Perry Rhodan 210 (Česká obálka) Perry Rhodan 210 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 210
Název:Na stopě Crestu
(Auf den Spuren der CREST)
Autor:H.G. Ewers
Cyklus:Mistři ostrovů
Vydáno poprvé:1965
Vydáno v češtině:1999
Čas děje: 2400
Postaví most přes propast hvězd – a najdou muže CRESTU
Hlavní postavy románu:

Sherlock - »zkrocený« Okrill

Štábní poručík Omar Hawk - životnímu prostředí přizpůsobený obyvatel extrémní planety

Pavel Kotranov - jeho loď má postavit most pro Perryho Rhodana

Major Ez Hattinger - 1. důstojník ANDROTESTU I

Folger Tashit - mathlogik

Tong-Jaho - vedoucí inženýr ANDROTESTU I

Krash-Ovaron - bývalý nepřítel Terranců

3. října 2400 startuje stupňovitá loď ANDROTEST I1) pod velením plukovníka Pavla Kotranova2) z planety Opposite3) a následuje CREST II společně s BOX-9789 a BOX-9781, dvěma fragmentálními křižníky Posbiů, skrze sluneční šestiúhelníkový transmiter v centru Mléčné dráhy4). Díky svému sestavení ze čtyř 300 metrových kulovitých kosmických lodí, ze kterých každá disponuje vlastním lineárním pohonem, má 1200 metrů dlouhá válcovitá loď dolet milion světelných let. Vedle 49 příslušníků experimentálního komanda galaktické kontrarozvědky patří k posádce poručník Omar Hawk ze sboru speciální patroly. Pochází z planety Oxtorne v systému rudého slunce Illema, terranského koloniálního světa s gravitací 4.8 gravů, zvnějšku se zcela podobá bezvlasému Terranci, disponuje ale díky přizpůsobení extrémním podmínkám své domovské planety mimořádnou tělesnou silou. V Hawkově společnosti se nachází Okrill Sherlock, oxtornské zvíře, které se podobá osminohé obrovské žábě a které je schopno dalekých skoků. Na osm metrů vymrštitelný jazyk může dávat elektrické šoky. Svým infračerveným orgánem je Okrill schopen zaměřovat tepelné stopy z daleké minulosti. Omaru Hawkovi se jako prvnímu podařilo zkrotit Okrilla5).

ANDROTEST dorazí s oběma fragmentálními loděmi do systému Twin a nalezne na Septimu zbraněmi CRESTU II zničenou fúzní elekrárnu a trosky shiftu. Pomocí Sherlockových schopností se podaří zrekonstruovat události na obří planetě6). Na Quartě objeví komando ANDROTESTU vrak pulce C-57). Varováni Krash-Ovaronem7) přemůží astronauti Rudou trojku7) a dozví se o zážitcích Perryho Rhodana ve městě zatracenců7) a o ohrožení CRESTU Dully8). Kromě toho jim řekne, že dvě mocné kosmické lodi v systému Twin explodovaly9). S podezřením, že CREST opustil systém Twin skrz sluneční transmiter ve směru do Andromedy, najdou muži ANDROTESTU na Quartině sousední planetě Quinta řídící stanici a narazí přitom trosky černé kosmické lodi9). Sherlock zachrání Omara Hawka před útokem cizího robota. S pomocí Okrilla jsou také zrestaurovány události v řídící stanici, a matlogik Folger Tashid zjistí, že CREST II skončil ve 300‘000 světelných let vzdáleném trojslunečním systému9).

S pomocí lineárního pohonu dorazí ANDROTEST a obě posbijské lodi 5. listopadu 2400 do systému Horor10). Ve stejný den prorazí CREST vnější obal dutosvěta a pronikne do volného vesmíru.

Poté co CREST zásobí zbožím, odletí stupňovitá kosmická loď zpět k Mléčné dráze11).

Aktuální data:
3.7.2022
1565 před NGL
27. Dryhan 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459763.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál