Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 211
hledat
Česká obálka Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 211
Název:Tajná zbraň Hororu
(Geheimwaffe Horror)
Autor:K.H. Scheer
Cyklus:Mistři ostrovů
Vydáno poprvé:1965
Vydáno v češtině:1999
Čas děje: 2400
Jejich okolí a oni sami se zmenší tisícinásobně - je to práce potenciálního kompresoru...
Hlavní postavy románu:

Atlan - Lordadmirál pronáší varování do větru - a sám vstoupí do poslední pasti Hororu

Icho Tolot - dobrodružný Haluťan, který se připojil k Perry Rhodanovi

Miko Shenon - seržant šíří cigaretou strach a hrůzu

Perry Rhodan - Velký administrátor Solárního impéria

Cart Rudo - plukovník a velitel »zmenšené« lodi

Melbar Kasom - specialista USO a osobní strážce Mory Abro

Major Cero Wiffert - první palebný důstojník CRESTU II

Po čtyři týdny čeká CREST II, BOX-9780 a BOX-9781 v bezpečné vzdálenosti od planety Horor na přílet ANDROTESTU II. Když je 5. prosince 2400 zaměřeno 9.3 světelných let od systému Horor cizí těleso, odlétá Atlan, Icho Tolot a seržant Miko Shenon se space-jetem, aby ho prozkoumali. Ukáže se, že je to zbytek planety.

Mezitím dojde k energetickému výboji v oblasti tří sluncí Hororu, a ze severního pólu planety vyrazí oranžový sloup energie, který se spojí s pulzujícími slunci. Když se nakonec v oblasti severního pólu dutosvěta objeví čtyři kvadraticky rozestavěné, deset kilometrů široké a stejně tak vysoké kovové kopulové stavby a na flotilní frekvenci je zachycen radiogram, přiblíží se CREST II a oba posbijské lodě k planetě, jejíž povrch vykazuje jen několik nenápadných vyvýšenin. Během náhlého útoku jsou zničeny fragmentální lodě, CREST II zničí stanici na severním pólu Hororu, je ale přinucen k přistání. Na povrchu se terranská loď dostane pod vliv potenciálního kompresoru a je zmenšen o faktor tisíc. Současně selžou všechny na pětidimenzionální bázi pracující agregáty a parasíly mutantů. Ukáže se, že také zdánlivě málo strukturovaný povrch Hororu je založen na podobném zmenšovacím procesu1).

Atlanův space-jet se vrátí zpět na Horor a přistane poblíž zmenšeného CRESTU II. Když se Icho Tolot pokusí už jen 1.5 metrovou superbitevní loď transportovat do propustě space-jetu, aby ho odstranil z oblasti působení dutosvěta, je ale napaden pomocným člunem neznámé kosmické lodi. V útvaru, který se podobá dvě metrů dlouhému náboji kola s osmi padesát metrů dlouhými paprsky, pozná Atlan také zmenšenou kosmickou pevnost2). Startující space-jet je sestřelen, a Atlan a jeho společníci podlehnou nyní rovněž účinku potenciálního kompresoru. Arkonidan se rozhodne vyslat Dona Redhorseho k prvnímu průzkumnému letu s F-913 vzoru G, které ANDROTEST I přivezl ke CRESTU II a které jsou později kvůli starobylému chemickému pohonu nazvány Oldtimer.