Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 376
hledat
Česká obálka Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 376
Název:Hlasy z minulosti
(Stimmen aus der Vergangenheit)
Autor:Clark Darlton
Cyklus:M-87
Vydáno poprvé:1968
Vydáno v češtině:2002
Čas děje: 2436
Spustí se zvláštní program »černý měsíc« - a robotská pevnost dá všanc své poslední tajemství
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan - Velký administrátor stojí před posledním tajemstvím OLD MANA

Plukovník Merlin Akran - velitel nového CRESTU V

Major Longline - velitel obojživelného kluzáku CRESTU V

Gucky - myšob zachrání planetu a vstoupí do hudebního bussinesu

Atlan - Lordadmirál identifikuje »hlas z minulosti«

Reginald Bull - Perry Rhodanův nemuzikální přítel a zástupce

Faro Den - Aras, v jehož rukou stojí osud lidstva

Lidstvo je v nejvyšším stavu ohrožení, flotila Dolanů se vynořuje z meziprostoru a nabírá jednoznačný kurs – přímo k Zemi. A co je horšího, Strážci času nalezli obranu proti Fpf přístroji. Za této situace letí nová vlajková loď Perryho Rhodana, CREST V, na svůj první zkušební let...


Uprostřed roku 2436 podnikne plukovník Merlin Akran s CREST V, novou vlajkovou lodí Perryho Rhodana, zkušební let ke koloniální planetě Pyros II, která leží poblíž Vegy. Obojživelný kluzák ultrabitevní lodi objeví na mořském dně planetární sebedestrukční zařízení, které Gucky telekineticky zneškodní. Mezitím je Sluneční soustava vystavena útoku dvou tisíc Dolanů, proti kterým nepůsobí FpF-přístroje1).

Starostmi o další osud lidstva ovlivněné mozkové frekvence Perryho Rhodana aktivují v OLD MANU zvláštní program »černý měsíc«, který převezme kontrolu nad obřím robotem. Dvanáct platforem se odpojí a nasadí proti Dolanům neznámou zbraň, která odstraní paratronové štíty živoucích lodí. Pozemské svazy zaútočí na nechráněné lodě nepřátel. Jen 20 Dvojkondičních stačí utéct2).

V OLD MANU se zvláštní program, jehož jméno souvisí s útokem Haluťanů na Lemur, nachází ve 30 metrů vysoké, rudě svítící pyramidě. Kvůli Rhodanově identifikaci přehraje program melodii písně z padesátých let dvacátého století, jejíž text má Velký administrátor zazpívat. Jen s pomocí Arase Fara Dena, milovníka staré hudby, se podaří poznat, že je to »I'm forever blowing bubbles« od Clark-Sisters. Poté co Rhodan píseň přednese, oznámí záznam Roga Fanthera3), že bývalý důstojník na DINO III a jeho muži po dilatačním letu náhodou dorazili k jedné planetě, na kterou se stáhli do ústraní lemurští uprchlíci. Společně s nimi postavili OLD MAN. Při tom byly vyvinuty také protipolové zářiče, které před paratronovými štíty vytvářejí hypernestabilní zónu. Protože je tím ztracena podpěrná stabilita paratronového pole, zhroutí se štít do své přirozené energetické oblasti, do hyperprostoru. Protože počítali s tím, že Haluťané by na Zemi v padesáti tisících letech mohli znovu zaútočit, nainstalovali Lemurové do OLD MANA zvláštní program »černý měsíc«.

Po určité době předá pyramida hvězdné mapy s pozičními daty neznámého lemurského světa, na kterém jsou uloženy protipolové zářiče a jejich plány.