Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 303
hledat
Česká obálka Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 303
Název:V labyrintu smrti
(Im Labyrinth des Todes)
Autor:H.G. Ewers
Cyklus:M-87
Vydáno poprvé:1967
Vydáno v češtině:2001
Čas děje: 2435
Dobytá kosmická loď je odváží k cíli - ke schůzce se smrtí
Hlavní postavy románu:

Roi Danton - král Svobodných obchodníků

Oro Masut - Dantonův osobní strážce z Ertrusu

Orbiter Kajman a Janine Goya - dva tajemní Oxtorňané

Perry Rhodan - Velký administrátor Solárního impéria

Atlan, John Marshall, Tako Kakuta, Ivan Ivanovič Gorašin a Gucky - někteří ze společníků Perryho Rhodana při »Operaci OLD MAN«

Zatímco na plophosské planetě Dahomey čeká na svou sestru Susan Betty Rhodan-Waringer, potká Michael Rhodan, který v listopadu 2429 beze stopy zmizel ze svého rodného domu a mezitím se skrývá pod maskou krále Svobodných obchodníků Roie Dantona1), 18. září 2435 oxtornského antropologa Orbitera Kajmana a jeho asistentku kosmobioložku Janine Goya. Tajemný Oxtorňan, který na levém rameni nosí jako pěst velkou kovově se lesknoucí polokouli, probudí Dantonův zájem, protože náhodně zmíní jméno Hawk2). Pozve oba Oxtorňany na palubu FRANCISE DRAKEA.

Suzan Betty Rhodan-Waringer informuje svého bratra o něco později, že v robotské lodi VIII-696 objevená fotografie zobrazuje kapitána Roga Fanthera, který v roce 2405 s flotilním tendrem DINO III následoval CREST III asi 52‘000 let do minulosti a potom se společně s majorem Gusem Barnardem a 29 dalšími členy posádky vydal s korvetou GOOD HOPE na dilatační let3). Předpokládalo se, že Barnard a jeho muži OLD MAN s neznámou pomocí vytvořili na podporu Solárního impéria4).

Danton odlétá 20. září na Terru a prezentuje tam svůj návrh vyslat s VIII-696 bojovou skupinu k OLD MANU, jejíž členové budou pomocí individuálních absorbérů, jaké byly vyvinuty během konfliktu s Posbii5), chráněni před tím, aby je roboti poznali za organické bytosti. Během příprav tohoto plánu pronikne obří robot do systému Vega.

26. září odstartují Perry Rhodan, Atlan, Roi Danton, Oro Masut, Gucky, John Marshall, Ivan Ivanovič Gorašin, Tako Kakuta, Orbiter Kaiman a Janine Goya společně se 13 zkušenými astronauty, techniky a robotiky s VIII-696. Kaiman sdělí Guckymu, že Little Man, polokoule na jeho rameni, je cosi na způsob robotického symbionta, který disponuje velkými vědomostmi o vesmíru. Když robotská loď dorazí k OLD MANOVI, přejde komando maskované deflektorovými štíty na palubu. Bezprostředně poté vypustí obří robot ultrabitevní loď a zničí ji. Cestou do vnitřku Sekce VIII se Gucky a Kajman dostanou do labyrintu nestabilních útvarů, zatímco Rhodan a ostatní narazí na semimateriální labyrint. Labyrinty, které náhle opět zmizí a jejichž aktivaci OLD MAN zřejmě nezpozoroval, mohou být aktivovány uvolněním většího množství paraenergie.