Septim

Astronomická data:
Soustava:Twin
Vzdálenost od hvězdy:80 mil. km
Gravitace:5.9 g
Průměr:400‘000 km
Atmosféra:hustá, kyslíková

Septim byl s průměrem kolem 400‘000 kilometrů asi třikrát tak velký než Jupiter a měl extrémně hustou kyslíkovou atmosféru. Gravitace na něm činila 5.9g. Povrch byl zvrásněn vulkanickou činností, širokými proudy lávy a gigantickými písečnými bouřemi.

Historie

Když se CREST II přiblížil k Septimu, vyděl ho jako idylickou, Zemi podobnou planetu s tíží 1.09g, pokrytou oceány nutně potřebné vody. Byla to ale podobná snová projekce, se kterou se Terranci později setkali u Varia, a která oklamávala i jejich technické přístroje.

Když byla zaměřena elektrárna, která byla odpovědna za zbudování ochranného pole na ostatních planetách, na náhorní plošině na rovníku a zjistilo se, že je rovněž chráněna oranžovým ochranným štítem, poručil Perry Rhodan zaútočit. Stanice měla být napadena shifty a zničena výbušninami.

Kvůli útokům energetických koulí, ochranného zařízení, kterým se musel bránit už Conrad Nosinsky, ztratil CREST II 24 členů posádky.

Poté, co se shift Nosinskyho přiblížil k elektrárně na několik metrů, dematerializoval se a poté se opět rematerializoval v elektrárně. Následně přivedl k explozi všechny výbušniny, které v shiftu měl, a stanice byla zničena.

Barva ochranných štítů planet se, jako jediná viditelná reakce na zničení základny, změnila z oranžové barvy na zelenou. CREST II se poté stáhl zpět na oběžnou dráhu kolem sluncí Twinu, aby byl rychleji objeven záchrannými loděmi.

Posádka stále ještě neměla žádnou vodu a začínala umírat žízní.

Aktuální data:
6.7.2022
1565 před NGL
30. Dryhan 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459766.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál