. Souřadnice získané z pyramidy v OLD MANOVI zavedou CREST V, na jehož palubě je také umíněný a hašteřivý antropolog a specialista na Lemury profesor doktor Sergej Chuzijev, 2. prosince 2436 ke druhé planetě žlutého slunce Satys, které leží v galaktické Eastside. Přistání kosmické lodi by podle výroků pyramidy vedlo k okamžitému výbuchu Satyatu a přistát tam smí jen Perry Rhodan s jedním robotam mohou v malém záchranném člunu. Velký administrátor se tedy s Paladinem vydá sám na planetu, kde panuje gravitace 7.2 gravů a která je obydlená pancéřovanými Urthy. Platýzovitě tvarované bytosti jsou dva metry dlouhé, téměř 1.5 metru široké, 30 cm vysoké a mají osm nohou a dvě ruce zakončené šesti drápy. Plochou hlavu s nehybně hledícíma očima mohou zcela zatáhnout pod pancíř.

Urthové vyprávějí o zemi Sayn, do jejíhož vnitřního kruhu nesmí vstoupit žádný Urth ani žádný cizinec. Protože Rhodanův space-jet nemůže odstartovat, vedou Urthové Riyollon, Broynlaar a Jynx Rhodana a Paladina přes neschůdnou poušť Satyatu, která je bohatá na nebezpečně hyperzářící minerál Eclisse. Vibrace zeleně zářícího minerálu se nápadně podobají záření protipolového zářiče. Cestou přijde Jynx o život. Malá skupina dorazí po čtyřdenním, namáhavém pochodu do skryté lemurské stanice v zemi Sayn. Pyramide kopule vyzve Rhodana, aby se identifikoval, zatímco znovu zazpívá »I'm forever blowing bubbles«. Pyramida následně prohlásí, že od této chvíle smí na Satyatu přistát velká loď, a předá mu k dispozici datový nosič s dalšími informacemi. Než Satyat opustí, předají Pozemšťané Urthům velký náklad soli, která má pro domorodce těžkého světa speciální význam.

Aktuální data:
3.7.2022
1565 před NGL
27. Dryhan 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459763.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál